Naudingi patarimai

Pokeris: kombinacijos, kurias reikia žinoti kiekvienam žaidėjui

Didelis pokerio rinkinių pasirinkimas
2021 01 27
moteris laiko penkias pokerio kortas salia pokerio zetonu

Pokerio žaidimas tiek pasaulyje, tiek ir mūsų šalyje yra pakankamai populiarus – siekiant pergalės, čia prireikia ir asmeninių savybių, ir puikaus taisyklių išmanymo. Pirmiausia derėtų įsidėmėti visas kombinacijas – tik tuomet galėsite toliau aiškintis, kaip žaisti pokerį. Žinodami jas, aiškiai matysite savo šansus ir galėsite nuspręsti, ar verta toliau rizikuoti.


Pokerio kombinacijos

Šiame žaidime egzistuoja 10 kombinacijų – pateikiame jas silpnėjimo tvarka.

1. Karališka eilė (Royal Flush)

Tai – pati stipriausia, tačiau tuo pačiu ir rečiausiai sutinkama kombinacija. Ją sudaro tos pačios spalvos, iš eilės einančios kortos, pradedant dešimtake ir baigiant tūzu. Turėdami ją, nugalite bet kokias kitas kombinacijas.

2. Eilė ir spalva kartu (Straight Flush)

Panašiai kaip ir prieš tai aptartą kombinaciją, šią sudaro vienos spalvos kortų eilė. Skirtumas tas, jog šiuo atveju tai gali būti bet kokios kortos, pavyzdžiui, nuo penkiaakės iki devynakės. Tokia kombinacija yra kiek dažnesnė nei karališkoji eilė, tačiau vis vien labai reta. Jei nutiktų taip, kad spalvą ir eilę kartu surinktų keli žaidėjai, laimėtų tas, kurio viršutinė korta yra aukštesnė.

3. Keturios vienodos (Four of a kind)

Dar kitaip žinoma kaip „karieta“ ar „ketvirtukas“, tokia kombinacija susideda iš keturių vienodų kortų – pavyzdžiui, karalių, tūzų ar bet kokių žemesnių kortų. Tuo tarpu penktoji gali būti bet kokia. Jeigu du žaidėjai surenka ketvertuką, laimi tas, kurio kortos yra aukštesnės. Gali pasitaikyti atvejų, kai keli žaidėjai turi tokio pačio stiprumo kombinaciją (jei visos ar dalis jų atverstos ant bendro stalo) – tuomet laimės tas, kurio penktoji korta bus aukščiausia.

4. Pilni namai (Full House)

Pilną namą (ar trobą) sudaro trys vienodos kortos ir dar viena pora. Pavyzdžiui, trys karaliai ir dvi dešimtakės ar trys tūzai ir du karaliai. Ši kombinacija lyginant su aukščiau išvardintomis yra ganėtinai dažna, tad surinkus ją, galima jaustis pakankamai užtikrintai. Jei tokią kombinaciją surenka keli žaidėjai, pirmiausiai lyginama trijų vienodų kortų vertė, o jei sutampa ir ji, žiūrima, kas turi aukštesnę porą.

5. Spalva (Flush)

Šią kombinaciją sudaro penkios vienos rūšies kortos, kurios nebūtinai turi eiti iš eilės. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad spalva nėra tik juoda ar raudona. Tam, kad surinktumėte šią kombinaciją, reikia turėti vienos rūšies kortas, pavyzdžiui, visus kryžius ar širdis. Jei tą patį padarys ir Jūsų varžovai, bus vertinama aukščiausia korta.

6. Eilė (Straight)

Tai penkios iš eilės einančios kortos, kurios neprivalo būti tos pačios spalvos – svarbiausia, kad seka būtų nenutrūkstama. Kuo aukštesnės bus Jūsų kortos, tuo didesnė tikimybė, kad įveiksite oponentus.

7. Trys vienodos (Three of a kind)

Šią kombinaciją sudaro trys vienodos vertės kortos – pavyzdžiui, trys devynakės ar trys damos ir dvi kitos kortos, kurios neturi būti susijusios tarpusavyje. Šiuo atveju laimi aukštesnių kortų kombinacija, o jeigu jų vertės sutampa, vertinamos ir laisvosios kortos.

8. Dvi poros (Two pairs)

Ši kombinacija susideda iš dviejų skirtingų porų, pavyzdžiui, dviejų karalių ir dviejų šešiaakių ir vienos laisvos kortos. Kadangi ši kombinacija yra pakankamai dažna, rizikuodami turėtumėte įvertinti porose esančių kortų vertes.

9. Pora (Pair)

Tai dvi vienodos vertės kortos (pavyzdžiui, du tūzai) ir trys laisvosios kortos. Šiuo atveju ir vėlgi sėkmę atneš aukštesnę vertę turinčių kortų pora.

10. Aukščiausia korta (High Card)

Jei nei vienam žaidėjui nepavyksta sudaryti nei vienos prieš tai minėtos kombinacijos, tuomet vertinama aukščiausia rankose esanti korta. Tais atvejais, kai keli žaidėjai turi vienodos vertės kortas, imamos sekančios aukščiausios kortos tol, kol nustatomas nugalėtojas.

pokerio kortu kombinacijos

Ką dar svarbu žinoti?

Tam, kad žaidimas būtų dar sklandesnis, pravartu įsidėmėti ir šią informaciją:

  • Pokerio žaidime naudojamos visos keturios kortų rūšys – pikai, čirvai, būgnai ir kryžiai. Tai ypač aktualu prisiminti renkant spalvą. Tačiau turėkite omenyje, kad nei viena iš šių spalvų neturi aukštesnės vertės nei kitos.