Naudingi patarimai

Kaip prižiūrėti veido odą žiemą?

Didelis kosmetikos veidui pasirinkimas
2023 01 30
moteris lauke tarp kalnu tepasi veido krema

Šaltuoju sezonu veido odai tenka susidurti su įvairiais iššūkiais. Sausas oras, žemas drėgmės lygis, temperatūrų svyravimai ir kiti panašūs veiksniai kenkia gerai jos būklei, todėl norint išvengti papildomų problemų, būtina atitinkama veido odos priežiūra. Savo rutiną bent šiek tiek reikėtų pakoreguoti kiekvienam – šį kartą aptarsime, nuo ko reikėtų padėti ir pasiūlysime, kaip prižiūrėti veido odą atsižvelgiant į jos tipą.

laiminga moteris darosi veido proceduras ant lovos

Pagrindinės veido odos priežiūros taisyklės

Tam, kad išvengtumėte odos išsausėjimo, pleiskanojimo, niežtėjimo ir kitų nemalonių padarinių, kasdienybėje turėtumėte pritaikyti šiuos patarimus:

  •       Dieną daugiau dėmesio skirkite odos maitinimui, o naktį – drėkinimui. Drėkinimasis veido kremas žiemai tinka tuo atveju, kai daug laiko praleidžiama šiltoje patalpoje: jį pritaikysite darbe ar grįžę iš jo, tačiau lauke geriau rinktis maitinamąsias priemones. Riebesni, aliejinio pagrindo kremai taip pat galės sudrėkinti odą – dėl susidariusios apsauginės plėvelės, ji išsilaikys kur kas ilgiau.

mergina tepasi veido krema pries veidrodi


  •       Atkreipkite dėmesį į naudojamą makiažo valiklį. Šaltuoju sezonu patariama atsisakyti stiprų poveikį turinčių valomųjų tonikų ir pakeisti juos į švelnesnius valomuosius kremus. Jie nedirgins šalto oro paveiktos ir dėl to gerokai jautresnės Jūsų odos.

mergina prausia veida su svelniu makiazo prausikliu


  •       Nepamirškite apsaugos nuo saulės. Nors gali pasirodyti keista, tačiau net ir žiemos metu ultravioletiniai saulės spinduliai gali prasiskverbti į mūsų odą ir netgi pasiekti giliausius jos sluoksnius. Tam, kad to išvengtumėte, reikėtų rinktis kosmetikos priemones su SPF apsauga. Tiesa, žiemai turėtų pakakti SPF10 filtrą turinčių produktų.

mergina tepasi krema su spf kalnuose ziema


  •       Šveiskite odą. Veido oda žiemą turėtų būti šveičiama maždaug kartą per savaitę. Tam galite naudoti losjonus, šveitiklius, veido valymo prietaisus ar įvairiausias kaukes. Tokie produktai padės pašalinti negyvas odos ląsteles, kurios trukdo drėgmės prasiskverbimui į gilesnius audinius.

mergina valo veida su sveitikliu


  •       Atsižvelkite į kiekvienos veido zonos poreikius. Produktus reikia rinktis ne tik atsižvelgiant į veido odos tipą, bet ir į atitinkamą jo zoną. Apie tai plačiau galite skaityti straipsnyje: Skirtingų veido zonų priežiūra: ką reikia žinoti?                  

Veido odos priežiūra pagal jos tipą

Veido odos priežiūra žiemą turėtų būti koreguojama ir pagal tai, koks yra Jūsų odos tipas – tai padaryti padės šie patarimai:

  •       Sausa veido oda žiemą daugeliui sukelia daugiau rūpesčių, tačiau jei ji linkusi sausėti ištisus metus, žiemos metu teks paskirti dar daugiau dėmesio drėkinimui. Jūsų kosmetinėje turėtų atsirasti kreminio ar aliejinio pagrindo makiažo valikliai bei ne tik drėkinantys, bet ir maitinantys kremai. Patartina rinktis produktus su hialurono rūgštimi ir vitaminais C bei F.


  •       Riebi oda šaltuoju laikotarpiu taip pat turėtų būti gerai drėkinama. Tam ypač tinka lengvesnės tekstūros, aliejų neturintys losjonai. Daug dėmesio reikėtų skirti odos valymui, pasitelkiant įvairius šveitiklius ir kaukes – ypač rekomenduojama išbandyti baltojo molio produktus.

moteris tepa veida kremu

  •       Mišri oda turėtų būti ir maitinama, ir drėkinama: kaip ir riebios odos savininkams, taip ir šiuo atveju rekomenduojama rinktis lengvesnius, aliejų sudėtyje neturinčius kremus. Ypač tuos, kurių sudėtyje yra antioksidantų. Taip pat pravartu atsižvelgti, koks valiklis yra naudojamas: putojančias priemones atšalus orams derėtų pakeisti į kreminio ar aliejinio pagrindo produktus.


  •       Jautri oda nukritus temperatūrai neretai tampa dar labiau pažeidžiama, todėl reikėtų rinktis kuo mažiau dirginančias priežiūros priemones. Įsitikinkite, jog jų sudėtyje nėra alkoholio, kvapiklių ir venkite šiurkščių šveitiklių. Šiam sezonui puikiai tiks drėkinantys, odą raminantys produktai – jų sudėtyje dažnai išvysite amino rūgštis ar keramidą.