Naudingi patarimai

Kokį čiužinį rinktis, kai skauda nugarą?

Visi čiužinių pasiūlymai
2018 01 30
Geriausi čiužiniai

Tikriausiai esate pastebėję, jog po gero nakties miego esame kur kas geriau pailsėję, o ir poilsio metu jaučiame maksimalų komfortą. Nors tam įtakos turi ir lova, miego kokybė iš esmės priklauso nuo čiužinio. Tiesa, čiužinys gali būti viena iš paūmėjusio ar netikėtai atsiradusio nugaros skausmo priežasčių, kadangi miegant nepatogioje pozoje, įsitempia raumenys ir stuburas neišsilaiko lygioje padėtyje.

Pirmiausia reikėtų pagalvoti, ar čiužinys dar neatitarnavo savo laikotarpio – geriausia jį keisti kas 7 metus (tai priklauso ir nuo konkretaus gaminio). Jei tiek laiko dar nepraėjo, vadinasi, pasirinktas modelis Jums nėra pats tinkamiausias, tad reikėtų pagalvoti, koks čiužinys ištaisys šią situaciją. Nors čiužinių ir antčiužinių gali būti pačių įvairiausių, atsižvelgę į kelis pagrindinius čiužinio pasirinkimo kriterijus, galėsite išvengti visų šių padarinių ar net visiškai pašalinti kamuojantį skausmą. Tad kokį čiužinį rinktis, kad pamirštume nugaros skausmus ir nuolat jaustume tik komfortą?

Minkštas ar kietas čiužinio pagrindas?

Svarstant, kaip išsirinkti čiužinį, galintį sumažinti kamuojančius skausmus, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į jo kietumą. Kokį čiužinį rinktis, nuspręsite susipažinę su šiais teiginiais:

 • Tvirta stuburo atrama yra vienas esminių veiksnių siekiant išvengti skausmų, tad šiuo atveju verčiau pirkti kietesnį čiužinį.
 • Tačiau miegoti ant kieto čiužinio taip pat gali būti netinkamas sprendimas. Ne vienas atliktas tyrimas parodė, kad nuo nedidelių nugaros skausmų geriausiai gelbsti vidutinio minkštumo čiužiniai. Toks čiužinys yra kone idealus pasirinkimas tuomet, kai reikia prilaikyti viršutinę nugaros dalį ir sumažinti juosmens įtampą.
 • Rinkdamiesi tinkamą čiužinį, atsižvelkite į savo miegojimo įpročius. Žmonėms, miegantiems ant šono, geriausiai tiks minkštesni čiužiniai, tuo tarpu besiilsintiems ant nugaros naują čiužinį reikia pirkti šiek tiek kietesnį. Tiems, kurie miega ant pilvo, geriausiai tiks kieti ar vidutinio kietumo gaminiai. Kaip jau išsiaiškinome, toks čiužinys turi ir daugiau privalumų.
 • Labai svarbu, kad ant čiužinio patys jaustumėtės gerai – tai priklauso nuo įvairių veiksnių. Pavyzdžiui, pagrindo pasirinkimui įtakos gali turėti ir Jūsų kūno svoris. Jei esate didesnio svorio, tikėtina, kad didesnį patogumą Jums užtikrins kietesnis čiužinio pagrindas.

Čiužinių tipų pasirinkimas

Atsižvelkite ir į čiužinio tipą. Medžiaga ir kitos ypatybės lemia taip, kaip šie gaminiai miego metu prisitaiko prie Jūsų kūno, tad renkantis čiužinį pravartu įsiminti šią informaciją:

 • Tiems, kurie skundžiasi problemomis su nugara, dažniausiai siūlomi spyruokliniai čiužiniai, kurie ypač gerai prisitaiko prie mūsų kūno. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad čiužiniai su spyruoklėmis būna kelių skirtingų tipų. Siekiant išlaikyti taisyklingą stuburo padėtį, labiausiai tiks pocket spyruoklių modeliai.
 • Šiems skausmams gali padėti ir čiužinys be spyruoklių. Panašiomis savybėmis kaip ir spyruoklių, pasižymi viskoelastiniai čiužiniai, kurie taip pat bus geras pasirinkimas skausmų kamuojamiems ar jautresniems žmonėms. Puikiai pasiskirstančios svorio zonos nėra vienintelis jų privalumas: jei lovą tenka dalintis, tikėtina, kad nejausite antrosios pusės judesių. Be to, didelė tikimybė, kad šios medžiagos nekaups ir dulkių erkučių.
 • Vertėtų pasvarstyti ir apie „Orthopedic“ serijos čiužinį. Ant tokio čiužinio esančios skirtingos anatominės zonos leis maksimaliai atsipalaiduoti ir lovą pavers tikra poilsio oaze.
 • Taip pat patariama pagalvoti apie „Memory“ tipo gaminius – tai pakankamai nauja, tačiau populiari čiužinių sistema. Šių čiužinių privalumas tas, kad jie puikiai prisitaiko prie miegančiojo kūno formų ir dėl to padeda kovoti su įvairiais kūno skausmais.
 • Svarbu atsižvelgti ir į tai, kurioje vietoje ir kokie skausmai Jus dažniausiai kamuoja. Jeigu skauda apatinę nugaros dalį, Jums gali tikti ir putų poliuretanas, kuris išlaiko stuburą taisyklingoje padėtyje ir leidžia kokybiškai pailsėti. Dėl putų poliuretano čiužinio lengvo formavimo, prekyboje galima rasti itin platų matmenų pasirinkimą, tad tokį gaminį pritaikysite prie bet kokios lovos.
 • Lateksas taip pat gali būti tinkamas variantas. Šie gaminiai yra patogūs, lengvai prisitaiko prie kūno ir suteikia reikiamą atramą, tad tokį čiužinį pritaikysite ir kęsdami skausmus. Šios medžiagos modeliuose nesikaupia ir dulkių erkutės, o jeigu Jums rūpi didesnis higienos lygis, pasitikrinkite, ar čiužinio užvalkalas yra nuimamas ir skalbiamas.
 • Susipažinkite su konkrečiais čiužinių aprašymais – dabar galima atrasti pačių įvairiausių jų modelių, kurie bus pritaikyti būtent Jūsų lūkesčiams.
 • Atminkite, jog kaina ne visuomet byloja apie kokybę, tad brangiausias variantas nebūtinai bus geriausias pasirinkimas Jūsų nugarai bei jūsų lovai.

Išbandę šiuos variantus, turėtumėte likti patenkinti sumažėjusiais skausmais ir pagerėjusia miego kokybe. Tačiau prisiminkite, jog vieno, visiems tinkamo čiužinio nėra, todėl svarbiausia, kad jis būtų patogus būtent Jums, o ne derėtų prie Jūsų miegamojo dizaino ar tiesiog tiktų prie lovos.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.9/5
15 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.