Naudingi patarimai

Skirtumai tarp SSD ir HDD išorinių kietųjų diskų?

Didelis išorinių kietiejų diskų pasirinkimas
2019 03 31
isoriniai diskai

Nusprendus įsigyti išorinį kietąjį diską, teks apgalvoti ne vieną niuansą, tačiau bene svarbiausias iš jų – šio įrenginio tipas. Šiuo metu rinkoje dominuoja SSD ir HDD kietieji diskai, kurie turi daugybę akivaizdžių, neretai pasirinkimą nulemiančių skirtumų, apie kuriuos šį kartą ir pakalbėsime.

Pagrindiniai skirtumai

Talpa. Bent jau kol kas SSD kietieji diskai šiuo aspektu ženkliai nusileidžia HDD įrenginiams. Jų talpa dažniausiai yra ne didesnė kaip 1TB (retais atvejais galima pastebėti modelių, siūlančių iki 4TB atminties), kai tuo tarpu HDD išoriniai kietieji diskai gali turėti net 10TB laisvos vietos.

Greitis. Šiuo klausimu SSD diskai yra neabejotini lyderiai: naudojantis šiais įrenginiais, programos yra paleidžiamos greičiau, failai perduodami efektyviau ir praktiškai niekuomet nepasitaiko išimčių.

Finansinis aspektas. Jei lyginsime tokios pačios talpos išorinius kietuosius diskus, HDD visuomet bus ženkliai pigesni. Nors SSD kietųjų diskų vertė po truputį mažėja, HDD yra kuriami pagal senesnę, labiau nusistovėjusią schemą – tikėtina, jog būtent dėl to juos visuomet bus galima nusipirkti pigiau.

Ilgaamžiškumas. SSD diskai neturi jokių judėti galinčių dalių, todėl dažnai teigiama, kad šio tipo įrenginiai yra tvirtesni, patikimesni ir rečiau gendantys.

Triukšmas. Dėl tų pačių neegzistuojančių detalių SSD išoriniai kietieji diskai neskleidžia absoliučiai jokio triukšmo. Tuo tarpu net ir pats tyliausias HDD diskas „išleis“ bent šiek tiek garso – tai ypač būdinga spartesniems modeliams.

Kuris išorinis kietasis diskas labiau tinka Jums?

Jei pagrindiniai skirtumai apsispręsti nepadėjo, atkreipkite dėmesį į šias rekomendacijas – galbūt jose atrasite ir save.

HDD išoriniai kietieji diskai rekomenduojami:

  •        Multimedijos entuziastams. Kaupiate filmų kolekciją, o gal nuolat siunčiatės naujausius žaidimus? Tik laiko klausimas, kada Jums pritruks SSD atminties, todėl verčiau iš karto pradėkite nuo HDD kietųjų diskų.
  •        Taupantiems. HDD gali pasiūlyti daug pigios vietos – vargu, ar dar reikia papildomų argumentų.
  •        Grafikos ir inžinerijos specialistams. Dirbant šiose srityse, informacijos kiekiai kaupiasi nevaldomu tempu, todėl svarbu pasirūpinti, kad naujiems duomenims vietos niekuomet nepristigtų.
  •        Kasdieniams vartotojams. Jei išoriniam kietajam diskui nekeliate ypatingų reikalavimų, Jums gali pakakti HDD siūlomų galimybių. Tačiau jei norisi šiek tiek daugiau, galite pagalvoti ir apie SSD disko įsigijimą.


SSD išoriniai kietieji diskai ypač tinka:

  •        Dažnai keliaujantiems. Pasiėmus SSD diską kartu su savimi, neteks jaudintis dėl jo saugumo – tikriausiai sutiksite, jog tai ženklus privalumas.
  •        Greičio mėgėjams. Nemėgstate laukti ir labiau už viską vertinate efektyvumą? Investuokite į SSD – šio disko spartumu tikrai neteks nusivilti!
  •        Grafikos ir inžinerijos specialistams. Ne, tai ne klaida: nors dideliems informacijos kiekiams labiau tinka HDD diskai, jie negali pasiūlyti tokio darbinio greičio kaip SSD. Tokiu atveju pravartu suderinti juos abu – senesniems failams naudokite HDD, o naujiems, dar tik kuriamiems, pasitelkite SSD.
  •        Garso inžinieriams ir muzikantams. Juk nesinorėtų, kad papildomas triukšmas trukdytų Jūsų darbams, tiesa?