Naudingi patarimai

Prasidėjo garinių valytuvų era – ką reikia žinoti renkantis šį prietaisą?

Platus garinių valytuvų pasirinkimas
2017 06 11
Garinis valytuvas

Kartais žmonėms reikia tiek nedaug iki pilnos laimės, pavyzdžiui, pavaikščioti po namus baltomis kojinėmis ir po valandos neiti jų skalbti. Nors toks vaizdelis primena reklamą iš 90-ųjų apie grindų ploviklius, tačiau realiai prireikė pakankamai daug laiko, kol atsirado prietaisai, užtikrinantys, kad grindys namuose būtų išplautos nepriekaištingai net ir po vieno plovimo. Vienas tokių, šiuo metu itin sparčiai populiarėjantis ir atsirandantis kiekvienuose namuose, yra garų valytuvas.

Kas yra garų valytuvas?

Šis prietaisas vadinamas įvairiai – garų valytuvas, garų šluota, steam mop. Garų valytuvo veikimo principas paprastas. Prietaisas turi vandens rezervuarą, kuriame esantis vanduo yra kaitinamas ir sukuriamas garas. Tuomet per valytuvo antgalį garas yra perduodamas į paviršių. Ant garų valytuvo antgalio yra šluostė, pro kurią prasiskverbęs garas patenka ant valomo paviršiaus, jį paveikia, o šluostė nuvalo purvą. Daugelis lygina garų valytuvą su lygintuvais, šie taip pat geriau lygina, kai ant lyginamo paviršiaus patenka karštas garas.

Šiuo metu rinkoje yra tikrai platus garo valytuvų pasirinkimas, vienoje didžiausių elektroninių parduotuvių Lietuvoje Pigu.lt galima rasti  žinomų prekinių ženklų, pavyzdžiui, Karcher, Hoover, Clatronic, Dirt Devil ir kitų pristatomas garo šluotas, taip pat prietaisus, matomus TV reklamose, tokius kaip Steam Mop 5 in 1. Prietaisų kainos svyruoja nuo maždaug 37 € iki 138 €, tad kiekvienas, priklausomai nuo pageidaujamų funkcijų ir biudžeto, gali rasti ir įsigyti buitį  palengvinantį garų valytuvą.

Top 10 Garų šluotų


Vienas iš svarbiausių privalumų – higieniškumas

Ar kada bandėte įsivaizduoti, kiek bakterijų, nešvarumų, alergenų bei virusų kaupiasi mūsų gyvenamoje aplinkoje? Norint viską tinkamai išvalyti, reikia kruopštaus darbo ir stiprių cheminių priemonių, tačiau garai – tai iki virimo temperatūros įkaitęs vanduo, kurio karštoje temperatūroje žūsta daugelis žinomų ir namuose besiveisiančių mikroorganizmų bei bakterijų. Taigi, naudojant garų šluotą, pasiekiamas toks pat valymo efektyvumas kaip ir naudojant chemines medžiagas. O juk garas yra nekenksmingas, nesukelia alergijos, neužpildo namų bereikalingais ir erzinančiais buities chemijos kvapais. Garo šluota yra gera priemonė ne tik valymui, tačiau ir dezinfekcijai, todėl drąsiai galima ją naudoti ir vonios kambariui.

Kokiems paviršiams tinka?

Garų valytuvas yra universalus prietaisas, tinkantis daugeliui paviršių. Galima tik išskirti paviršius, kuriems tikrai gali netikti valymas garu – tai itin ploni audiniai bei minkštas plastikas. Tuo tarpu visa kita namuose gali būti valoma garu, pavyzdžiui, grindys (medis, plytelės, laminatas), santechnika, veidrodžiai, langai. Su garų šluota galima netgi valyti augalų lapus bei lyginti drabužius. Žinoma, tam reikės skirtingų antgalių, todėl renkantis garų valytuvą visuomet atkreipkite dėmesį ne tik į pačio aparato parametrus, tačiau ir į siūlomus antgalius. Paprastai būna bent 4 – 5 skirtingi antgaliai, skirti įvairiems paviršiams. Šepetys geriausiai tinka plokštiems paviršiams, pavyzdžiui, grindims, langams. Purkštukai – idealus pasirinkimas kampams ir sunkiai prieinamoms namų vietoms. Antgaliai – siurbliai yra skirti valyti kilimams, minkštiems baldams. O antgalis – lygintuvas padės nepriekaištingai išlyginti visus drabužius.

Prietaisų skirtumai

Pažvelgus į elektroninės parduotuvės Pigu.lt prekių katalogą, galima matyti, jog garų valytuvai savo išvaizda gali ryškiai skirtis. Garo valytuvai skirstomi į rankinius, valytuvus – šluotas ir kompaktiškus. Rankiniai yra nedideli, rankose laikomi prietaisai. Paprastai jų svoris būna iki kilogramo, o vandens talpa 1 litras. Idealiai tinka valyti langus ar nedidelius paviršius. Kadangi su pilna talpa prietaisas sveria beveik 2 kg, gali būti nepatogu naudoti kasdien ir daug. Valant grindis ar kitus lygius paviršius, puikus pasirinkimas yra garų valytuvas – šluota. Prietaisas savo išvaizda primena siurblį arba grindų šepetį su vandens rezervuaru. Teleskopinė rankena, patogus valdymas, apie 2,5 kg svoris ir apie 1 litro vandens talpa užtikrina patogų ir malonų namų tvarkymą. Kompaktiški garų valytuvai primena dulkių siurblius. Jų vandens rezervuaras yra talpoje ant grindų, rankose laikomas tik antgalis, taigi jokio svorio rankose ir jokio nepatogumo.

Top 10 Garais valančių langų valytuvų

Renkantis garų valytuvą, įvertinkite, kaip dažnai tvarkotės ir valotės namus, ar norite lengvesnio prietaiso, ar nebaisus ir sunkesnis. Kokios vandens talpos dydžio reikėtų. Renkantis garų valytuvą vienas pagrindinių parametrų – garų slėgis. Norint, kad prietaisas pašalintų ir įsisenėjusius nešvarumus, garo slėgis turi būti ne mažesnis nei 3 barai. Profesionaliuose prietaisuose garų slėgis siekia 5 – 6 barus.

Garo valytuvo privalumai

Nors straipsnio eigoje jau paminėjome visus prietaiso privalumus, tačiau dabar pats metas juos apibendrinti. Kodėl garo valytuvai šiuo metu užkariavo visų širdis? Štai keli nenuginčijami privalumai:

  • Garo valytuvas valo ir dezinfekuoja valomus paviršius;
  • Valant garo valytuvu nereikia naudoti cheminių priemonių, tad tai ekologiškas ir nekenksmingas valymo būdas;
  • Puikiai pašalina net sunkiai įveikiamus nešvarumus, pavyzdžiui, riebalų dėmes;

Garinė šluota ar valytuvas – kiekvienų švarių namų svajonė!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.1/5
12 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?