Naudingi patarimai

Kaip sumažinti odos sudirgimą po skutimosi?

Didelis skutimosi priemonių pasirinkimas
2020 04 28
priemones ir kosmetika skutimuisi namuose

Skutimasis vyrams yra viena svarbiausių procedūrų, tačiau toli gražu ne kiekvienam ji suteikia malonias emocijas. Tiems, kurie turi jautresnę odą, nutinka priešingai – oda ima sausėti ir niežtėti, neretai ant jos galime pastebėti išbėrimų, paraudimų ar kitų sudirginimo požymių. Visgi, visų šių pašalinių veiksnių galima išvengti – tereikia vadovautis keliais paprastais patarimais.

Daugiau dėmesio skirkite skutimuisi

Būtent nuo skutimosi kokybės priklausys, ar ši procedūra apsieis be pasekmių. Jei norite išvengti odos sudirginimo, įsidėmėkite šią informaciją:

  • Rinkitės kokybiškas skutimosi priemones. Jūsų odos tipą atitinkančios putos ar aliejus padės išvengti didesnio sudirginimo. Paskirkite daugiau laiko pažinčiai su šiais produktais ir išsirinkite tinkamiausią.
  • Sudrėkinkite odą prieš skutimąsi. Šiuo atveju kalbama ne apie vandenį ar prieš tai aptartas priemones – norint išvengti nemalonaus tempimo ir sausėjimo, verta naudoti priemones prieš skutimąsi. Geriausia, jei jų sudėtyje būtų itin gerai drėkinančių ingredientų, tokių kaip alijošiaus ekstraktas.


  • Pasirinkite tinkamą skutimosi kryptį. Įsidėmėkite, kad skusti barzdą reikėtų plaukų augimo kryptimi. Taip sumažinsite ne tik įdrėskimų, bet ir sudirginimų riziką.
  • Dažnai keiskite skustuvo galvutes. Žinoma, reikėtų investuoti į kokybiškus peiliukus, tačiau nepamirškite jų reguliariai pakeisti – jei jie atšips, tai tikrai nesuteiks komforto Jūsų odai.


  • Išbandykite elektrinę barzdaskutę. Jautresnės odos savininkams verta pagalvoti apie tai, kaip išsirinkti kokybišką barzdaskutę. Šis prietaisais padės barzdą nuskusti greičiau ir švariau, o taip pat leis išvengti didesnių odos sudirginimų. Be to, ir priežiūra bus kur kas lengvesnė – peiliukų tikrai nereikės atnaujinti taip dažnai, kaip naudojant vienkartines galvutes.


Palepinkite odą po skutimosi

Šiuo atveju reikėtų atsižvelgti į tai, kokio tipo priemonės po skutimosi yra naudojamos ir kokiais ingredientais jos yra praturtintos.

Produktų rūšį paprasčiausia pasirinkti pagal savo odos tipą:

  • Balzamas rekomenduojamas tiems, kurie turi jautresnę, į sudirgimus linkusią odą. Dėl švelnesnės ir tirštesnės tekstūros ši priemonė ypač gerai sudrėkins Jūsų odą, taigi pavyks išvengti bet kokių nemalonių padarinių.
  • Gelis pravers tuomet, kai oda bus pažeista ar netgi skausminga. Jis taip pat puikiai drėkina ir atvėsina, o be to, gali pasiekti net ir gilesnius odos sluoksnius.
  • Losjonas tiks visų odos tipų savininkams. Šis produktais kovoja su odos paraudimu, padeda jai atsistatyti, o kartais netgi gali išvalyti gilesnius jos sluoksnius.
  • Kremas taip pat tinka visiems odos tipams. Jis sudrėkins, apsaugos ir suminkštins Jūsų odą, taigi galutiniu rezultatu tikrai neteks nusivilti.

Kalbant apie ingredientus, pirmenybę reikėtų teikti maitinantiems ir drėkinantiems komponentams. Tarp populiariausių minimas alijošius, ramunėlės, levandos ir arbatmedžio aliejus, tačiau tikrai rasite ir daugiau dėmesio vertų priemonių po skutimosi. Geriausių rezultatų pasieksite, jei dažniausiai pirksite kuo natūralesnius produktus. Jei jų sudėtyje nebus alkoholio, kvapų, dažiklių ir kitų sintetinių medžiagų, Jūsų oda tikrai nebus sudirginta. Nepamirškite ir kasdienės vyrų veido odos priežiūros – jei rūpinsite ja nuolatos, skutimasis taip pat bus kur kas malonesnis.


Duokite jai laiko

Vyrams, turintiems ypatingai jautrią odą, barzdą rekomenduojama skusti kuo rečiau – ypač tuomet, jei pastebite, kad po skutimosi ji sudirgsta labiausiai. Pagalvokite apie naują įvaizdį išbandydami įvairiausias barzdos šukuosenas – galbūt atėjo metas pokyčiams? Tačiau jei visgi norite išlikti ištikimi savo stiliui, skuskitės ne dažniau kaip kas 2-3 dienas. Didelių išvaizdos pokyčių per tokį laikotarpį neįvyks, tačiau Jūsų oda suspės atsigauti po paskutinio sudirginimo.

Pasitelkę visus šiuos patarimus, skutimosi procedūras paversite kur kas malonesnėmis. Svarbiausia odai skirti pakankamai dėmesio tiek prieš, tiek ir po skutimosi – tikrai neprireiks daug laiko tai padaryti!

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
1 Pirkėjo įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?