Naudingi patarimai

Kokią betono maišyklę pirkti?

Didelis betono maišyklių pasirinkimas
2020 02 17
kokia betono maisykle pasirinkti patogiam naudojimui

Statybos labai dažnai neapsieina be betonavimo darbų. Su tokia užduotimi gali susitvarkyti ne tik profesionalai, bet ir visi kiti, norintys atnaujinti namų ūkį. Šiam darbui nereikia ypatingų įgūdžių, tačiau specialūs įrankiai – betono maišyklės – su juo leidžia susitvarkyti kur kas efektyviau. Tokių prietaisų įvairovė yra pakankamai gausi, todėl teks gerai pagalvoti, kokią betono maišyklę pirkti. Susipažinkite su patarimais, padėsiančiais tai padaryti daug paprasčiau.

Kaip pasirinkti betono maišyklę?

Renkantis šį įrenginį, svarbiausia apgalvoti savo poreikius ir tuomet atkreipti dėmesį į kelis esminius niuansus.

Tipas

Iš esmės šiam darbui yra skirti du įrankių tipai – tai rankinės maišyklės ir betono maišytuvai. Kiekvienas iš jų turi savų privalumų:

  • Rankiniai maišytuvai pasižymi kompaktiškumu ir nedideliu svoriu. Paėmę tokį įrankį į rankas, pakankamai lengvai išmaišysite įvairių tipų medžiagas. Tačiau nors toks įrankis yra ir pigesnis, reikėtų įvertinti ir tai, jog dažniausiai tokios maišyklės nepasižymi ypatingu galingumu ir funkcionalumu. Be to, ir maišymo talpa teks pasirūpinti patiems. Dėl to jas patartina rinktis paprastesniems darbams.
  • Betono maišyklės dažnu atveju yra galingesnės ir pritaikytos būtent betonavimo darbams. Specialioje talpoje sumaišę mišinį, jį patogiai galima išpilti reikiamoje vietoje – daugelis tokių įrenginių šiam tikslui turi patogius transportavimo ratukus. Nors tokiai maišyklei investicijų reikės šiek tiek daugiau, dažniau atliekant betonavimo darbus, jos netruks atsipirkti.


Talpa

Šis aspektas priklauso nuo individualių Jūsų norų ir būsimų darbų pobūdžio. Su didesnės talpos betono maišykle iš karto paruošite daugiau mišinio, tačiau jeigu jį reikės transportuoti į kitą vietą, tokia užduotis gali apsunkti. Būtent dėl to šio įrenginio naudojimui kieme dažniausiai siūloma rinktis kompaktiškesnę talpą. Pakankamai dažnam, neprofesionaliam naudojimui dažniausiai pakanka 120-190 litrų betono maišyklės. Atitinkamai mažesnės ar didesnės talpos skirtos labai retam naudojimui mažame plote arba priešingai – profesionaliems darbams didelėse plotmėse.

Galingumas

Šiuo atveju sprendimas ir vėlgi priklauso nuo Jūsų poreikių. Kuo galingesnė bus maišyklė, tuo efektyviau klostysis darbai, tačiau labai tikėtina, kad už tokį spartumą taip pat reikės ir daugiau susimokėti. Maišyklės, galinčios pasiūlyti ne didesnį nei 700W galingumą, dažniausiai puikiai tinka namams ar retesniam naudojimui, o kitais atvejais verta paieškoti galingesnių modelių.

Svoris ir matmenys

Šie aspektai svarbūs tik tais atvejais, kai naująjį įrankį reikia transportuoti ar sandėliuoti. Įsitikinkite, ar jis tilps Jūsų garaže ar sandėliuke, pagalvokite ar jį įtalpinsite į transporto priemonę arba paieškokite lengvai išsiardančių modelių.

Papildomos apsaugos

Itin palankiai vertinami įrankiai, turintys ketaus dantratį – teigiama, kad tokie įrenginiai tarnauja ilgesnį laikotarpį. Paprastesnę priežiūrą užtikrins bei mažiau laiko reikalaus ir tie prietaisai, kurie turi dantračio apsaugą. Nors tai nėra esminės ypatybės, jas žinoti taip pat pravartu.

Betono maišyklės priežiūra

Tam, kad naujoji betono maišyklė tarnautų kokybiškai ir pakankamai ilgai, svarbu skirti pakankamai dėmesio jos priežiūrai. Būgnas turėtų būti valomas kiekvieną kartą po naudojimo – taip išvengsite įsisenėjusių ir sunkiai pašalinamų betono liekanų. Norėdami išsiaiškinti, kaip išvalyti betono maišyklę, turėtumėte įsidėmėti šiuos žingsnius:

  • Baigus dirbti, rekomenduojama į betono maišyklę įpilti vandens, žvyro ir tuomet ją įjungti. Praėjus kelioms minutėms, šį mišinį reikėtų išpilti ir, pasitelkus kuo aukštesnio slėgio plovimo įrenginį, vandeniu pašalinti visus betono likučius nuo būgno sienų.
  • Jei prieš tai minėta procedūra nepavyko ir prie būgno kraštų vis dar yra prilipusio cemento, galite pasitelkti kaltą, o dar blogesniu atveju – rankinį pneumatinį plaktuką. Svarbiausia, kad vietoj šių įrankių nenaudotumėte kastuvo ar kitų, Jūsų nuomone, tinkamų gaminių – jie gali nebepataisomai pažeisti būgną ir taip sugadinti Jūsų betono maišyklę.
  • Tais atvejais, kai maišyklė ilgą laiką buvo apleista, gali prireikti ir sudėtingesnio valymo pasitelkiant druskos rūgšties tirpalą. Vadovaudamiesi gamintojo instrukcijomis ir pasirūpinę apsauginėmis pirštinėmis bei veido kauke, turėtumėte į būgno vidų įpilti vandeniu praskiestą druskos rūgšties tirpalą, leisti jam įsigerti į betoną ir tuomet pakartoti aukščiau įvardintus valymo darbus. 

Įsiminę šiuos priežiūros patarimus ir atkreipę dėmesį į svarbiausius betono maišyklės pasirinkimo kriterijus, lengvesniais betonavimo darbais mėgausitės ne vienerius metus. Pasirinkti šiuo atveju tikrai yra iš ko – tereikia paskirti šiek tiek laiko paieškoms.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?