Naudingi patarimai

Kokią lovytę pirkti kūdikiui?

2020 09 23
kudikis guli patogioje lovyteje su baltais patalais ir sypsosi pries eidamas miegoti

Naujo šeimos nario atsiradimas sukelia ne tik džiaugsmą, tačiau be abejonės ir rūpestį, o tuo pačiu ir norą suteikti vaikui viską kas tik geriausia. Lovytė yra vienas pagrindinių pirkinių, kuris atsiranda dar vaikučiui net negimus. Rinkoje dabar galima rasti pačių įvairiausių modelių, tad išsirinkti gali būti tikrai sunku. Aptarsime pagrindinius lovyčių tipus, jų privalumus ir trūkumus bei padėsime išsirinkti jums tinkamiausią variantą.

Kaip pasirinkti kūdikio lovytę?

Pirmiausia, renkantis svarbiausias dalykas yra ne estetinis vaizdas, o saugumas. Įsitikinkite, kad perkama lovytė yra sertifikuota ir atitinka standartus. 

Jei renkatės jau naudotą, papildomai patikrinkite visas jos detales. Ar jos nesulūžusios, varžtai nėra išklibę, be strigimo nusileidžia lovytės šonas (jei yra tokia funkcija), taip pat ar nėra atsilupę lovytės dažai.

Galima išskirti 6 pagrindinius kūdikių lovyčių tipus. Vienos – tikras išsigelbėjimas tėvams turintiems neramius mažylius, kitos ypač patogios daug keliaujantiems, dar kitos pasižymi išskirtiniu ilgaamžiškumu. Plačiau aptarsime kiekvienos iš jų privalumus bei trūkumus. 


1. Standartinė lovytė.

Tokios lovytės įprastai yra ypač tvirtos ir ilgaamžės. Visos keturios grotelės yra pritvirtinamos varžtais, todėl nėra galimybės nuleisti ar išvis nuimti vieno iš krašto. Būtent dėl šios priežasties lovytė neišklimba. Trūkumas – kadangi nėra galimybės nuimti vieno iš lovytės šonų, kai vaiko pažastys jau bus lovytės krašto lygyje, turėsite ją pakeisti į kitą. 

sviesi kudikiu lovyte su zaislais kudikiams

2. Augančios kartu su vaiku.

Lovytė su nuleidžiamu šonu ypač patogi migdant arba norint paguldyti jau miegantį vaiką.

sviesus kambarys su kudikiu lovyte ir vaikiskais baldais

Mažyliui jau paaugus, vieną lovytės šoną galite išvis pašalinti arba pritvirtinti nedidelę apsaugą, kad besivartant vaikas neiškristų, tačiau kada panorėjęs galėtų lengvai išlipti. Įprastai tokios lovytės yra ilgesnės ir platesnės nei standartinės, todėl tiks vaikui iki 5 metų. Trūkumas – įprastai brangesnės nei standartinės.

3. Ovalo formos.

Nestandartinis variantas, kuris tampa vis populiaresnis. Tokio tipo lovytė neturi kampų, užima mažiau vietos nei stačiakampio formos lovytė, gražiai atrodo ir pastatyta vidurį kambario. Trūkumas – reikia ovalo formos čiužinio ir paklodžių, todėl neturėsite labai daug pasirinkimų.

ovali kudikio lovyte vaiko kambaryje salia sviesios sienos

4. Lopšiukas.

Ypač patogus ką tik gimus vaikučiui. Užimantis mažai vietos ir įprastai turintis lingavimo funkciją. Lopšeliai dažniausiai būna pastatomi ant žemės, pagaminti iš medienos arba medžiaginiai, kabinami ant lubų pritvirtinus kablį. Tokio tipo lovytė patogi turint neramų mažylį.

mama mikdo kudiki vaikiskame lopsyjebaltas jaukus lopsys kudikiams stovi vaiko kambaryjejaukus baltas kudikio lopsys stovi vaiko kambaryje

Trūkumas – naudojimo laikas gana trumpas, kai tik vaikas ima vartytis bei sugeba jau atsispirti rankomis bei kojomis, tokio tipo lovytė yra nebesaugi naudoti.