Naudingi patarimai

Sportinis vežimėlis vaikui – kaip išsirinkti geriausią

Didelis vežimėlių pasirinkimas
2020 08 20
jauna mama veza vaikeli sportiniu vezimeliu gamtoje miske

Kai sulaukęs pusmečio vaikas ima vis tvirčiau sėdėti, o planuose kelionė lėktuvu, išvykos į gamtą bei dažni pasivaikščiojimai parke – nemažai tėvų ima žvalgytis lengvesnio ir kompaktiškesnio. Tačiau koks yra geriausias sportinis vežimėlis? Atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus, sportinių vežimėlių tipai, privalumai ir trūkumai, apie tai ir daugiau skaitykite straipsnyje. 

dvi mamos veza vaikus vezimeliuose gamtoje vasaros laikotarpiu

Universalus vežimėlis

Universalus vežimėlis, tai ilgalaikė investicija. Pasirinkus 3/1, galėsite juo naudotis nuo pat gimimo iki maždaug 3-3,5 metų. Tokiame komplekte rasite lopšį tinkantį naujagimiui, automobilinę kėdutę bei sportinę dalį. 

Privalumai: tvirtas ir patogus vaikui, ypač manevringas bei pravažus dėl didelių ratų. 

Trūkumai: sunkus lyginant su skėtukais bei kitais sportiniais vežimėliais, užima daugiau vietos bei susilanksto ne taip greitai nes yra iš atskirų dalių. 

Plačiau apie tai, kaip pasirinkti universalų vežimėlį galite paskaityti išsamiame mūsų straipsnyje.


Vežimėlis – skėtukas

Lengvas sportinis vežimėlis taip galima apibūdinti skėtuko tipo vežimėlius. Tai idealiausias variantas daug keliaujantiems. Jie susilanksto ypač greitai, yra itin kompaktiški, dažnu atveju turintys net specialią rankeną, jog sulanksčius galėtumėte jį persimesti per petį. Vis tik, įprastai jie turi gana mažus ratukus, blogai amortizuoja ir nėra labai patogūs vaikui. Jei nusprendėte rinktis būtent skėtuko tipą, rekomenduojame patikrinti kaip suformuota nugaros atrama ir ar yra pilnai gulima padėtis jei mažylis norėtų pasnausti. 

Privalumai: lengvas, kompaktiškas, patogus keliaujantiems lėktuvu.

Trūkumai: prasta amortizacija, maži ratai, nėra toks patogus vaikui,, kai kurie modeliai neturi pilnai gulimos padėties.