Naudingi patarimai

Patarimai, padėsiantys išsirinkti vejos robotą

Didelis žoliapjovių, vejos robotų pasirinkimas
2021 05 03
vejos robotas pjauna zole

Šiais laikais daugelį darbų galima patikėti technikai. Jūs sutaupysite laiko, o prietaisas tiksliai ir sistemingai atliks darbus. Vienas tokių pagalbininkų, kurį galima pamatyti vis dažnesniame kieme – vejos robotas. Visgi renkantis vejos robotą patariama neskubėti. Prieš pirkdami vejos pjovimo robotą turite įvertinti savo sklypą. Netinkamas robotas nepateisins lūkesčių, sumokėsite nemažą sumą pinigų, o rezultatas nedžiugins. Pateikiame kelis pagrindinius patarimus, kaip išsirinkti geriausią vejos robotą:


Vejos dydis

Robotą reikėtų rinktis pagal reikalingą nupjauti plotą. Jeigu jūsų sklypas yra 3 arų dydžio, jums užteks mažiau galingo, o tuo pačiu ir pigesnio modelio. Tuo tarpu jeigu sklypas yra 10 ir daugiau arų, reikės rinktis galingesnį vejos robotą, kurio baterijos veikimo laikas ilgesnis. Pavyzdžiui, vienas tokių modelių – Gardena Sileno+ 1300. Šis vejos pjovimo robotas geba nupjauti iki 13 arų vejos plotą, įdiegta SensorCut System, kurios dėka robotas nepalieka dryžių ir tolygiai nupjauna žolę. Maksimalus nuolydis 35 laipsniai. Taigi šio tipo vejos robotas puikiai atliks darbus didesniame sklype, be didesnio vargo įveiks įkalnes ir nuokalnes, o išsikraudamas pats grįš į pakrovimo stotelę. Po įkrovimo šis robotas dirbs maždaug 65 minutes.

vejos robotas Gardena Sileno

Sklypo ypatumai

Nors šiais laikais kliūtys robotams ne problema, visgi turite įsivertinti, ar nupjauti jūsų veją bus sudėtingas procesas, ar paprastas ir greitas. Todėl renkantis geriausią vejos robotą savo kiemui yra aktuali sklypo forma, kalvotumas, apželdinimas. Jeigu jūsų sklype puikuojasi daug augalų, įrengtas baseinas ar yra kitų kliūčių, verta pagalvoti apie Landroid M700 Worx WR142E robotą. Vienas didžiausių šio vejos roboto privalumų, kad jis turi aplinkos suvokimo funkciją. Integruota dirbtinio intelekto sistema suteikia galimybę tiksliau ir kokybiškiau atlikti darbą. Šis vejos robotas tinkamas pjauti žolei kraštuose, siauruose kampuose ir šlaituose iki 35 laipsnių nuolydžio. Worx firmos vejos robotas valdomas mobiliosios programėlės pagalba. O jeigu turite nedidelį, tačiau sudėtingą sklypą, verta atkreipti dėmesį į išmanų vejos robotą Gardena Sileno City 500m2. Spot Cutting funkcija leidžia pjauti sunkiai pasiekiamas vietas, tuo tarpu CorridorCut funkcija užtikrins, kad vejapjovė lengvai įveiktų siaurus koridorius ir kampus, kurie siekia vos 60 cm, naviguodamas robotą vejos koridoriais. Taip pat šiame robote įdiegti labai jautrūs susidūrimo su kliūtimi jutikliai. Kai įrankis pakeliamas, kitas jutiklių rinkinys verčia peilius nedelsiant sustoti, taip išvengiama sužeidimų.

vejos robotas pjauna zole

Valdymas

Žinoma, jeigu jau kažkas dirba už jus, tai lai dirba iki galo. Robotas valdomas išmaniuoju telefonu atliks darbą net ir tuomet, kai jūsų nėra namuose. Taip pat verta rinktis prietaisą su integruotu GPS. Ši funkcija ne tik užtikrins sklandesnį ir tikslesnį roboto darbą, bet ir nepalanki vagiams. Nustačius roboto veikimo teritoriją tik jūsų sklype ir jam nutolus robotas paprasčiausiai neveiks. Jeigu robotas neturi integruotos GPS funkcijos, tuomet būna užrakinamas PIN kodu.

Jutikliai, davikliai

Taip pat daugiau patogumo suteikia tokios funkcijos kaip žolės jutiklis, lietaus daviklis ir kita. Kad ir kaip atsakingai būtų puoselėjama veja, dažniausiai ji vis tiek skiriasi, nes kai kur gauna daugiau saulės, kitur daugiau drėgmės, todėl žolė auga netolygiai. Kad gautumėte geriausią rezultatą, verta rinktis vejos pjovimo robotą su žolės jutikliu. Dirbdamas robotas pajaus, kad žolė yra aukštesnė ir pjaus intensyviau. Vienas tokių vejos pjovimo robotų – Gardena Sileno+ 2000, kuriame įdiegta SensorControl funkcija. Robotas laikosi tvarkaraščio ir atsižvelgdamas į dabartinį žolės augimą išsiaiškina, kaip dažnai reikia pjauti veją.

Komplektacija

Pirkdami vejos robotą išsiaiškinkite, kokia jo komplektacija. Ar įeina pakrovimo stotelė, kontūro laidas, kuoliukai, papildomi peiliai. Žinoma, jeigu ne, tai ne bėda, nes visus priedus galima įsigyti papildomai, tačiau į tokius dalykus verta atkreipti dėmesį lyginant prekes ir jų privalumus tarpusavyje. Kai kurie gamintojai siūlo netgi tokius priedus kaip garažą robotui, kuriame telpa įkrovimo stotis ir pats prietaisas. Garažas užtikrina apsaugą nuo saulės ir lietaus.

vejos roboto garazas

Svarbu paminėti, kad nors robotas praktiškai dirba be žmogaus įsikišimo, kartais teks juo pasirūpinti. Kruopščiai nuvalyti, apžiūrėti detales, pakeisti peiliukus. Ypatingai savo sodo pagalbininku teks pasirūpinti pasibaigus pjovimo sezonui. Jeigu vejos pjovimo robotą tiesiog pamiršite kažkur sandėliuke, tai atėjus pavasariui jis galės darbų taip ir nepradėti. Todėl atidžiai perskaitykite gamintojo nurodymus, kaip prižiūrėti ir valyti vejapjovę.

vejos roboto prieziura

Nors vejos robotas yra tikrai galingas, gali pjauti net sudėtingos konstrukcijos veją, o šiuolaikiniai robotai geba nupjauti net 3 ha dydžio plotą, visgi yra vietų, kur vejos robotui nupjauti žolės nepavyks. Tuomet, žinoma, reikės įsigyti žoliapjovę, kurių pasirinkimas labai platus, jos lygiai taip pat lengvai valdomos, tik tiek, kad jūsų darbo jėga išliks ir toliau naudojama. Taip pat vienas svarbių darbinių įrankių sklype – trimeris. Su juo nupjausite plonus krūmokšnius ar aukštą žolę, sunkiai pasiekiamas vietas. Taigi geriausi vejos robotai yra tie, kurie atitiks būtent jūsų poreikius ir vejos ypatumus, nudirbs darbą už jus, o jums teliks mėgautis puikiu rezultatu ir poilsiu.

sodininkas pjauna zole su zoliapjovesodininkas pjauna zole su trimeriu

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
4 Pirkėjų įvertinimai