Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti čiužinį?

Platus čiužinių pasirinkimas
2023 08 02
patogus ciuzinys

Kaip pasirinkti čiužinį?

Gerai išsimiegoti yra labai svarbu, nes nuo miego kokybės priklauso visos dienos produktyvumas. Tai gali lemti daugybė faktorių: jūsų nuotaika ir emocijos, kambario temperatūrų kaita, veiklos dienos metu ir t.t. Tam, kad nekiltų problemų, susijusių su nemiga, verta pasirūpinti savo komfortu ir įsigyti kokybišką čiužinį. Kaip tai pasirinkti jį, pataria Pigu.lt ekspertai.


Kada reiktų keisti čiužinį?

Jeigu pabudus ryte jaučiate skausmą nugaros apačioje ir jis išnyksta per 30 minučių (ar greičiau) po to, kai atsikėlėte iš lovos, čiužinys, greičiausiai, jau nėra tinkamas miegui. Idealus čiužinys yra tas, ant kurio miegodami nejaučiate jokio spaudimo, atrodo, lyg gulėtumėte ant debesies. Taip pat jei pastebėjote, kad jūsų dabartiniame čiužinyje atsirado nedidelių duobučių, tuomet jis nebėra elastingas ir praradęs savo formą. Dėl šių priežasčių, verta pamąstyti ir pradėti dairytis naujo čiužinio.  

Populiariausi čiužinių tipai

Kiekvienas čiužinių tipas išsiskiria tam tikromis savybėmis, tam, kad galėtumėte patys įvertinti ir nuspręsti koks čiužinys jums būtų tinkamiausias pateikiame populiariausių čiužinių aprašymus:

 • Bonnel spyruoklių čiužiniaitai dažniausiai pasitaikanti čiužinių gamintojų technologija. Atsižvelgiant į savo poreikius, galite rinktis įvairių dydžių spyruokles ir jų kiekį, taip pat galite rinktis skirtingą čiužinio kietumą ar minkštumą. Tad jei turite viršsvorio ar kenčiate nugaros skausmus, rekomenduojama rinktis kietesnį čiužinį. Šio tipo čiužiniai yra itin populiarūs, todėl, kad jų kaina yra daugeliui prieinama, tačiau reiktų turėti omenyje, kad spyruokliniai čiužiniai tarnauja trumpiau.


 • Kišeninių spyruoklių čiužiniai – šio tipo privalumas yra tas, kad miegant temperatūra yra reguliuojama ir oras cirkuliuoja, todėl vasarą ant tokio čiužinio miegoti nebus karšta, o žiemą – šalta.  
 • Viskoelastiniai čiužiniai yra pagaminti iš daugybės sluoksnių įvairaus tankio putų, kurios reaguoja į kūno svorį ir temperatūrą ir todėl prisitaiko prie jūsų formų ir taip garantuoja komfortišką ir kokybišką miegą. Šie čiužiniai puikiai tiks tiems, kurie ilgai ieško sau patogios miego pozos ar miega su dažnai besimuistančiu partneriu. Tokio tipo čiužinys puikiai sugeria judesius, todėl šalia miegantis žmogus jų nejaus ir neprabus. Jei naudojate tokį čiužinį, tuomet reiktų pasirūpinti, kad miegamajame būtų šiek tiek žemesnė temperatūra, kitaip miegoti ant šio čiužinio, gali būti per karšta.


 • Putų poliuretano čiužiniai –  populiarūs dėl savo lengvumo ir lengvo naudojimo, jie puikiai sugeria judesius ir yra nebrangūs. Kadangi ši medžiaga yra pakankamai lengvai formuojama, tad puikiai tiks net ir nestandartinių matmenų lovai. Tokio tipo čiužiniai yra ilgaamžiai ir puikiai praleidžia orą, todėl galite drąsiai juos naudoti.


 • Kiti tipai - Yra ir kitų tipų čiužinių, kasdien naujos šiuolaikinės technologijos vis tobulėja, todėl vis labiau įmantresni čiužiniai yra gaminami, tačiau prieš įsigyjant rekomenduojama pasidomėti, kuom jos gali būti naudingos jūsų organizmui, miego kokybei ir sveikatai.

Kietumas – labai svarbus ir individualus aspektas

Daugelis žmonių pirkdami čiužinį beveik nekreipia dėmesio į jo kietumą, bet tai yra itin svarbu. Čiužinio kietumą turėtumėte parinkti pagal tai, kokia poza dažniausiai miegate. Jeigu miegate ant šono, rekomenduojame minkšto arba vidutinio kietumo gaminius. Jeigu ant nugaros – rinkitės vidutinį kietumą, o miegantiems ant pilvo, rekomenduotina rinktis vidutiniškai kietą čiužinį. Dažniausiai čiužinio kietumas yra apskaičiuojamas pagal jūsų svorį, pavyzdžiui, daugiau sveriantys žmonės turėtų miegoti ant šiek tiek kietesnių čiužinių.

Čiužiniai pagal kietumą yra klasifikuojami šias kategorijas:

 •         H2 – vidutiniškai kieti, skirti iki 80 kg. svorio žmonėms;
 •         H3 – kietesni, sveriantiems virš 80 kg.;
 •         H4 – kietas, skirtas virš 100 kg.;
 •         H5 – labai kietas, ant kurio gali miegoti žmonės, sveriantys virš 120 kg.

Renkantis čiužinį, svarbus matavimo parametras yra ne tik žmogaus svoris, bet ir ūgis, kuo jis yra mažesni tuo kietesnio čiužinio reikia ir atvirkščiai. Skirtingi gamintojai, gali skirtingai žymėti čiužinio kietumą, tad prieš perkant verta pasikonsultuoti su čiužinio pardavėju.

O jei miegate dviese ir jūsų miego įpročiai nesutampa, tuomet verta pagalvoti apie du atskirus čiužinius, kuriuos įmanoma apjungti į vieną didelį ar surasti jūsų poreikius patenkinančią alternatyvą.

Tinkamas čiužinio dydis

Čiužinio dydį pasirinkti visai nesudėtinga, reiktų žinoti savo lovos išmatavimus ir pagal tai orientuotis, koks būtų tinkamiausias būtent jūsų lovai. Kitu atveju rekomenduojame rinktis čiužinį, kurio ilgis būtų bent 20 centimetrų didesnis nei jūsų ūgis. Čiužinio plotis priklausys nuo to, ar miegate vienas ar dviese, nuo jūsų lovos pločio ir jūsų individualių poreikių. Taip pat reikia atkreipti dėmesį ir čiužinio aukštį, įprastai renkamasi 17-18 cm, tačiau jei žmogus yra stambus, tuomet rekomenduotina rinktis 20-22 cm. Reikia žinoti, kad kuo didesnis yra miegančiojo svoris, tuo aukštesnis turi būti čiužinys.

Nuo ko priklauso čiužinio kaina

Čiužinio kaina priklauso nuo jo sudėties, užvalkalo medžiagos, išmatavimų ir kitų jo savybių. Mes rekomenduojame čiužinį įsigyti internetinėje parduotuvėje Pigu.lt, kur dažnai vyksta akcijos ir išpardavimai, kurių metu taikomos ypatingos nuolaidos. Taip sutaupysite ne tik pinigų, bet ir negaišite savo brangaus laiko, galite rinktis jums patogų pristatymo ir atsiskaitymo būdą ir mėgautis nauju čiužiniu jau dabar. 

Atmintinė, norintiems įsigyti čiužinį:

 1. Renkantis čiužinį, jo dydį ir kietumą reiktų apskaičiuoti pagal savo ūgį ir svorį. Čiužinys turėtų būti bent 20 cm didesnis nei jūsų ūgis, o kietumas apskaičiuojamas pagal specialias kategorijas: 
  • H2 – vidutiniškai kieti, skirti iki 80 kg. svorio žmonėms;
  • H3 – kietesni, sveriantiems virš 80 kg.; 
  • H4 – kietas, skirtas virš 100 kg.; 
  • H5 – labai kietas, ant kurio gali miegoti žmonės, sveriantys virš 120 kg.
 2. Galite rinktis spyruoklinius, kišeninių spyruoklių, viskoelastinius ir putų poliuretano čiužinius. Svarbu, kad jie atitiktų jūsų lūkesčius, jei turite problemų su sveikata, galite rinktis skirtingo kietumo zonas turinčius čiužinius.
 3. Galima du skirtingus čiužinius integruoti į vieną lovą, jei jūsų ir jūsų partnerio miego įpročiai yra skirtingi.
 4. Čiužinio aukštis gali būti 17-18 cm, tačiau kuo žmogus sunkesnis, tuo aukštis turi būti didesnis.
 5. Čiužinio kaina priklauso nuo jo sudėties, užvalkalo medžiagos, išmatavimų ir jo savybių.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4/5
77 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?