Naudingi patarimai

Savaitgalis prie ežero: ko geriau nepalikti namie?

Platus turizmo prekių pasirinkimas
2017 06 06
Palapinė

Savaitgalio išvyka prie ežero daugeliui atrodo itin romantiškas ir atpalaiduojantis laiko praleidimo būdas, tačiau aplink ausį zvimbiantys uodai, aklina tamsa naktį ar sėdėjimas ant žolės kupsto ar sutrūnijusio rąsto greitai nustelbia visus teigiamus potyrius. Ką daryti ir ką pasiimti su savimi, kad išvyka į gamtą atmintyje įsirėžtų pačiomis gražiausiomis spalvomis, pasakoja didžiausios Lietuvoje elektroninės parduotuvės Pigu.lt specialistai.

Ne iš vietos be palapinės

Miegas po atviru dangumi romantiškas tik filmuose, todėl palapinė yra pirmas daiktas, kuris turėtų atsidurti jūsų kelionės krepšyje arba automobilyje. Jei į gamtą vykstate retai, palapinę galite pasiskolinti ir iš draugų, tačiau gerokai patogiau turėti savo. Taigi, jei pirmą kartą perkate palapinę, gali kilti nemažai klausimų. Pasak Pigu.lt specialistų, perkant palapinę būtina atsižvelgti į kelis pagrindinius kriterijus – tai palapinės dydis, konstrukcija, tentas, grindys ir ventiliacijos angos.

Top 10 Palapinių


Palapinės dydis priklauso ne tik nuo šeimos narių skaičiaus, bet ir nuo miegojimo įpročių. Jei jūs ar jūsų namiškiai mėgsta miegoti plačiai, jei esate stambesnio sudėjimo, akivaizdu, kad jums reiktų daugiau erdvės, todėl visada rinkitės vienu ar dviem dydžiais didesnę palapinę, pavyzdžiui, vietoj trivietės – keturvietę, vietoj keturvietės – penkiavietę ir pan.  Be to, atkreipkite dėmesį, ar palapinė turi prieangį. Palapinės prieangyje labai patogu sudėti daiktus ar palikti batus. O štai, jei prieangio nėra, vėl pirmenybę reiktų teikti didesnei palapinei, kad daiktai netrukdytų jūsų komfortui.

Kitas svarbus palapinės pasirinkimo kriterijus – konstrukcija. Pagrindinė pakrova tenka karkasui, todėl nuo medžiagos, iš kurios jis yra pagamintas, priklauso ir palapinės tvirtumas ir ilgaamžiškumas. Anot Pigu.lt specialistų, patys tvirčiausi ir lengviausi palapinių karkasai yra gaminami iš aliuminio lydinio. Šiek tiek ekonomiškesnis variantas – stiklo pluošto karkasas, tačiau, lyginant su aliumininiu karkasu, jis gerokai sunkesnis ir lengviau pažeidžiamas.  Be to, nuo karkaso sudėtingumo priklauso ir tai, kaip greitai ir paprastai surinksite palapinę. Atminkite, kad kuo mažiau karkaso elementų, tuo greičiau pastatysite palapinę.

Palapinės dažniausiai siuvamos iš poliesterio arba nailono. Pastaroji medžiaga yra gana lengva ir nebijo įbrėžimų, tačiau puikiai sugeria vandenį. Tuo tarpu poliesteris gerokai atsparesnis lietui, tačiau ne toks tvirtas kaip nailonas. Tad teks rinktis tarp sauso miego ir ilgaamžiškumo.

Palapinės grindys dažniausiai gaminamos iš vandeniui atsparaus poliuretano. Tiesa, idealu, jei palapinės dugno siūlės yra papildomai apsaugotos specialia sandarinimo juosta, kuri neleidžia vandeniui prasiskverbti į palapinę.

Galiausiai kokybiška palapinė turi vėdinimo angas, apsaugotas tinkleliu nuo uodų. Palapinė be vėdinimo angų tarsi šiltnamis, todėl apie saldų miegą galima pamiršti.

Taigi, neperšlampama erdvi palapinė yra būtent tai, ko jums reikia.  Žinoma, reiktų žinoti ir kelias pagrindines palapinės statymo taisykles:

  1. Niekada nestatykite palapinės dauboje, nes, prasidėjus lietui, jus tiesiog apsems, o kaitinant saulei pasijusite lyg Sacharos dykumoje.
  2. Nestatykite palapinės po medžiu, nes pakilus dideliam vėjui ar audrai toks prieglobstis nėra saugus.  Be to, prie medžių visada sukasi dideli spiečiai uodų ir kitų parazitų.
  3. Išsirinkite palapinei lygią vietą, kad koks žolės kupstas nesiremtų į nugarą visą naktį.

Maisto ruošimo ypatumai

Planuojant kelių dienų išvyką į gamtą svarbu pasirūpinti greitai negendančiu maistu. Prasidėjus piknikų sezonui,  geriau nepirkti įvairių mišrainių, kurių sudėtyje yra majonezo, nes tai greitai gendantis produktas, kuriuo galite apsinuodyti. Taip pamėgti ir iš anksto namuose paruošti sumuštiniai taip pat nėra pats geriausias pasirinkimas, tačiau, jei be jų sunkiai įsivaizduojate savo rytus, geriau pasirūpinti kokybišku nešiojamu šaldytuvu ar bent jau termo indeliais, iš kurių ištraukiamas oras. Portatyvūs šaldytuvai užtikrins, kad jūsų maistas ilgiau išliks šviežias ir nepraras savo skoninių savybių. Norintiems ryte pasilepinti šilta kava ar arbata pravers kokybiškas termosas ar termo puodukai, kurie šilumą gali išlaikyti iki 24 val.

Šiek tiek apie gėrimus.  Saldūs ir kvapnūs limonadai vilioja širšes ir skruzdėles, jei tokia kaimynystė jūsų visai nežavi, geriau apsiriboti mineraliniu vandeniu arba visus skanėstus laikyti nešiojamame šaldytuve. Tuo tarpu alkoholinių gėrimų geriau išvis atsisakyti, ypač stovyklaujant prie vandens telkinio.

Top 10 Kepsninių

Žinoma, išvyka gamtoje sunkiai įsivaizduojama be šašlykų ar ant žarijų keptų kepsnių. Visgi, reiktų atminti, kad kiekvienais metais Lietuvoje kylantys gaisrai išdegina šimtus hektarų miškų ploto, kuriam atauginti reikia kelių dešimtmečių. Tad griežtai draudžiama kurti laužą ant miško paklotės ar savavališkai įrenginėti laužavietes.  Jei norite paskanauti sultingais kepsniais, iš anksto pasirūpinkite nešiojama arba turistine kepsnine. Tiesa, ir portatyvus grilis turi būti pastatytas saugioje arba tam skirtoje vietoje bei nuolatos prižiūrimas, kad vėjas nenupūstų spragsinčių žarijų toliau į mišką ar ant sausos žolės.  Galiausiai Pigu.lt specialistai primena, kad reiktų nepamiršti aštraus peilio, vienkartinių arba turistinių stalo įrankių ir indų bei šiukšlių maišų.

Komfortas gamtoje

Jei norite, kad savaitgalis prie ežero atmintyje įsirėžtų pačiomis gražiausiomis spalvomis, pasirūpinkite patogiomis stovyklavimo kėdėmis, kurios jus apsaugos nuo sėdėjimo ant vėsios žemės ir galimo šlapimo pūslės uždegimo. Pravers ir elektrinė stovyklavimo lempa ar neperšlampamas ekologiškas fakelas, kuris leis vakaroti iki išnaktų jaukioje šviesoje.

Be to, labai svarbu  nepamiršti apsaugos nuo vabzdžių. Galite rinktis įvairius purškalus arba specialias aromatines žvakes, kurių kvapas atbaido uodus.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
2 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?