Naudingi patarimai

Ratlankiai: kaip pasirinkti tinkamus automobiliui?

Didelis ratlankių modelių pasirinkimas
2021 04 27
ivairus ratlankiu modeliai isdelioti stende

Viena pagrindinių automobilio detalių, kurios pasirinkimą lemia ne tik techniniai parametrai, bet ir grožis – tai ratlankiai. Vieni renkasi paprastus ratlankius, kurie tinka jų automobiliui, per daug neinvestuodami. Tuo tarpu kiti ratlankių paieškai skiria daug dėmesio, keičia kelis kartus per metus, o ratlankiai tampa automobilio stiliaus detale.

ivairiu ratlankiu modeliu asortimentas

Ratlankius reikia rinktis pagal pagrindinius parametrus, kurie yra nurodomi automobilio eksploatavimo knygutėje ir ant ratlankio vidinės pusės.

Yra 4 pagrindiniai ratlankių matmenys, pagal kuriuos reikėtų rinktis šią detalę:

  • Tvirtinimo skylių kiekis;
  • Atstumas tarp tvirtinimo skylių;
  • Ratlankio centrinės skylės diametras;
  • Ratlankių išnešimas.


Ratlankių pasirinkimas

Ieškodami ratlankių savo automobiliui rasite skaičių ir raidžių kombinacijas, kurios ir nusako pagrindinius matmenis. Raidės žymi sutartinius trumpinius, o skaičiai priklauso nuo ratlankio parametrų.

Tvirtinimo skylių kiekis ir atstumas tarp jų yra žymimas skaičiais. Pavyzdžiui, 5x108. Tai reiškia, kad ratlankis turi 5 tvirtinimo skyles ir 108 mm atstumą tarp jų.

Ratlankio centrinės skylės diametro žymėjimas yra CB63.4, kas šiuo atveju reikštų, kad yra 63,4 milimetrai.

Ratlankių išnešimo žymėjimą sudaro dvi raidės ir du skaičiai. Pavyzdžiui, ET49 reikš, kad ratlankio išnešimas yra 49 milimetrai.

Tačiau šie matmenys nėra vieninteliai, dar svarbu žinoti ratlankio plotį, diametrą. Kurie taip pat atitinkamai žymimi. Pavyzdžiui, J7 ir R16. Kas reikš, kad ratlankio plotis yra 7 coliai, o ratlankio diametras - 16 colių.

automechanikas tikrina ratlankio matmenis

Ratlankių diametras

Ratlankių diametras priklauso nuo automobilio markės ir modelio. Dažniausiai tam pačiam automobiliui tinka kelių skirtingų dydžių ratlankiai, o automobilio savininkas dydį pasirenka pagal norus ir galimybes. Dažniausiai didelio diametro ratlankius ir plačias padangas renkasi sportinių ir prabangių automobilių savininkai. Tačiau komfortišką ir ekonomiškesnį važiavimą užtikrins mažesnio diametro ratlankiai.

Įprastai ant automobilio montuojami vienodo pločio ratlankiai. Visgi kai kurie automobilių gamintojai leidžia ant automobilio ašių naudoti skirtingo pločio ratlankius. Platesnieji montuojami gale, o siauresnieji – priekyje.

Perkantys ratlankius pirmą kartą arba nežinantys, kokie tinka jų automobiliui, gali rinktis pagal automobilio markę ir modelį, pagaminimo metus. Tiesa, šią informaciją reikėtų suvesti į ratlankių paieškos laukelius arba pasikonsultuoti su specialistais, kurie tinkamus ratlankius parinktų pagal automobilį.

Taigi, išsiaiškinę, kokie jūsų automobiliui tinkančių ratlankių matmenys, toliau galite rinktis ir pagal grožį ar norimą skirti biudžetą.