Informacija

Nuo dekoracijų iki dovanų idėjų ir dar daugiau!

Iki šv. Kalėdų liko: 0 d. 00: 00: 00

Rekomenduojame Jums

 

Kalėdos

Kalėdos ne veltui tituluojamos kaip viena gražiausių metų švenčių – šiuo laikotarpiu daugiau laiko praleidžiame su artimaisiais, planuojame dovanų sąrašus, puošiame namus, o širdys prisipildo ramybe ir jaukumu... Tačiau tokios kalėdinės tradicijos vyravo ne visuomet: keičiantis laikams, keitėsi ir jų suvokimas. Nors data, kada yra Kalėdos, nepasikeitė, to paties nebūtų galima pasakyti apie vyraujančias tradicijas.  

Kaip anksčiau buvo švenčiamos Kalėdos? Papročiai ir kitos subtilybės

Mažiau dovanų, daugiau mėsos – taip senais laikais žmonės suprato, kas yra Kalėdos. Pradėjus jas švęsti, mažai kas jaudindavosi dėl to, kokiomis dovanomis pradžiugins artimuosius: dažniausiai būdavo pasirenkamos simbolinės, valgomos ar rankomis pagamintos dovanėlės, kurios atitekdavo šeimos pagrandukams.  

Kam tos kalėdinės dovanos, jei stalas tiesiog lūžta nuo vaišių! Jų tikrai niekuomet netrūkdavo – pasibaigus visiems celibatams, pirmąją Kalėdų dieną visi mėgaudavosi kiauliena ir jos patiekalais. Panašu, jog įprotis sieti šias šventes su maistu niekur nedingo: iki šiol stengiamės per Kūčias paruošti 12 skirtingų patiekalų, o nuo kalėdinio stalo daugelis pakyla su keliais priaugtais kilogramais. 

Bėgant metams, net ir mūsų šalyje kiekviena šeima išsiugdo savas tradicijas, kaip švenčiamos Kalėdos, tačiau vertybės visuomet išlieka tos pačios. Susikaupimas, jaukumas, ramybė ir rūpestis vienas kitam – be viso to būtų sunku įsivaizduoti pačias gražiausias metų šventes. Pasirūpinkite, kad to nepritrūktumėte ir šiais metais! 

Kalėdos: data ir pagrindiniai pasiruošimo niuansai 

Šventos Kalėdos yra švenčiamos gruodžio 25-26 dienomis, tačiau šventinis maratonas prasideda kur kas anksčiau. Kai kuriose šeimose Kalėdos į namus atkeliauja jau gruodžio pradžioje, kuomet nusprendžiama papuošti šventinį medį ir atnaujinti bendrą interjerą. Nors galime naudoti pernykštes dekoracijas, neretai, atsižvelgiant į vyraujančias tendencijas, šventinę atributiką norisi šiek tiek pakeisti ar papildyti.

Ne paslaptis, kad Kalėdos vaikams yra viena labiausiai laukiamų švenčių – jei namuose yra atžalų, visuomet stengiamės, kad joms šis laikotarpis būtų ypatingas. Mažyliams gali kilti klausimų, kada gi ateis ilgai lauktos Kalėdos: kalendorius padės į juos atsakyti. Dabar galima rasti įvairių teminių Advento kalendorių, kurie kasdien leidžia   džiaugtis maža dovanėle – tuomet šis laikotarpis tampa dar ypatingesnis. Ypač tuomet, jei į kasdienybę bus įtraukti ir Kalėdų žaidimai. 

Tačiau kone svarbiausia viso pasiruošimo dalis yra Kalėdų dovanos. Jomis norisi pradžiuginti ne tik vaikus, bet ir mylimuosius, artimuosius, bičiulius, o kartais – ir bendradarbius. Adresatų sąrašas gausus, todėl raginame pasirūpinti, kad Kalėdos 2022 metais Jūsų neužkluptų netikėtai: kuo anksčiau pradėsite ruoštis, tuo malonesnis bus šventinis laikotarpis. 

El. parduotuvėje Pigu.lt rasite daugybę dovanų idėjų tiek suaugusiems, tiek vaikams, pradedant žaislais, saldžiomis smulkmenėlėmis ir baigiant naujausiais išmaniaisiais telefonais bei populiariausiais kvepalais. Čia galėsite išsirinkti šventines dekoracijas ar sukurti išskirtinį šventinį įvaizdį. Dažnai vykdomos akcijos ir išpardavimai leis apsipirkti pigiau, o galimybė kalėdines prekes užsisakyti internetu padės taupyti brangų laiką. Jos galės būti pristatytos į namus arba į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio prekių atsiėmimo centrus. 

Tegul šiemet Jus pasitinka unikalios Kalėdos – be streso, skubėjimo, kamščių ir ilgų eilių parduotuvėse. Užsukę pas mus, visus pirkinius rasite vienoje vietoje!