Naudingi patarimai

Makiažo šepetėliai: tipai ir priežiūra

Platus makiažo šepetėlių, kempinėlių asortimentas
2019 12 02
ivairus makiazo sepeteliai kasdieniam naudojimui namuose

Kiekviena moteris galėtų patvirtinti, jog dažymasis nėra toks paprastas darbas, kaip kad galėtų atrodyti iš šalies – siekiant išgauti įspūdingus rezultatus reikia ir įgūdžių, ir atitinkamų priemonių. Tam, kad visi procesai būtų paprastesni, dažnai į pagalbą pasitelkiami makiažo šepetėliai, tačiau net ir šiuo atveju reikia žinoti, kokį tipą pasirinkti ir kaip juos prižiūrėti. Būtent į šiuos klausimus šį kartą ir pabandysime atsakyti!

Makiažo šepetėlių tipai

Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį, jog skiriasi medžiagos, iš kurių šepetėliai yra pagaminti. Dabar rinkoje dominuoja šie du tipai:

  • Sintetiniai makiažo šepetėliai. Tai – neretai pigesni, tačiau toli gražu ne prastesni gaminiai, kurie ypač mėgstami garsiai pasisakančių už gyvūnų teises. Tokių makiažo šepetėlių plovimas ir priežiūra yra kur kas paprastesni, kadangi makiažo priemonės į juos neįsigeria – būtent dėl to juos dažniausiai rekomenduojama rinktis tepant ne tik sausus, bet ir kreminės, riebesnės konsistencijos produktus.
  • Natūralaus plauko makiažo šepetėliai. Šio tipo gaminiai geriausiai tinka sausesnę konsistenciją turintiems produktams ir profesionalų yra mėgstami dėl tikslumo bei idealaus prisitaikymo prie lūpų, veido ir akių produkcijos. Nors jiems prireikia šiek tiek didesnių išlaidų, galutinis rezultatas dažniausiai nenuvilia.

Svarbu žinoti ir tai, jog skiriasi makiažo šepetėlių paskirtys ir jiems keliami reikalavimai. Šį kartą teks susipažinti su kur kas platesne jų įvairove:

  • Pagrindui skirti šepetėliai dažniausiai turi lygų paviršių, tvirtai suspaustus šerelius ir yra šiek tiek smailėjantys. Šiuo atveju itin svarbu pasirinkti kokybišką gaminį: juk puiki pradžia – pusė darbo!


  • Pudrai naudojamų gaminių paskirtis yra nepriekaištingai padengti veidą šia makiažo priemone – tam dažnai pasitelkiami ilgesni, pūkuoti šereliai. Atkreipkite dėmesį, jog kai kurie šepetėliai yra skirti biriai pudrai: jei naudojate būtent ją, pajusite išskirtinį komfortą.


  • Bronzantui skirtas šepetėlis turėtų būti minkštas ir šiek tiek apvalainas – tokia forma užtikrins, kad makiažą pavyktų paskirstyti labai lygiai.

  • Skaistalams gali būti naudojami dviejų tipų šepetėliai: panašūs į pudrai skirtus gaminius, tačiau kiek apvalesni, kompaktiškesni ir leidžiantys išvengti atšiaurių linijų bei nukirstą kampą turintys variantai, užtikrinantys efektyvų kontūravimą pasitelkiant skaistalus.


  • Kontūravimui skirti gaminiai turi šiek tiek „pasvirusią“, suapvalintą formą ir tvirtesnius šerius – toks derinys leidžia patogiai pasiekti visus skruostikaulio kampus ir išryškinti pageidaujamas veido sritis.