Naudingi patarimai

Kaip žaisti pokerį?

Didelis pokerio rinkinių pasirinkimas
2021 01 27
dvieju tuzu kortos ant pokerio stalo salia kauliuku ir zetonu

Pokeris neabejotinai galėtų būti vadinamas vienu populiariausių kortų žaidimų. Šiuo metu egzistuoja įvairiausi jo turnyrai, tačiau savo jėgas galima išbandyti ir žaidžiant namuose. Tačiau svarbu įsidėmėti, jog norint laimėti, šiame žaidime prireiks ne tik sėkmės, bet ir specifinių žinių. Būtent dėl to turėtumėte atidžiai susipažinti su pagrindinėmis pokerio taisyklėmis.

Pagrindinė pokerio informacija

Tam, kad lengviau perprastumėte visą žaidimo eigą, pirmiausia susipažinkite su pagrindinėmis pokerio sąvokomis ir taisyklėmis.

Žaidimo tikslas

Kaip ir bet kuriame kitame žaidime, taip ir šiame, pagrindinis tikslas yra Jūsų pergalė. Ją pasieksite, jei išdalinus visas kortas, vis dar liksite žaidime ir iš visų likusių žaidėjų turėsite aukščiausią kortų kombinaciją. Būtent jų žinojimas padės Jums kurti strategijas ir lengviau pasiekti užtikrintą laimėjimą, tad jeigu esate pradedantysis, siūlome susipažinti, kokios yra pokerio kombinacijos.


Žaidėjų skaičius ir susėdimas

Šį žaidimą vienu metu gali žaisti ne mažiau kaip du ir ne daugiau kaip 10 žaidėjų. Patogiausia jį žaisti prie stalo susėdus ratu – tuomet visi matys kortas ir patogiai atliks statymus. Vienas iš žaidėjų yra dalintojas (dealer), vienos partijos metu atliekantis kortų dalijimus. Po kiekvienos partijos šios pareigos yra perleidžiamos kitam žaidėjui pagal laikrodžio rodyklę.

zmones zaidzia pokeri prie stalo su kortomis ir zetonais

Galimi veiksmai

Pokerio žaidimas iš esmės yra paremtas šiais veiksmais – įsidėmėkite juos dar prieš susipažindami su visa eiga:

  • Kortų išmetimas (fold). Šis veiksmas reiškia, kad pasitraukiate iš žaidimo (netikite savo turimomis kortomis ar varžovų statymai Jums atrodo per aukšti) ir partijos nebetęsiate. Tačiau jeigu jau buvote pastatę žetonų, jų susigrąžinti nebegalėsite.
  • Tikrinimas (check). Tai savotiškas ėjimo praleidimas, kurį galite atlikti tuomet, jei atitinkamo statymo metu niekas jo nepakėlė. Taip sumos nepakeičiate, tačiau turite galimybę pasižiūrėti, kokius veiksmus atliks Jūsų oponentai.
  • Statymas (bet). Šis veiksmas leidžia padidinti pastatytą sumą – jis turi būti ne mažesnis nei didysis statymas (apie jį pakalbėsime vėliau). Kiti žaidėjai į tokį Jūsų veiksmą privalės atsakyti tuo pačiu, o taip pat jie galės statymą padidinti arba pasitraukti iš žaidimo.
  • Atsakymas (call). Jei prieš Jus esantis žaidėjas kilstelėjo statymą, o Jūs iš žaidimo trauktis nenorite, turėsite atsakyti bent jau su tokia pačia žetonų suma.
  • Permušimas (rise). Atlikdami šį veiksmą, Jūs didinate prieš tai stačiusių žaidėjų pasirinktą sumą. Taip galima atsikratyti silpnesnių žaidėjų arba tiesiog blefuoti ir sudaryti įspūdį, kad turite geras kortas. Jei tikite savo sėkme, galite statyti visus turimus žetonus – toks veiksmas vadinamas „all in“.

Žaidimo eiga

Nors šiuo metu yra žaidžiamos kelios skirtingos pokerio rūšys, kone populiariausia iš jų yra Texas hold‘em versija - būtent jos taisykles šį kartą ir aptarsime.

1. Mažasis ir didysis statymai

Šie statymai yra privalomi ir atliekami dar prieš išdalinant kortas. Žaidėjas, sėdintis šalia dalintojo (žiūrint pagal laikrodžio rodyklę) turi atlikti mažąjį statymą (small blind). Jo suma yra lygi pusei įprasto statymo (blind) dydžio. Tuo tarpu žaidėjas, sėdintis šalia jo, atlieka didįjį statymą (big blind) – jo vertė yra tokia pati, kaip ir įprasto statymo.

2. Kortų dalijimas ir pirmasis statymas

Pirmasis statymas, dar vadinamas „pre-flop“, atliekamas tuomet, kai dalintojas visiems žaidėjams išdalina po dvi kortas.

  • Šį ratą pradeda žaidėjas, pagal laikrodžio rodyklę sėdintis iš karto po to žmogaus, kuris atliko didįjį statymą. Jis turi galimybę pasitraukti iš žaidimo, pastatyti tokią pačią sumą, koks yra dabartinis statymas arba ją dar kilstelėti.
  • Mažąjį statymą atlikusiam žaidėjui norint tęsti žaidimą reikės pridėti iki didžiojo statymo trūkstamą sumą.
  • Ratą užbaigs didįjį statymą atlikęs asmuo. Jis galės nestatyti nieko arba dar padidinti šiuo metu pastatytą sumą.

didysis ir mazasis pokerio statymai ir kortos

3. Antrasis statymas

Šis etapas prasideda trijų bendrų kortų (flop) atvertimu. Jas mato visi žaidimo dalyviai ir pagal tai susiplanuoja savo taktikas. Statymus pradeda dalintojui iš kairės sėdintis žaidėjas, kuris dar nėra nusimetęs kortų – prieš tai mažąjį statymą atlikęs asmuo visuose sekančiuose raunduose tai darys pirmas. Jis gali atlikti visus aukščiau minėtus veiksmus, tačiau taip pat nuo šio rato atsiranda galimybė praleisti ėjimą ir tikrinti (check).

4. Trečiasis statymas

Ant stalo padedama dar viena, ketvirtoji bendra korta (turn) ir taip prasideda trečiasis statymų ratas. Matydami daugiau kortų, galėsite kurti dar rimtesnes strategijas. Veiksmai ir vėlgi išlieka tie patys – galite atsakyti, statyti, didinti statymą, pasitraukti iš žaidimo arba tikrinti, ką darys Jūsų oponentai.

5. Ketvirtasis statymas

Šis etapas prasideda paskutine atverčiama korta (river). Tuomet žaidėjai ir toliau gali atlikti tuos pačius veiksmus, tačiau reikėtų nepamiršti, kad tai – paskutinis šansas įgyvendinti savo strategiją. Jei ketinate blefuoti ar tikite savo pergale ir norite susižerti kuo daugiau žetonų, skubėkite didinti statymus!

6. Kortų viešinimas

Atlikus visus statymus, žaidime vis dar likę žaidėjai atverčia savo kortas – tas, kuris turi geriausią kombinaciją, laimi visą banką. Jei kombinacijos sutampa, jis gali būti padalinamas ir keliems žaidėjams. Žaidėjai, kurie anksčiau iškrito iš žaidimo, savo kortų visiems parodyti neprivalo.