Naudingi patarimai

Kaip atskirti gendančią kosmetiką ir išsaugoti ją iki galiojimo datos?

Didelis kosmetikos pasirinkimas
2023 08 01
tinkama naudoti kosmetika ir jos saugojimas

Visi žinome kosmetikos teikiamą naudą, tačiau pasibaigus šių produktų galiojimo laikui, rezultatai gali būti visiškai kitokie, nei buvo tikėtasi. Kosmetikoje susikaupusios bakterijos gali sukelti odos infekcijas ir kitas ligas, todėl svarbu nuolat stebėti naudojamų produktų būklę. Šį kartą aptarsime požymius, kurie išduoda, jog kosmetikos galiojimas artėja į pabaigą ir pasidalinsime svarbiausiais šių produktų priežiūros patarimais, kurie prailgins jų naudojimo laikotarpį.

kosmetikos galiojimo laiko tikrinimas

Požymiai, išduodantys, kad pasibaigė kosmetikos galiojimo laikas

Atidžiau apžiūrėję savo naudojamus produktus, pastebėtumėte ant jų pavaizduotą atidarytą pakuotę ir joje nurodytą skaičių. Šis skaičius simbolizuoja, kiek mėnesių po produkto atidarymo tęsiasi kosmetikos priemonių galiojimo laikas. Idealiu atveju reikėtų įsidėmėti, kada gaminius atidarote ir nenaudoti jų ilgiau nei nurodyta ant pakuotės. Visgi, daugelis kosmetikos priemonių galioja metus ar kelis, todėl logiška, kad per šį laikotarpį atidarymo data paprasčiausiai pasimiršta.

Yra dar keletas ženklų, kurie išduoda, kad kosmetikos produktai pradeda gesti:

  • Pasikeitusi spalva. Jei Jūsų naudojamas produktas oksidavosi, pakeitė savo spalvą ir nesusigrąžino pirminio atspalvio, pats metas jį išmesti. Spalvų pokyčiai yra itin ryškus signalas, bylojantis apie galiojimo pabaigą ir bakterijų dauginimosi pradžią.
  • Pakitusi tekstūra. Taip labai dažnai nutinka su kreminiais produktais. Jei pastebite, kad tekstūra nebėra tokia tolygi ir apdžiūvusį kremą užtepti sekasi kur kas sunkiau, verčiau neberizikuokite ir įsigykite naują produktą.
  • Nemalonus kvapas. Sugedę kosmetikos produktai gali dvelkti benzinu ar pasenusiais kvepalais, tačiau nepriklausomai nuo to, koks bus aromatas, tai – akivaizdus ženklas, jog priemonės yra nebetinkamos naudojimui.
  • Atsiradę gumulėliai. Tokie dariniai dažniausiai susidaro ant skystesnių kosmetikos priemonių – bet kokie gumulėliai reiškia, kad produkte pradeda veistis bakterijos.
  • Naujas sluoksnis. Šis požymis ypač būdingas kompaktinei pudrai. Jei pastebėsite, kad ant jos susiformavo pilka plėvelė ar kreidą primenantis sluoksnis, pats metas paieškoti naujo produkto.
  • Baltos dėmės. Jos dažniausiai atsiranda ant akių ar lūpų kontūrų pieštukų. Jei net ir padrožus juos, situacija išlieka tokia pati, akivaizdu – pasibaigė jų galiojimo laikas.

Kosmetikos produktų priežiūros patarimai

Siekiant, kad naudojami produktai nesugestų iki savo galiojimo pabaigos, reikalingos atitinkamos kosmetikos laikymo sąlygos – įsidėmėkite kelis svarbiausius patarimus:

  • Įsitikinkite, kad produktai yra uždaryti sandariai. Kiekvieną kartą pasinaudoję produktu, tvirtai jį uždarykite – taip apsaugosite jį nuo pašalinių bakterijų prasiskverbimo.
  • Saugokite gaminius nuo saulės ir laikykite juos vėsioje vietoje. Produktus pasiekę spinduliai gali suskaidyti jų veikliąsias medžiagas, todėl jie suges dar greičiau, nei baigsis jų galiojimo laikas. Tad verčiau paieškokite jiems tamsesnės ir vėsesnės vietos.
  • Venkite vonios kambario. Priešingai nei mūsų oda, kosmetikos priemonės negali sugerti drėgmės – tai reiškia, kad vonios kambarys joms tikrai nėra tinkama vieta. Drėgmė tik dar labiau paskatins bakterijų plitimą, todėl neilgai trukus produktai nebebus tinkami naudojimui.
  • Nelaikykite produktų atvirose vietose. Jei tik turite galimybę, kosmetiką laikykite stalčiuose ar uždarose lentynose, o ne atvirose vietose. Čia ant jų patenka kur kas daugiau dulkių, o jei dar pridėsime ir saulės spindulius, kone iš karto reikės galvoti apie naujų priemonių įsigijimą.

kosmetikos laikymas stalciuose

Tinkamai prižiūrėdami kosmetikos produktus, sėkmingai galėsite jais naudotis iki pat jų galiojimo pabaigos. Tačiau jei pastebėsite vieną iš įvardintų sugedimo požymių, verčiau nerizikuokite ir atnaujinkite savo kosmetikos krepšelį – taip išsaugosite sveiką odą.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?