Naudingi patarimai

Rogutės kūdikiams ir vaikams: kaip pasirinkti?

Didelis rogučių pasirinkimas
2019 12 18
vaikai ciuozineja rogutemis ziema

Žiemos malonumais ypatingai smagu mėgautis patogiai įsitaisius rogutėse – būtent dėl to šaltuoju sezonu šis „transportas“ tarp mažylių tampa pats populiariausias. Nors atžaloms labiausiai rūpi linksmybės, mums norisi būti garantuotiems, kad toks laisvalaikis praeitų kaip įmanoma saugiau. Šį kartą aptarsime, kokias rogutes pirkti, kad šios pramogos būtų ir smagios, ir saugios.

Rogučių tipai

Nusprendus nupirkti vaikams roges, pravartu pradėti nuo jų tipo:

  • Rogutės traukimui ir stūmimui. Tokie gaminiai dažniausiai turi specialias virvutes arba stūmimo rankenas. Virvutę čiuožiant nuo kalno galima pasiimti į rankas, todėl tokios rogutės yra universalesnės, tuo tarpu rankeną turintys gaminiai pritaikomi mažiausiems šeimos nariams, kurie patys dar nesiruošia išbandyti kalniukų.

  • Rogutės nusileidimui. Dažniausiai tokios rogės neturi atlošo (arba jis yra nulenkiamas), kad vaikas patogiai atsisėdęs ar netgi atsigulęs galėtų leistis nuo kalno. Kojoms neretai būna pritaikomos specialios pavažos. Šio tipo rogutes geriausia pirkti kiek vyresnėms ir savarankiškesnėms atžaloms.


  • Rogutės su vairavimo sistema. Tai kur kas manevringesnės rogutės, kadangi čiuoždamas vaikas gali pasikoreguoti kryptį. Neretai tokie gaminiai gali pasiūlyti ir stabdžių sistemą, garantuojančią kur kas efektyvesnį sustojimą. Tiesa, tokios funkcijos pravers tik tuomet, jei atžala be Jūsų pagalbos sugebės jomis pasinaudoti.

  • Rogutės dviem. Kaip ir byloja pavadinimas, šio tipo rogėmis saugu čiuožti dviese. Jų ilgis siekia maždaug vieną metrą. Prie šio tipo priskiriamos ir įsispiriamos rogutės: kol mažylis komfortiškai sėdės, Jūs jas galėsite pritaikyti tarsi slides.

Medžiaga, iš kurios pagamintos rogutės

Atsižvelgus į gamybos medžiagas, galima tiksliau sužinoti, kokiomis ypatybėmis pasižymi rogutės mažyliams:

  • Medinės rogutės. Šio tipo gaminiai džiugina stabilumu ir geru slydimu – be to, jie patinka ir ekologiškų sprendimų mėgėjams. Visgi, tokios rogės gali pareikalauti kiek didesnių investicijų, o vyresniems vaikams nebus sunku jas sulaužyti. Tačiau tai negalioja tuomet, jei gaminiai turi tik medinę sėdimąją dalį. 


  • Metalinės rogutės. Šios rogės, dažnai derinamos su mediena, yra ypatingai patvarios. Tiesa, joms šiek tiek trūksta manevringumo ir kompaktiškumo, todėl vairavimui gali prireikti įgūdžių – būtent dėl to šis tipas rekomenduojamas pačioms mažiausioms, tėvų stumiamoms atžaloms arba, priešingai, labai savarankiškiems vaikams. Verta atsižvelgti ir į pavažas: jei joms naudojamas apvalus metalas, rogutes paprasčiau bus pritaikyti apledėjusiame kelyje, o plokščio metalo gaminiai labiau pravers važiuojant per minkštą sniegą ar greitai leidžiantis nuo kalniuko.


  • Plastikinės rogutės. Šio tipo rogės gali pasiūlyti bene daugiausiai pranašumų. Dėl nedidelio svorio, net ir jaunesnės atžalos jas lengvai gali užsitempti į kalniuką, o iškritimo atveju šie gaminiai taip pat negali padaryti tokios žalos, kaip kad prieš tai minėti sunkesni modeliai. Su šiomis rogėmis atžaloms ypač smagu leistis nuo kalno, nes jos greitai įsibėgėja, o funkcijų įvairovė ir labai palanki kaina maloniai stebina tėvus. Tiesa, nuo ypač didelio šalčio plastikas gali sutrūkinėti, tačiau tai aktualu tik tuomet, kai termometro stulpeliai nukrenta žemiau 20 laipsnių šalčio.

​​​​​​​