Naudingi patarimai

Naujagimio kambario įrengimas: naudingiausi patarimai

Didelis vaiko kambario baldų pasirinkimas
2020 06 02
erdvus ir grazaus dizaino kambarys kudikiui ir mamai

Ką tik gimusios atžalėlės kambario įrengimas – ypatingai atsakinga užduotis, kuriai tėvai visuomet skiria itin daug dėmesio. Norisi, kad ši erdvė būtų ir jauki, ir saugi, todėl reikia apgalvoti ne vieną svarbią detalę. Paruošėme Jums kelis svarbiausius patarimus, nuo kurių turėtumėte pradėti naujagimio kambario planavimą. Jei vadovausitės jais, su šia užduotimi tikrai pavyks susidoroti!

Ypatingą dėmesį skirkite lovytės pasirinkimui

Tai – kone pats svarbiausias kūdikių kambario baldas. Šiuo atveju reikėtų pirmenybę teikti šiems aspektams:

  • Aukštos sienelės. Jos apsaugos atžalą nuo iškritimo rizikos – tai būtina sąlyga mažylių saugumui.
  • Minimalistinis stilius. Šis niuansas aktualus ne tik dėl stilistikos – kelių mėnesių naujagimiai pradeda stotis ir viską ragauti. Norint išvengti bet kokios žalos, verčiau rinkitės lovytę, kuri neturi daugybės dekoratyvinių ar išsikišusių detalių.
  • Kietesnis čiužinys. Toks čiužinukas garantuos tinkamą mažylio stuburo atramą. Jei rinksitės nuimamą ir skalbiamą užvalkalą turinčius gaminius, daug paprasčiau išsaugosite higienišką aplinką.
  • Augančios lovos pasirinkimas. Šis baldas mėgstamas dėl to, jog iš kūdikio lovytės jį vėliau galima transformuoti į vaikų ar netgi paauglių miegojimui pritaikytus gaminius. Be to, kai kurie iš jų gali pavirsti ir rašomuoju stalu ar daugiafunkcine spintele.
  • Kokybiška patalynė vaikams. Norint išvengti papildomų rūpesčių, iš karto reikėtų apsirūpinti keliais patalynės komplektais – nustebsite, kaip dažnai tenka ją keisti. Ieškokite kuo natūralesnių, minkštų audinių, kurie nedirgintų jautrios kūdikių odelės.

kudikiu lovytes pasirinkimas kambariuilova kudikiui kokia pirkti

kudikiu lovytes pasirinkimaskokia kudikio lovyte pirkti

grazi ir kokybiska kudikiu lovytekokybiska kudikio lova kambaryje

Suraskite vietos vystymo lentai ar stalui

Ką tik gimusiam mažyliui per dieną sauskelnes pakeisti reikia daugybę kartų, todėl be vystymo lentos tikrai nepavyks apsieiti. Jei patalpa yra ganėtinai didelė, dažniausiai rekomenduojama rinktis vystymo stalą. Toks baldas turi ir papildomas lentynėles, kuriose galėsite susidėti visas būtiniausias higienos priemones, o ratukai padės jį transportuoti į kitą erdvę. Tačiau jeigu naujagimio kambarys nėra itin didelis, verčiau apsiriboti vystymo lenta ir iš anksto pagalvoti ant kurios komodos ar spintelės ją statysite. Tuomet keletą stalčių iš karto reikėtų paskirti vystymo reikmenims – taip pavyks išvengti bet kokios netvarkos.

vystymo stalai kudikio kambariuivystymo stalas vaiko kambario dizainui

kudikiu stalai vystymuistalai kudikiams vystyti kambaryje


Įsigykite supamą krėslą

Nors gali pasirodyti, kad šis baldas nėra būtinas, tikriausiai net neįsivaizduojate, kaip ilgai jį mažylio kambaryje galėsite pritaikyti. Tokiame krėsle Jūs kūdikį galėsite maitinti, seksite jam pasakas ar dainuosite lopšines, o lengvas siūbavimas padės atžalai greičiau nurimti. Nesuklysite, jei pirmenybę teiksite lengvai valomam šių baldų audiniui – tuomet rūpesčių turėsite kur kas mažiau.

supamas kreslas kudikio kambariuikreslas mamos poilsiui kudikio kambaryje

supamas kreslas mamai vaiko kambaryjesupamas kreslas fotelis vaiko kambariui