Naudingi patarimai

Moto apranga: kokią rinktis?

Didelis moto aprangos pasirinkimas
2021 02 25
zmogus su moto apranga ir odinemis pirstinemis ant motociklo lauke

Kelionės motociklu daugeliui asocijuojasi su adrenalinu ir nuotykiais, tačiau ne mažiau svarbu, kad tokios išvykos būtų pakankamai saugios. Saugumą šiuo atveju užtikrinti gali kokybiška, atsakingai pasirinkta moto apranga. Jei ją renkatės pirmą kartą, nustebsite, kokia plati yra pasirinkimo įvairovė, tačiau jeigu apgalvosite svarbiausius aspektus, labai lengvai apsirūpinsite ir patogiais, ir saugiais drabužiais. Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

vyras su moto apranga ir salmu

Motociklisto apranga

Populiariausia motociklininkų apranga yra striukės ir kelnės. Nepriklausomai nuo to, kurį iš šių drabužių rinksitės, teks apgalvoti žemiau įvardintus kriterijus.

Medžiagos

Moto apranga dažniausiai yra siuvama iš odos arba tekstilės – abu šie tipai turi savų privalumų. Odiniai drabužiai yra ypač patvarūs ir atsparūs trinčiai – net ir kritimo metu oda gali būti apsaugota, tad jeigu mėgstate ekstremalesnes keliones, toks variantas neturėtų Jūsų apvilti. Tuo tarpu tekstiliniai rūbai yra lengvesni, geriau kvėpuojantys ir lengviau prisitaikantys prie skirtingų oro sąlygų.


Tinkamas dydis

Ši apranga turi būti pakankamai prigludusi, tačiau ne pernelyg aptempta, kad vis dar galėtų veikti ventiliacijos sistema. Tokie rūbai net ir slystant keliu išliks ant kūno ir suteiks Jums didesnę apsaugą. Turėtumėte įsidėmėti, kad moto apranga yra sukurta apsaugai, o ne Jūsų figūros demonstravimui. Įsitikinkite, kad esant važiavimo padėtyje striukės rankovės uždengia riešus, o nugara yra pakankamai ilga, kad sutaptų su kelnėmis. Tuo tarpu jos turėtų uždengti kulkšnis.