Naudingi patarimai

Kaip sumažinti odos sudirgimą po skutimosi?

Didelis skutimosi priemonių pasirinkimas
2020 04 28
priemones ir kosmetika skutimuisi namuose

Skutimasis vyrams yra viena svarbiausių procedūrų, tačiau toli gražu ne kiekvienam ji suteikia malonias emocijas. Tiems, kurie turi jautresnę odą, nutinka priešingai – oda ima sausėti ir niežtėti, neretai ant jos galime pastebėti išbėrimų, paraudimų ar kitų sudirginimo požymių. Visgi, visų šių pašalinių veiksnių galima išvengti – tereikia vadovautis keliais paprastais patarimais.

Daugiau dėmesio skirkite skutimuisi

Būtent nuo skutimosi kokybės priklausys, ar ši procedūra apsieis be pasekmių. Jei norite išvengti odos sudirginimo, įsidėmėkite šią informaciją:

  • Rinkitės kokybiškas skutimosi priemones. Jūsų odos tipą atitinkančios putos ar aliejus padės išvengti didesnio sudirginimo. Paskirkite daugiau laiko pažinčiai su šiais produktais ir išsirinkite tinkamiausią.
  • Sudrėkinkite odą prieš skutimąsi. Šiuo atveju kalbama ne apie vandenį ar prieš tai aptartas priemones – norint išvengti nemalonaus tempimo ir sausėjimo, verta naudoti priemones prieš skutimąsi. Geriausia, jei jų sudėtyje būtų itin gerai drėkinančių ingredientų, tokių kaip alijošiaus ekstraktas.


  • Pasirinkite tinkamą skutimosi kryptį. Įsidėmėkite, kad skusti barzdą reikėtų plaukų augimo kryptimi. Taip sumažinsite ne tik įdrėskimų, bet ir sudirginimų riziką.
  • Dažnai keiskite skustuvo galvutes. Žinoma, reikėtų investuoti į kokybiškus peiliukus, tačiau nepamirškite jų reguliariai pakeisti – jei jie atšips, tai tikrai nesuteiks komforto Jūsų odai.