Naudingi patarimai

Ruoškite maistą kaip profesionalas su Beko virtuvės technika

Buitinė technika - VMG rekomenduoja
2020 05 20
moteris gamina naudodama beko virtuves ir buitine technika

Nors maisto gamyba daugeliui yra virtusi nuobodžia rutina, šiek tiek pakeitus savo įpročius ar pasiryžus naujiems eksperimentams, šią veiklą galima paversti įkvepiančiu ir atpalaiduojančiu užsiėmimu. Artėjant šventėms, virtuvėje teks praleisti vis daugiau laiko, tad jau dabar pravartu pagalvoti apie pokyčius – kur kas paprastesnius ir greitesnius maisto gamybos procesus užtikrinti padės Beko virtuvės technika. Pasitelkę jų siūlomus, šiuolaikinėmis technologijomis ir įdomiomis funkcijomis papildytus įrenginius bei prietaisus, į patiekalų gamybą galėsite pažiūrėti kitu kampu: ką šiuo metu verta išbandyti?

Beko orkaitės – gardžiausiems kepiniams

Retas virtuvės šefas išsiverstų be orkaitės – šiame įrenginyje gali gimti gardžiausi pyragai, troškiniai, mėsos patiekalai ir bet kokie kiti kulinariniai atradimai. Jei jaučiatės išsisėmę, naujosios Beko orkaitės tikrai nustebins savo galimybėmis!

Bene labiausiai šioje orkaitėje intriguoja 3D kepimas – tai viena naujausių technologijų, kuomet, pasitelkiant visus kaitinimo elementus užtikrinamas daugialypis šilumos pasiskirstymas. Kitaip tariant, patiekalas idealiai apkepa iš visų pusių. Ir net ne vienas: pasitelkę šią technologiją, vienu metu drąsiai galite kepti net tris visiškai skirtingus patiekalus. 3D kepimas užtikrina, kad kvapai ir skoniai nenusimaišys, todėl vienu metu galėsite kepti ir saldų pyragą, ir labai aštrius kepsnius. Ši technologija bus perprantama kiekvienam, net ir tuomet, jei virtuvės stalviršiu naudojatės dažniau nei išmaniosiomis technologijomis: tuomet šią užduotį palengvins intuityvus tekstinis orkaičių ekranas.

Ne paslaptis, jog gardžiausiems patiekalams reikia ne tik atitinkamų technologijų, bet ir nemažai kantrybės – šiek tiek sulėtinti kepimo tempą padės Slow Cooking funkcija. Dėl to patiekalas bus sultingesnis, aromatingesnis ir turės daugiau maistinės vertės. Maža paslaptis: jei patiekalui baigiant kepti šią funkciją pakeisite į Mini Grill, jis įgaus traškią plutelę!

Vakarienei ketinate iškepti gardų kepsnį, tačiau paruošti silpnai ar vidutiniškai keptą mėsą Jums – nemenkas iššūkis? Tik ne tuomet, kai orkaitėje yra temperatūros jutiklis CookSense, galintis išmatuoti temperatūrą net ir mėsos viduje – nuo šiol viskas Jūsų rankose!

Net ir neturėdami laiko aukščiau minėtiems eksperimentams, labai greitai ir efektyviai galėsite paruošti gardžią šaldytą picą ar net ypatingai skanius pyragėlius – tai užtikrinti padės atšildymo (konvekcijos) funkcija. Patogiau ištraukę savo gaminius per saugiuosius teleskopinius bėgelius dar kartą įsitikinsite, jog ir pusfabrikačiai gali būti labai skanūs!

Visgi, nepamirškite, jog įspūdingiausi virtuvės šedevrai gimsta eksperimentuojant, todėl drąsiai laužykite taisykles ir kurkite naujus receptus. Nesirūpinkite ir dėl nepavykusių bandymų: dėka nešvarumams kauptis neleidžiančios katalitinės valymo sistemos ir valymo garais funkcijų, ilgainiui pamiršite bet kokius orkaitės valymo rūpesčius!

Visas šias  funkcijas rasite orkaitėse Beko BIMM 25400 XMS ir Beko BIM25402XMS – pasitelkus jas, gims patys įspūdingiausi kulinariniai atradimai!

Tam, kad gaminimas būtų dar paprastesnis, gamintojai siūlo ir šias specifikacijas:

 • CleanZone™ technologija užtikrins dar paprastesnį orkaitės stiklo valymą. Jis padengtas specialia nano danga, todėl be jokių cheminių valiklių ar didelių pastangų, stiklą galėsite nuvalyti su paprasčiausia drėgna šluoste. Taip dar daugiau laiko liks naujiems eksperimentams!
 • Viršutinis bei apatinis kepimas, derinamas kartu su karštu oru, užtikrins dar efektyvesnį kepimą. Toks funkcijų derinys puikiai tiks pyragaičių gamybai.
 • Grilio funkcija leis bet kuriuo sezonu mėgautis gardžiais grilio patiekalais su traškia putele. Beko BIMM 25400 XMS gali pasiūlyti ir mėsos termometrą, taigi net ir gamindami sudėtingesnius patiekalus, visada juos patieksite pilnai iškepusius ir paruoštus degustacijoms.
   

Produktų šviežumą užtikrinantys šaldytuvai Beko

Prieš tapdami mūsų patiekalų dalimi, kai kurie produktai nemažai laiko praleidžia šaldytuve, todėl šio įrenginio svarba taip pat nereikėtų abejoti. Norisi, kad kvapnūs ir gardūs jame esantys produktai tokiais ir išliktų – nuo to priklauso mažiausiai pusė patiekalo sėkmės.

Kovojant su bakterijomis ir virusais, daugeliui tenka pasitelkti ir liaudiškas priemones, tačiau jei šaldytuve veiks aktyvus jonizatorius, apie papildomus rūpesčius galėsite pamiršti. Maistą šaldytuve taip pat galėsite laikyti ilgiau – juk kartais, prieš gimstant kulinariniam eksperimentui, tenka palaukti įkvėpimo. Visgi, ilgai laukiant, gali kilti grėsmė, jog visi skirtingi kvapai susimaišys, o ledą išvysime ne tik šaldytuve, bet ir ant maisto produktų. Tačiau tik ne tuomet, jeigu šaldytuve bus NEO Frost technologija. Pasitikrinkite: jei ji yra – apie atitirpinimą, kvapų maišymą ar ledo sankaupas visam laikui galite pamiršti. Tai reiškia, kad produktai šaldytuve galės stovėti kur kas ilgiau, o jeigu turėsite ir atskirą lentynėlę buteliams, Jūsų gėrimais taip pat bus pasirūpinta.

Daugiausiai darbo šaldytuvui ir jo šaldikliui tenka vasaros ir rudens sezonais, kuomet pripildome juos sezoninėmis uogomis, vaisiais ir daržovėmis. Jei rudenį esate nusiteikę pagrybauti, ne bėda – pasitelkę greito užšaldymo funkciją, net ir didesnį gėrybių kiekį užšaldysite itin efektyviai, o savo eilės laukiantis, jau užšaldytas vasarinis derlius dėl to nei kiek nenukentės.

Net nekyla abejonių, jog šaldytuvai ženkliai prisideda prie mūsų gaminamų patiekalų sėkmės – galbūt tik norėtųsi, kad jiems reikėtų šiek tiek mažiau erdvės, jog būtų galima sukurti jaukų virtuvės interjerą. Nemanykite, kad tai tik svajonės – jei šaldytuvas turės sutampančių plokštumų dureles, nesunkiai jį „įliesite“ į bendrą aplinką.

Aptartų funkcijų ieškokite Beko CNA340I20W, CNA340I30XB, RCNA406I30W ir RCNA406I30ZXB šaldytuvų modeliuose. 

Šie įrenginiai pasiūlys ir daugiau naudingų galimybių:

 • LED apšvietimas garantuos natūralesnę šviesą ir svarbiausia – taupys išnaudojamą energiją. Tai didelis žingsnis link ekologiško šaldytuvų veikimo.
 • Atvirų durelių signalas primins, jog pilnai neuždarėte šaldytuvo durų. Taip užtikrinsite maksimalų jo efektyvumą ir išvengsite nemalonių staigmenų.
 • Elektroninis valdymas leis patogiai ir tiksliai reguliuoti pageidaujamą šaldytuvo ir šaldiklio temperatūrą – ją bet kada labai lengvai galėsite pakeisti.

Beko kaitlentės – įspūdingiems kulinariniams eksperimentams

Kaitlentė – dar vienas iš tų įrenginių, be kurių maisto gamyba būtų neįsivaizduojama. Visgi, keičiant šiuos įrenginius, neretai tenka pakeisti ir puodus – jei ne dėl kaitlentės tipo, tai dėl kaitviečių dydžio. Susiruošėte virti gardžią sriubą ar kepti sekmadienio pusryčius, o apie šį pokytį pamiršote – net nereikia pasakoti, kaip tai gali sugadinti ir nuotaiką, ir dienos planus. Tačiau jeigu naujoji indukcinė kaitlentė turės šiuolaikiškus, „lanksčius“ virimo paviršius, iš vienos kaitvietės galėsite padaryti kelias, o jei prireiks – kelis tokius paviršius sujungsite į vieną. Jei norite sužinoti, kaip šis veiksmas atrodo realybėje, ieškokite kaitlenčių, turinčių 2x „IndyFlex“ indukcijos technologiją.

Lengviau atsipūtę dėl puodų, nerimauti galėsite nebent dėl valdymo – ypač tuomet, jeigu laukia rimtas pasiruošimas Kalėdoms ar draugų vakarėliui ir visos kaitvietės yra „įdarbintos“ vienu metu. Visgi, jeigu kiekvieną iš jų galėsite valdyti atskirai (ir dar, pavyzdžiui, pasirinkti iš 19 skirtingų temperatūros lygių), bet kokius iššūkius įveiksite tarsi tikras virtuvės profesionalas. Įjungę laikmatį ir apsaugą nuo vaikų, galėsite ramiau atsikvėpti: jei padidės apkrova ar išsilies skystis, kaitlentė išsijungs automatiškai.

Išduosime mažą paslaptį – ne tik orkaitėje kepdami mėsą galite išgauti apetitą keliančią traškią plutelę. Pasinaudoję Booster (padidintos galios) funkcija, priversite įrenginį dirbti visu pajėgumu ir netrukus džiaugsitės galutiniu rezultatu – nebus nei didesnių dūmų, nei netvarkos. Na, o jeigu kas nors nepavyks, iki svečių atvykimo tikrai susitvarkysite: jei kaitlentės paviršius bus padengtas aukščiausios kokybės stiklu, jam užteks tik drėgnos šluostės ir kelių minučių.

Šių kaitlentės funkcijų ieškokite Beko HII64201F2HT, HII64500FHT ir HII 64401 AT modeliuose. 

Jie taip pat pasiūlys ir šias galimybes:

 • Atminties funkcija leis išsaugoti kepimo temperatūrą visose virimo zonose. Tai padės sutaupyti laiko ir užtikrins, kad kiekvieną kartą išgausite tokį patį mėgstamų patiekalų skonį.
 • Skaitmeninis ekranėlis ir jutiklinis valdymas ne tik užtikrins patogų temperatūrų reguliavimą ir funkcijų pasirinkimą, bet ir prisidės prie lengvesnio valymo. Kai nėra mygtukų, tolygus paviršius nusivalo kur kas paprasčiau.
 • Ekrano užraktas taip pat užtikrins paprastesnį valymą. Ši funkcija ypač pravers tuomet, jei išsiliejusį maistą norėsite pavalyti gaminimo metu. Valdymo parametrai kuriam laikui bus užrakinti, taigi galėsite būti tikri, kad netyčia nepakoreguosite kepimo temperatūros.

Kita svarbiausia Beko virtuvės technika

Nors prieš tai minėta virtuvės technika yra didžiausia, tai – toli gražu ne vieninteliai gaminimo rūpesčius lengvinantys prietaisai.

Itin palankiai vertinami blenderiai, garsėjantys savo funkcionalumu. Nesvarbu, ar Jums reikia susmulkinti, sutrinti, sumaišyti ar suplakti produktus, visus šiuos darbus galėsite patikėti tam pačiam prietaisui – net neverta pasakoti, kaip tai paveiks Jūsų finansus ir vietą virtuvėje. Sriuboms, troškiniams, pyragų tešlai – kad ir ką gamintumėte, šis prietaisas leis tai daryti dar greičiau ir paprasčiau. Jei manote, kad galimybių galėtų būti ir dar daugiau, ieškokite blenderio su automatinėmis funkcijomis ir automatiniu valymu – tokiais pranašumais nustebins Beko TBS3164X modelis!

Jei aplinkiniai turi galimybę nuolat mėgautis Jūsų kepiniais, o vienas pagrindinių darbų virtuvėje yra tešlos maišymas, verta pasvarstyti ir apie mikserį – jį taip pat pritaikysite norėdami suplakti bet kokius skysčius. Iš anksto įvertinkite, ar šis prietaisas yra kompaktiškas ir patogus: tokie privalumai kaip ergonomiška rankena ar minkšti mygtukai neleis pavargti net ir tuomet, jei plakti teks šiek tiek ilgiau. O jei norėsis dar didesnio tempo, pasitelkite Turbo funkciją ir rankinis mikseris ims veikti visu pajėgumu! Šiomis charakteristikomis pradžiugins Beko HMM7350X mikseris.

Tačiau galbūt visgi savęs kol kas maisto gamyboje dabar neatradote: dažniausiai neturite laiko laukti, kol įkais orkaitė ir po sunkios darbo dienos šiltu maistu norite mėgautis čia ir dabar? Tuomet Jums tikrai reikia mikrobangų krosnelės, kuri būtų paprastai valdoma ir tuo pačiu efektyvi. Geriausia, su automatinėmis programomis – toks prietaisais, priklausomai nuo produkto kategorijos, pats parinks šildymui tinkamus parametrus, tad Jums beliks laukti ir šiek tiek atsikvėpti. Visais šiais privalumais džiugina mikrobangų krosnelės Beko MOF23110X ir Beko MGB25333X.

Išsiaiškinome, kad maisto gaminimui reikia kantrybės, įkvėpimo ir atitinkamų įrenginių, tačiau dar vienas aspektas liko nepaminėtas. Tai – nepriekaištinga tvarka ir švara. Šiuo klausimu padėti gali siurblys-šluota, kurį, dėl 2in1 sistemos, galėsite pritaikyti ir kaip rankinį siurblį. Virtuvėje jo palikti nereikės – patogiai susilankstantis korpusas užtikrins, kad nesunkiai surasite jam vietą net ir siaurame sandėliuke. O jei abejojate, ar šis prietaisas iš tiesų pateisins lūkesčius, atkreipkite dėmesį, ar siurblyje yra HEPA10 filtras. Jis sulaiko beveik maksimalų (99,5%) dulkių procentą ir dėl to tinka astma ar alerginėmis ligomis sergantiems žmonėms. Šiais privalumais džiugina siurblys šluota Beko VRT61818VW – pasirūpinkite, kad niekas nesutrukdytų Jūsų kulinariniams eksperimentams!

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
3 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?