Naudingi patarimai

Mikrobangų krosnelės: svarbiausios ypatybės ir pasirinkimo galimybės

Platus mikrobangų krosnelių asortimentas
2019 11 25
kasdienis mikrobangu krosneles naudojimas namuose

Mikrobangų krosnelės ilgus metus yra išsikovojusios savo vietą virtuvėje – jas mielai renkasi visi, nuolat skubantys ir ne visuomet turintys laiko pasigaminti šviežių patiekalų. Visgi, apie šiuos įrenginius vis dar sklando nemažai mitų: jei abejojate mikrobangų krosnelės nauda, siūlome susipažinti su ryškiausiomis jos savybėmis ir kriterijais, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis.

Mikrobangų krosnelės veikimo principas

Jau daugiau kaip 70 metų mikrobangų krosnelės veikimo principas išlieka nepakitęs – trumpai tariant, tai mikrobangų sąveika su maiste esančiomis molekulėmis. Specialūs krosnelėje esantys elementai sukuria bangas, kurios išjudina produktuose esančias deguonies molekules, todėl jie įkaista iš vidaus. Lėkštės sukimosi mechanizmas ir bangų nukreipimo tinklelis užtikrina, kad maistas pašils tolygiai, o pati talpa sukurta taip, jog neleistų bangoms sklisti už prietaiso ribų. Tiesa, nors pats principas ir nepakito, šiais laikais galima atrasti kur kas daugiau funkcijų ir galimybių siūlančius prietaisus, kurie tam tikrais atvejais drąsiai gali konkuruoti su orkaitėmis – juos aptarsime šiek tiek vėliau.

Privalumai ir trūkumai

Tam, kad įsitikintumėte, jog mikrobangų krosnelė iš tiesų yra verta vietos Jūsų virtuvėje, pravartu susipažinti su jos trūkumais ir privalumais.

Privalumai

  • Efektyvu. Šiuo klausimu mikrobangų krosnelės iš tiesų lenkia daugelį įrenginių – maistas dažniausiai pašyla vos per kelias minutes, o Jums tereikia paspausti vos kelis mygtukus.
  • Nėra dūmų. Naudojant šį prietaisą, nesusidaro dūmai – tai reiškia, jog pašalinamas kone pagrindinis virtuvės taršos šaltinis.
  • Plačios galimybės. Šios krosnelės gali būti pritaikomos ne tik maisto šildymui, bet ir atitirpinimui, džiovinimui, o kartais – net ir gaminimui. Be to, neretai šiuos prietaisus patariama pasitelkti indų ar įrankių sterilizacijai: mikrobangos sunaikins juose besikaupiančius virusus ir mikrobus.
  • Pakankamai sveika. Nors mitas apie mikrobangų krosnelės žalą vis dar gajus, tam tikrais aspektais už kitus maisto šildymui skirtus prietaisus ji netgi yra pranašesnė. Šiam šildymui nereikia aliejaus ar kitų riebalų, kuriuos dėtumėte į keptuvę – tai reiškia, kad patiekalai yra sveikesni ar bent jau mažiau kaloringi.
  • Ekonomiška. Kadangi maisto šildymas trunka vos kelias minutes, atitinkamai suvartojama ir kur kas mažiau energijos. Teigiama, jog vietoj kitų elektrinių prietaisų dažniau pasitelkiant mikrobangų krosnelę, galima sutaupyti daugiau kaip 50 procentų energijos sąnaudų.

Trūkumai

  • Ribotas pajėgumas. Šiame įrenginyje (kol kas!) neįmanoma pagaminti tiek skirtingų patiekalų kaip, pavyzdžiui, orkaitėje. Be to, vienu metu galima pašildyti maždaug vieną porciją maisto: jei šeima gausi ir visi nori valgyti vienu metu, tai gali sukelti nepatogumų.
  • Didesni saugumo reikalavimai. Tam, kad šis efektyvus šildymas būtų sėkmingas, reikia naudoti specialiai šiems prietaisams pritaikytus indus: jie negali būti metaliniai, plastikiniai ar popieriniai. Taip pat – patariama nestovėti prie pat veikiančio įrenginio ir jam išsijungus, dureles atidaryti praėjus maždaug 15-30 sekundžių.
  • Maistinių medžiagų trūkumas. Taip, šildant maistą krosnelėje, šiek tiek maistinių medžiagų yra prarandama, tačiau jei kalbėsime apie jos kenksmingumą, jis neviršys orkaitės, grilio ar tuo labiau – šiuolaikinių išmaniųjų įrenginių. Ne kartą pripažinta, kad maistas, šildytas mikrobangų krosnelėje, yra saugus – tereikia nepersistengti jį kaitinant.

Kaip išsirinkti mikrobangų krosnelę?

Nusprendę pirkti naują mikrobangų krosnelę, pirmiausia turėtumėte įvertinti šiuos aspektus:

  • Tipas. Šiuo metu prekyboje yra standartinės krosnelės, turinčios maisto pašildymo ir atšaldymo funkcijas, tačiau be jų egzistuoja ir dar du tipai. Tai mikrobangų krosnelės su griliu, leidžiančios maistą gardžiai apskrudinti bei prietaisai su konvekcija, kurie turi ir kepimo funkciją bei netgi gali atstoti įprastas orkaites. Taip pat mikrobangų funkcija sutinkama ir šiuolaikinėse orkaitėse: šį variantą verta rinktis tuomet, kai virtuvėje nėra papildomos vietos naujam prietaisui ir kaip tik ketinate keisti orkaitę.


  • Funkcionalumas. Be jau minėtų galimybių, šios krosnelės taip pat gali turėti laikmatį, užrakto sistemą, garų, automatinio išsijungimo ir greito įsijungimo funkcijas bei kitas panašias programas, dar labiau palengvinsiančias Jūsų kasdienybę. Tiesa, nuo funkcionalumo priklauso ir kaina, todėl teks suderinti poreikius su galimybėmis.