Naudingi patarimai

Kokią pagalvę rinktis?

2020 07 29
didelis ir erdvus sviesus miegamasis su baltomis pagalvemis ant lovos

Kokybiškas poilsis susideda iš daugybės skirtingų elementų – itin svarbią vietą visame šiame rinkinyje užima ir pagalvės. Šis gaminys užtikrina tinkamą stuburo atramą ir leidžia išvengti tiek kaklo iškrypimų, tiek nugaros skausmų. Akivaizdu, kad norint mėgautis atpalaiduojančiu miegu, teks gerai pagalvoti, kokią pagalvę pirkti. Išskyrėme pagrindinius niuansus, kuriems turėtumėte skirti daugiausiai dėmesio.

Pagalvių dydis

Šis aspektas iš esmės yra pakankamai individualus, kadangi šios prekės yra siuvamos pagal standartinius užvalkalų dydžius. Svarbiausia įsitikinti, kad gaminys nebūtų platesnis nei čiužinys – tuomet gali kilti nepatogumų miegant. 40x60, 50x60, 50x70 cm – tai keli populiariausi, tačiau tikrai ne vieninteliai variantai.

Jei sunku pasakyti, kokio dydžio pagalvė Jums būtų patogi, galite vadovautis apskaičiavimais, jog idealiausia rinktis tokius modelius, kurių dydis atitinka ilgį nuo mūsų pečių iki pakaušio. Dažnai besivartantiems atitinkamai reikėtų paieškoti ir platesnio modelio – tuomet būsite tikri, kad galva nenukris nuo pagalvės.

Pagalvės užpildas

Nuo šio aspekto taip pat priklauso tam tikros pagalvių ypatybės. Šiuo metu dažniausiai sutinkami šie užpildai:

  • Poliesteris. Nors ši medžiaga yra sintetinė, pasirinkę tokią pagalvę, turėsite galimybę mėgautis itin paprasta priežiūra – ją galėsite skalbti net ir skalbimo mašinoje. Tokie gaminiai yra pakankamai higieniški, lengvi ir gerai sugeriantys drėgmę. Juos taip pat galima rinktis ir tiems, kurie kenčia nuo alergijų.


  • Silikonas. Tokio tipo pagalvės puikiai prisitaiko prie kūno linijų ir pasižymi minkštumu bei purumu. Visgi, turėtumėte atkreipti dėmesį, kad ši medžiaga nėra itin pralaidi orui. Jei turite problemų su prakaitavimu, verčiau rinktis kitą pagalvių tipų, kadangi šis tik dar labiau jį paskatins.