Naudingi patarimai

Pasiruoškite vasarai: patarimai, kaip išsirinkti ventiliatorių

Didelis ventiliatorių pasirinkimas
2021 05 06
namuose veikia pastatomas ventiliatorius

Vasara yra vienas geriausių metų laikų, kuriai dar net visiškai nepasibaigus jau laukiame kitos. Tačiau kartu su savo privalumais, vasarą tenka ir nemažai iššūkių mūsų organizmui. Itin karštomis dienomis jaučiamės pavargę, sunku susikaupti, miegas tampa nekokybiškas, nes naktį trūksta oro.

Gyvenantys nuosavuose namuose turi daugiau galimybių pasislėpti nuo saulės kaitros, tačiau daugiabučių gyventojams vasaros laikas yra tikras iššūkis. Jeigu ir jūs karštomis vasaros dienomis jaučiate diskomfortą, dingsta darbingumas, o apie kokybišką poilsį net nėra minties – įsigykite ventiliatorių. Malonus vėjas atgaivins, neišsausins oro, o jūs šiek tiek pailsėsite nuo alinančio karščio.

pastatomas ant zemes ventiliatorius

Be to, karantino ir pandemijos situacija pakeitė daugelio žmonių gyvenimo įpročius. Kone visas gyvenimas persikėlė į namus – biuras taip pat. Per šį laikotarpį jau daugelis spėjo pasirūpinti bent minimaliu darbo vietos įrengimu. Artėjant vasarai verta pasvarstyti ir įsigyti ventiliatorių. Karštis labai sumažina darbingumą, o būnant ištisas dienas namuose, pro kurių langus kepina saulė – ventiliatorius gali tapti tikru išsigelbėjimu.

Ventiliatorių privalumai

Geriausias ventiliatoriaus privalumas yra tas, kad jį galima nešioti iš vienos vietos į kitą, kai nebereikia, paslėpti sandėliuke, o prireikus vėl greitai įdarbinti. Ventiliatorius taip pat saugus naudoti, jeigu namuose yra vaikų, nes jis, priešingai nei kondicionierius, neatšaldo patalpų oro. Jeigu vengiate pirkti ventiliatorių, nes galvojate, kad jie dideli, negražūs ir primena stovinčius biure, tai taip nėra. Tiesa, tokių irgi yra, jie veikia puikiai ir atlieka savo funkciją, tačiau tikrai nepuošia jūsų namų erdvės ir užima pakankamai daug vietos. Verta pasidairyti į ventiliatorių asortimentą ir nustebsite, kad galima įsigyti gražų, stilingą ir funkcionalų prietaisą už nedidelę kainą.

Kadangi visų namų ventiliatoriais neapstatysite, patogiausia pirkti tokį, kurį lengvai pritaikysite savo aplinkoje, galėsite nusinešti į reikiamą kambarį. Taigi rinkdamiesi geriausią ventiliatorių savo namams, turite įvertinti ploto, kuriame reikalingas ventiliatorius, dydį. Tuomet paties prietaiso parametrus – galingumą, vėdinamą plotą, triukšmingumo lygį. 

 Ventiliatorių tipai

Staliniai Tokie ventiliatoriai yra kompaktiško dydžio, jų aukštis nesireguliuoja, itin patogu naudoti, kai reikia vėdinti mažą arba konkretų plotą.

stalinis ventiliatorius


Pastatomi ventiliatoriai turi reguliuojamo aukščio stovą, yra galingesni už stalinius, įvairesnių dizainų ir tinka didesnėms patalpoms vėdinti. Dažniausiai juos renkasi kambario vėdinimui.

pastatomas ant zemes ventiliatorius