NEMOKAMAS pristatymas į LP EXPRESS terminalus!  Užsisakyk ŠIANDIEN - gauk RYTOJ!

Naudingi patarimai

Kaip rinktis lygintuvą?

Didelis lygintuvų pasirinkimas
2018 07 15
Geriausi lygintuvai

Kaip rinktis lygintuvą?

Išsirinkti lygintuvą, iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti labai lengva ir paprasta, tačiau kaip nepasiklysti milžiniškoje pasiūloje ir kainų įvairovėje? Į ką svarbu atkreipti dėmesį ir kokiais kriterijais vadovaujantis išsirinkti tinkamiausią sau lygintuvą pataria Pigu.lt ekspertai.


Kokio tipo lygintuvo reikia jums?

Įdomu tai, jog šiais laikais, norint užsisakyti gerą lygintuvą, nebūtina išleisti daugybės pinigų. Šiuo metu lygintuvų kainos prasideda vos nuo 10 eurų. Tiesa, brangesni lygintuvai turės daugiau funkcijų, kas padės nepriekaištingai išlyginti įvairiausio storio audinius. 

Jeigu turite nedaug rūbų, lyginate retai ir nėra jokių ypatingų poreikių, jums pilnai gali pakakti nedidelio lygintuvo, turinčio pagrindines lyginimo ir garų funkcijas.

Tačiau jei jūsų poreikis lyginti yra didelis, ir galvojate jog jums praverstų lyginimo sistema, kurios galia yra gerokai didesnė, dėl to ir naudotis ja būtų efektyviau. Tuomet reiktų žinoti, kad lyginimo sistemos, turi garų generatorių, naudojantį atskirą vandens talpyklą, dėl to lyginimo procesas bus žymiai lengvesnis ir paprastesnis, nei lyginant paprastu lygintuvu. Prieš įsigyjant lyginimo sistemą, rekomenduojama rinktis stabilią ir didesnę lyginimo lentą, nes ši sistema turi daugiau svorio.

Rinkoje atsirado ir tarpinis variantas tarp lygintuvo ir lyginimo sistemos, tai vertikalūs garų lygintuvai, kurie garų pagalba padės išlyginti nuo pačių ploniausių audinių, pvz. šilko, organzos užuolaidų iki storesnio audinio džinsų ar medžiaginių baldų apmušalų. 

Lygintuvo pado paviršiaus padengimas

Vienas skvarbiausių kriterijų, renkantis lygintuvą, yra jo padas ir iš kokių medžiagų jis pagamintas. Populiariausių lygintuvų padai dažniausiai būna keramikiniai, tefloniniai, aliuminiai ar nerūdijančio plieno. 

Keraminiai paviršiai labai lengvai slysta ir valosi, bet reikia turėti omenyje, jog ši medžiaga yra labai trapi. Tad reiktų stengtis mechaniškai nepažeisti keramikinio lygintuvo pado, jei taip nutiko, galite pasinaudoti pirkinio garantija arba įsigyti kito modelio lygintuvą.  

Tefloniniai lygintuvai, taip pat yra lengvai valdomi, nes padas gerai slysta per įvairaus storio audinius, tačiau yra nelabai atsparūs įvairiems mechaniniams pažeidimams, todėl reiktų skirti daugiau dėmesio jų priežiūrai. 

Aliuminiai lygintuvai yra patys paprasčiausi, jų pagrindinis privalumas yra žema  kaina.

Nerūdijančio plieno padengimas ne veltui yra populiariausias – šią medžiagą valyti yra gana paprasta, ji gerai slysta, ją sunku smarkiai pažeisti, o jos kaina nėra aukšta. Tiesa, nerūdijantis plienas taip pat nėra atsparus įbrėžimams ir ilgainiui tai gali šiek tiek pakenkti lyginimo komfortui bei kokybei.

Pagrindinės lygintuvo funkcijos

  • Sausas ar drėgnas lyginimas. Vandens talpos pagalba galite rinktis lyginimo būdą: sausą ar drėgną. Tai galite reguliuoti garų pagalba arba vandens srovę, jei naudojate vandens purškimą. Prieš lyginant audinius, rekomenduojama pasižiūrėti informacinius ženklus ant etiketės, kur dažnai nurodoma ar galima lyginti, tuomet nesugadinsite savo drabužių ar kitų tekstilės gaminių. 
  • Vertikali garų srovė. Ši funkcija leidžia patogiau lyginti net ypač plonus audinius ar rūbus tiesiai ant pakabos. Ypač tokiu būdu yra patogu lyginti užuolaidas. Svarbu, kad būtų galima ją reguliuoti, nes kiru atveju teks naudotis automatiškai nustatytų garų kiekiu.