Naudingi patarimai

Kaip rinktis lovą?

Geriausi lovų pasiūlymai
2018 07 09
kokia lova rinktis

Kaip rinktis lovą?

Lovoje kasnakt praleidžiame bene trečdalį paros, tad šio miegamojo baldo pasirinkimui svarbu skirti pakankamai dėmesio, nes nuo to priklausys jūsų sveikata ir miego kokybė. Norint patogiai ir komfortiškai ilsėtis, rekomenduojame pasinaudoti patarimais, kaip išsirinkti kokybišką lovą.


  1. Įvertinkite savo poreikius, miegojimo įpročius ir miegamojo erdvę. Rekomenduotina rinktis optimaliai plačią lovą, nes tuomet galėsite patogiai miegoti ir nesijaudinti, kad galite trukdyti šalia miegančiam žmogui. Taip pat vertėtų iš anksto apgalvoti, kur stovės kiti baldai ir tiksliai išmatuoti, kiek vietos galėsite skirti lovai.
  2. Lova yra pagrindinis miegamojo baldas, kurio ilgis turi būtų bent dvidešimt centimetrų didesnis nei jūsų ūgis.  
  3. Jei jūsų erdvė yra ribota, tuomet jums reiktų sofos-lovos, kuri dienos metu, gali virsti poilsio zona, kurioje galėte ilsėtis sėdint, o naktį ant jos galite miegoti.
  4. Prieš įsigyjant lovą, reiktų pasiteirauti ar ji parduodama kartu su čiužiniu, o  jei ne, tuomet reiktų žinoti, kokio dydžio ir aukščio čiužinys tiktų jūsų pasirinktam modeliui.
  5. Lovos su galvūgaliu itin praktiškas variantas, nes apsaugos ne tik jūsų miegamojo sieną, bet ir optiškai padidins miegamojo erdvę ar taps stilinga interjero detale, į kurią patogu atsiremti skaitant knygą ar žiūrint televizorių.
  6. Jei renkatės lovą su patalynės dėže ar daiktų saugojimo stalčiais, tuomet šis papildomas funkcionalumas, gali labai praversti sandėliuojant nereikalingus daiktus ar sezoninius rūbus. Rekomenduotina iš anksto įvertinti tokius savo poreikius, dar prieš įsigyjant lovą.
  7. Įvertinus savo poreikius ir būtinas funkcijas, bus lengviau apsispręsti dėl lovos apdailos ir spalvos. Rekomenduotina šiuos elementus derinti prie jau esamų miegamojo baldų stiliaus ar interjero.

Lovos funkcionalumas

Rekomenduojama įvertinti savo asmeninius poreikius ir atsižvelgti į šeimos narių norus. Kiekvienas žmogus turi individualius miego įpročius, tad atsižvelgus į tai reiktų pasirinkti tinkamą lovą ir čiužinį. Tai kokios lovos reikėtų, galite paskaičiuoti pagal svorį ir ūgį. Aukštesniam ir stambesniam asmeniui, reikės ilgesnės lovos bei kietesnio čiužinio. Rekomenduotina, kad čiužinys ir lova būtų bent 20 centimetrų ilgesnė nei žmogaus ūgis. Taip pat reikėtų atsižvelgti ir į sveikatos problemas, jei turite stuburo problemų ar vargina raumenų skausmai, tuomet verta rinktis ergonomišką lovą, su specialaus kietumo zonų čiužiniu. Taip lengviau atsipalaiduos raumenys ir nesijaus nuovargis. Taip pat, esant poreikiui, galite rinktis lovą su patalynės dėže ar daiktų saugojimo stalčiais, tuomet labai funkcionaliai išnaudosite mie