Naudingi patarimai

Kaip ryte lengvai atsikelti

2023 08 10
mergina keliasi is lovos ryte ir sypsosi

Jei mėgstate ilgus vakarus, kurie neretai nusitęsia iki pat nakties, ryte atsikelti žvaliam gali būti pakankamai sudėtinga. Vis tik išmanūs prietaisai, programėlės bei miego laiko koregavimas gali padėti. 

moteris ryte lovoje su baltais patalais keliasi

6 patarimai: kaip ryte pabusti kupinam energijos

 1. Turėkite grafiką. Įprastai savaitgaliais stengiamės atsigriebti už nemiegotas valandas darbo dienomis. Tačiau toks ilgas miegojimas iki kada norisi tik išbalansuoja kūną. Nustatykite valandą kada kelsitės savaitgaliais. 
 2. Jokio telefono. Nesinaudokite telefonu prieš pat miegą, kitaip lovoje galite vartytis ne vieną valandą, kol sugebėsite atsipalaiduoti.
 3. Nevalgykite vėlai vakare. Apsunkinus skrandį maistu bus sunku užmigti, o ryte jausitės nepailsėjęs.
 4. Rutina. Susikurkite ryto ir nakties rutiną. Galbūt ryte pabudus norite išgerti puodelį arbatos ir paskaityti 10 minučių knygą, o gal pasimankštinti, pamedituoti ar palysti po kontrastingu dušu. Vakaro ritualas gali būti raminanti vonia, levandų aromato pripildytas kambarys, rami, atpalaiduojanti muzika ar pogulis su vėsinančiu kompresu. 
 5. Nešokite iš lovos. Pagulėkite bent 5 minutes, pabudimas ir taip yra stresas kūnui, kuris dar ką tik buvo paniręs į miegą, leiskite sau šiek tiek atsipalaiduoti. 
 6. Suplanuokite savo rytą. Pasiruoškite daug kam iš vakaro. Ryte skubant, jaučiamės pavargę ne tik nuo ankstyvo pakilimo, tačiau ir todėl, kad nieko nespėjame. Pasiruoškite rūbus rytdienai, pasidėkite puodelį prie kavos aparato ar virdulio, suplanuokite tikslų laiką kada turite išvažiuoti iš namų. 

Išmanios priemonės lengvam pabudimui

Kvapų difuzeris. Nors pažadinti jis ir negali, bet jėgų suteikiantis kvapas yra puikus būdas pradėti dieną.

kvapu difuzeris namuose prie lovos geresniam miegui

Įprastai kvapų difuzeris siejasi su atsipalaidavimu, poilsiu ir miegu, tačiau levandų, bergamotės ar verbenos eterinį aliejų pakeitus citrinų, rozmarinų, pipirmėčių, bazilikų, grynųjų pačiulių, kadagio uogų ar Ylang Ylang žiedų aliejumi – poveikis bus visai priešingas. Namai ne tik prisipildys skanaus aromato, tačiau tuo pačiu suteiks jums energijos, kuri tokia reikalinga ryte. 


Išmaniosios lemputės. Naudodamiesi savo telefonu įjunkite ir išjunkite miegamojo lemputes ar suplanuokite tikslų jų veikimo grafiką. Dauguma išmaniųjų lempučių turi funkciją, kurią pasirinkus įsijungdama pagal jūsų nustatytą laiką, lemputė imituos natūralaus saulėtekio spalvą, todėl ryškės pamažu, per keletą minučių.

Radijo imtuvas-žadintuvas. Puikus pasirinkimas mėgstantiems muziką. Radijo imtuve pasirinkite patinkančią radijo stotį ar vieną iš esamų žadintuvo melodijų ir pabuskite kartu su muzika. Dabar rinkoje galima rasti ir išmaniųjų prietaisų su šviesos terapija. Kaip ir išmaniosios lemputės, taip ir radijo imtuvas likus tam tikram laikui iki jūsų nustatyto laiko įjungs blankią šviesą su kuria turėtumėte pabusti. 

Išmanieji laikrodžiai. Pirmiausia, tai dėvint išmanųjį laikrodį ir naktį galite sužinoti daugiau apie savo miego fazes, o įvertinus miego kokybę nustatyti kada geriausias laikas eiti miegoti, o kada keltis. Antra, visi laikrodžiai turi žadintuvo funkciją. Vietoj garsinio signalo, kuris itin greitai pažadina ir sukelia stresą kūnui, ant riešo imsite jausti švelnią vibraciją, kuri pamažu stiprės jos neišjungus. 


Mobilus telefonas. Kaip ir laikrodyje, taip ir mobiliajame telefone galite rinktis tiek garsinį, tiek vibracinį žadintuvo režimą.

vyras naudojasi telefonu lovoje lengvesniam atsikelimui ryte

Kai kuriuose modeliuose taip pat galite nustatyti jog garsas ar vibracija po truputį didėtų ir leistų pabusti palengva. Vis tik, nors daugelis dažniausiai naudojasi įprastu jau telefone esančiu žadintuvu, atrinkome 5 populiarias žadintuvo programėles, kurios padės lengviau prabusti.

 1. Alarmy. Tai žadintuvas neturintis atidėjimo funkcijos, tad pasnausti papildomų 15 minučių tikrai nepavyks. Neturi jis ir išjungimo mygtuko. Tai padaryti galėsite 3 būdais – pakračius telefoną, išsprendus matematinę užduotį arba nufotografavus namų vietą kurią priregistravote. 
 2. Snap me up. Žadintuvas kurį norint išjungti teks pasidaryti asmenukę. Visai įdomi aplikacija jei mėgstate fotografuotis, nes nuo šiol turėsite visą nuotraukų galeriją “Pabudęs iš miego”. Tiesa programėlė veiks tik Android. 
 3. Walk Me Up. Norint išjungti teks atsikelti ir suvaikščioti 15 žingsnių. Apgauti programėlės tiesiog pakračius telefoną tikrai nepavyks.
 4. AlarmMon. Viena populiariausių žadintuvo programėlių pasaulyje. Ji ne tik pažadina, tačiau pasirūpina, kad žadintuvui nustojus skambėti vėl neužmigtumėte. Daugybė funkcijų, garsus arba tylus skambėjimas, video priklausomai nuo jūsų nuotaikos, galimybė pasirinkti žadintuvo personažą. Taip pat galėsite stebėti savo miegą ir matyti kokia dažniausia jūsų miego trukmė ir pagal tai keisti savo gyvenimo įpročius. Programėlėje taip pat įdiegta orų prognozė.
 5. Sleep Cycle. Ar norėtumėte geriau suprasti savo miego ciklą ir pabusti žvalesni? Tuomet ši programėlė kaip tik jums. Švelnus pažadinimas ir išsami miego analizė. Pasidėkite telefoną prie savęs eidami miegoti, o ryte peržvelkite ką paskaičiavo programėlė. Galbūt pradėsite eiti anksčiau miegoti ar pakeisite kitus savo vakaro ritualus ir daugiau skirsite laiko poilsiui. 

kaip ryte atsikelti lengviau naudojant zadintuva

Miegas yra ypač svarbus, nuo jo priklauso ir dienos produktyvumas. Jei po nakties jaučiatės pavargęs dar labiau nei prieš einant miegoti – laikas kažką keisti. Stebėkite savo miegą pasitelkdami programėles, eikite ankščiau miegoti, pradėkite sportuoti ar išbandykite atsipalaidavimo pratimus. Atraskite tinkamiausią būdą sau. 

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.3/5
9 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?