Naudingi patarimai

Sifonas kriauklei, dušui, voniai: kaip pasirinkti tinkamą?

Didelis sifonų pasirinkimas
2021 12 31
santechnikas montuoja sifona po kriaukle virtuveje

Kartu su įvairiais santechnikos įrenginiais yra montuojami ir sifonai – nors šios detalės ne visuomet yra pastebimos, jų svarba nekelia abejonių. Tokie priedai sulaiko nemalonų kvapą skleidžiančias nuotekas ir neleidžia jiems patekti į patalpas. Tam, kad šie gaminiai iš tiesų tinkamai atliktų pagrindinę savo funkciją, reikia paskirti šiek tiek dėmesio jų pasirinkimui – išskyrėme pagrindinius kriterijus, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti.

santechnikas montuoja sifona vonios kambaryje

Sifonų tipai

Pirmiausia šie gaminiai yra skirstomi pagal tai, kokiai santechnikos įrangai jie yra pritaikyti. Kriauklės, dušo ir vonios sifonas – tai tos prekės, kurios pasirenkamos dažniausiai. Tačiau taip pat galima išskirti ir kitus jų tipus:

  • Laisvo pratekėjimo sifonai. Tai – paverstos raidės „S“ formos gaminiai, kurie labai retai užsikemša nuo įvairiausių nešvarumų. Dėl to galima pamiršti apie papildomus rūpesčius. Tiesa, tokiems gaminiams reikia daugiau vietos, o paties sifono montavimas yra kiek sudėtingesnis. Tačiau jei pasirinksite tinkamus darbo įrankius, šią užduotį pavyks atlikti ir patiems. Tokios detalės dažniausiai montuojamos mažiau pastebimose vietose, pavyzdžiui, spintelėse.

santechnikas montuoja laisvo pratekejimo sifona


  • Buteliniai sifonai. Tokio tipo gaminiai gali užsikimšti dažniau, tačiau vietos jiems reikės mažiau, o ir montavimas bus paprastesnis. Tai – dažnas pasirinkimas tuomet, kai reikalingas praustuvo sifonas. Jį taip pat galima montuoti ir kitose labiau pastebimose vietose.

santechnikas montuoja butelini sifona po praustuvu


Priklausomai nuo valdymo tipo, sifonai gali būti automatiniai, reguliuojami troseliu arba su „Click-Clack“ sistema.

Sifono dydis

Nepriklausomai nuo to, ar bus reikalingas dušo sifonas, ar bet kuriam kitam įrenginiui pritaikytas gaminys, pravartu įsidėmėti, jog visi jie yra pasirenkami pagal nuotekų angos skersmenį. Prie kiekvienos prekės yra nurodyti šie matmenys, tad Jums beliks išsirinkti tinkamiausias. Taip pat turėtumėte įsitikinti, ar atitinkamas gaminys iš tiesų tilps numatytoje vietoje. Pavyzdžiui, jei bus montuojami kriauklių sifonai, reiks atsižvelgti į tai, kiek vietos yra po spintele – tuo labiau, jeigu čia norėsite padėti ir šiukšliadėžę ar kitus buities reikmenis.

duso sifonas ant stalo