Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti laisvų rankų įrangą?

Platus laisvų rankų įrangos pasirinkimas
2017 05 23
Geriausia laisvų rankų įranga

Jeigu esate užsiėmęs žmogus, bijote radiacijos keliamų pavojų ar tiesiog mėgstate kalbėti telefonu, bet pavargstate jį laikyti prie ausies, laisvų rankų įranga jums yra būtina. Visgi pasirinkti nėra taip jau paprasta. Rinkoje galite rinktis iš įprastų ausinių su mikrofonu, specialių belaidžių Bluetooth ausinių ir automobilinių Bluetooth garsiakalbių. Gamintojai siūlo didžiulį pasirinkimą – kai kurie įrenginiai yra aukštesnės kokybės, turi daugiau ypatingų funkcijų, gali pasiūlyti ilgesnį baterijos tarnavimo laiką ar kitus svarbius dalykus. Tad pasirinkti jums padėsime mes, Pigu.lt ekspertai.

Kam šią įrangą planuojate naudoti?

Laisvų rankų įranga leis jums laisvai ir lengvai kalbėtis mobiliuoju telefonu nenaudojant rankų ir, jeigu esate automobilyje, tą su laisvų rankų įrangos pagalba galėsite daryti legaliai! Jeigu įrangą dažniausiai naudojate būtent savo automobilyje, geriausia rinktis garsiakalbį arba Bluetooth ausinę. Namų naudotojams rekomenduojame įprastas ausines su mikrofonu, o jeigu planuojate daryti konferencinius pokalbius, vėlgi patariame rinktis garsiakalbį.

Profesionaliam, nuolatiniam naudojimui ir automobilyje, ir kitur patariame rinktis aukštos kokybės Bluetooth ausinę su kokybišku mikrofonu bei ilgu baterijos tarnavimo laiku, kad tikrai galėtumėte naudotis įrenginiu nors ir visą dieną.

Top 10 Laisvų rankos įrangos


Kokios funkcijos jums turėtų būti svarbios?

Visų pirma, turite nuspręsti, ar savo laisvų rankų įrangą planuojate naudoti ir muzikai. Jeigu taip, tuomet pirkite tik įprastas ausines su mikrofonu arba garsiakalbio tipo laisvų rankų įrangą. Paprastai tiek garsiakalbiai, tiek ausinės yra pakankamos kokybės muzikai. Ne, tai nebus aukščiausio lygio patirtis, bet ji bus geresnė, negu klausant muzikos su standartinėmis prie telefono pridėtomis ausinėmis ar naudojant telefono garsiakalbį.

O galbūt jus domina ypatingos funkcijos? Kai kurias laisvų rankų įrangas galite valdyti balsu – tokiu atveju rankų nereikės naudoti netgi norint atsakyti į skambutį ar perjungti dainą. Kai kurios įrangos yra pažengusios dar toliau – jos turi galimybę naudoti „Siri“, „Google Assistant“ ar „Cortana“ neliečiant telefono.

Tuo tarpu jeigu dažnai dalinatės savo automobiliu ar tai yra darbinis automobilis, įsitikinkite, jog perkama laisvų rankų įranga leidžia sinchronizuoti ir kontaktų duomenis. Taip pat, jeigu turite ne vieną telefoną, patikrinkite, ar laisvų rankų įranga palaiko kelių įrenginių prijungimą. Tai yra beveik būtina funkcija, jeigu nenorite nuolat prijunginėti telefono prie savo ausinės ar garsiakalbio – juk tai, kaip žinia, gali užtrukti nemažai laiko.

Garso kokybė

Garso kokybe reikėtų įsitikinti ne tik tuo atveju, jeigu planuojate savo laisvų rankų įrangą naudoti ir muzikos klausymui. Privalote žinoti, jog gerai girdėsite ne tik jūs, bet ir jūsų pašnekovai, juk pagrindinė laisvų rankos įrangos funkcija yra pokalbiai telefonu! Tiesa, patys galite neturėti galimybės išbandyti kiekvieno įrenginio, todėl apie garso kokybę sužinoti padės internete esantys atsiliepimai.

Krovimo galimybės ir baterijos tarnavimo laikas

Gerai pagalvokite, kiek svarbus jums yra laisvų rankų įrangos baterijos tarnavimo laikas. Jeigu ja planuojate naudotis tik automobilyje ir planuojate pirkti automobilinio garsiakalbio tipo įrangą, baterija jums, greičiausiai, nėra svarbi – tereikia įsitikinti, ar jūsų perkama įranga turi galimybę krauti bateriją iš automobilio.

Jeigu perkate ausinę (arba net ausines), patikrinkite, ar jūsų įrenginį galima krauti specialiame dėkle arba naudojant išorinę bateriją. Tai pravers aktyviausiems, daugiausiai keliaujantiems naudotojams. Vėlgi, visą šitą informaciją dažniausiai pateikia patys gamintojai, bet jeigu yra kitaip, pasirinkti jums padės internete esantys atsiliepimai.

Išvaizda ir įvaizdis

Dizainas yra svarbus, tačiau labai subjektyvus aspektas. Tad turite pagalvoti, ko norite ir ko – ne. Jeigu jums nėra priimtina Bluetooth ausinės tipo laisvų rankų įrangos išvaizda, rinkitės automobilinį garsiakalbį ar net labiau įprastas ausines. Visgi jeigu išvaizda ir dydis jums visiškai nerūpi, tiesiog įsigykite ausinę su didžiuliu mikrofonu, kuris būtų kuo arčiau burnos – tai užtikrins idealią patirtį ir jums, ir pašnekovui!

Norintiems maksimalaus komforto, rekomenduojame rinktis mažiausias ausines arba tiesiog automobilinį garsiakalbį. Tačiau tokiu atveju būtinai įsitikinkite, ar įrenginys gali būti valdomas balsu, nes mažų įrangų mygtukai dažnai yra gana nepatogūs, o garsiakalbį pasiekti kartais gali būti netgi beveik neįmanoma!

Prekių ženklai

Internetu galite užsisakyti labai įvairių gamintojų laisvų rankų įrangas, tačiau rinkoje šiuo metu dominuoja „Jabra“ ir „Plantronics“, o jeigu renkatės įprastas ausines su mikrofonu, jūsų pasirinkimas didžiulis: „Beats by Dre“, „Sony“, „Sennheiser“ ir kiti gamintojai turi itin gerų produktų.