Naudingi patarimai

SSD išorinis diskas. Kokį pasirinkti?

Platus išorinių kietųjų diskų SSD pasirinkimas
2018 05 09
ssd diskai

Šiais laikais retas kuris nežino, kas yra išorinis kietasis diskas – tai duomenų saugojimo talpykla, kuri naudojama tiek kompiuterio apkrovų sumažinimui, tiek svarbiausios informacijos kopijų laikymui. Taip pat tai yra patikimas būdas saugoti didelius duomenų kiekius, kuriais galėsite pasinaudoti bet kur ir bet kada. Svarstant, koks išorinis kietasis diskas geriausias, labai dažnai minimas SSD diskas, galintis pasiūlyti ne vieną reikšmingą privalumą. Šį kartą pakalbėsime apie jų pranašumus ir patarsime, į ką atsižvelgti renkantis tinkamiausią variantą.

Išorinis SSD diskas - ar verta?

Daugelis žmonių tikriausiai svarsto, ar verta investuoti į išorinius SSD diskus, jei rinkoje yra ir pigesnių HDD modelių (pigiausi kainuoja nuo 27 EUR, o už SSD įrenginį turėsite sumokėti nuo 58–70 EUR). Tačiau, kaip parodo realybė, puslaidininkių modeliai ne tik garantuoja žymiai greitesnį duomenų perdavimą, bet ir aukštą saugumo lygį, o tai yra labai svarbu išorinių diskų atveju. Jų “gyvenimo trukmė” yra ilgesnė, o tai kompensuoja patirtas išlaidas.

Nors diskiniai įrenginiai (HDD) ir toliau dominuoja rinkoje, tačiau jie yra palaipsniui išstumiami puslaidininkinių diskų (SSD), kurie užtikrina efektyvesnį ir saugesnį veikimą. Visa tai dėka naudojamos flash atminties. Skirtingai nei HDD modeliuose, SSD diskuose nėra jokių mechaninių judančių komponentų, dėl ko jie yra žymiai atsparesni mechaniniams sukrėtimams ir vibracijos poveikiui, kurie diskinių įrenginių atveju gali sukelti sunkumų įrašant ar nuskaitant duomenis, ar net rimtus konstrukcijos sugadinimus.

SSD diskai yra taip pat žymiai greitesni. Jie garantuoja didžiulį kokybės šuolį, kuris matomas visų pirma operacinės sistemos veikimo metu. Šalia kitų šių prietaisų pranašumų, taip pat turėtų būti paminėti jų tylus veikimas, mažas energijos suvartojimas, didelis atsparumas temperatūros svyravimams.

Verta žinoti!

Išorinis SSD diskas yra nešiojama laikmena, kurioje yra USB sąsaja, leidžianti jį prijungti prie kitų įrenginių - nešiojamųjų kompiuterių, asmeninių kompiuterių, žaidimų konsolių. Taigi jis veikia panašiu principu kaip ir klasikinis pendrive.

Kurį išorinį SSD diską pasirinkti?

Jei nuspręsite, kad visus Jūsų poreikius tenkina būtent SSD kietasis diskas, kokį pirkti – dar vienas labai svarbus Jūsų laukiantis klausimas. Šio įrenginio pirkimo kriterijai yra labai panašūs į tuos, kuriais vadovaujamės rinkdamiesi vidinius SSD modelius. Skirtumai daugiausia susiję su sąsaja. Standartinių diskų atveju pasirenkame įrenginius, kurie, be kita ko, palaiko SATA III, mSATA arba M.2 standartus. Išorinių SSD modelių atveju dažniausiai naudojami tie, kurių veikimas remiasi USB sąsaja.

Nesunku yra nuspėti, kad kuo diskas yra naujesnis, tuo geriau. Kodėl? Nes tai garantuoja greitesnį duomenų perdavimą. Kažko daugiau galima tikėtis perkant USB C diską – tačiau tai yra brangūs įrenginiai (120 GB modeliai kainuoja apie 82 EUR). Gerais darbo parametrais išsiskiria USB 3.1 ir 3.0 diskai. Paprastai jie yra dvigubai pigesni nei tie, kurie palaiko C tipo USB.


Ką dar reikėtų patikrinti?

Talpa – jos dydis turėtų būti pasirenkamas atsižvelgus į disko paskirtį. Jei jis reikalingas tik perkelti standartinius failus, pvz., filmus, grafiką ar dokumentus, galite ramiai jį naudoti kaip šiek tiek didesnį pendrive – Jums tikrai užteks talpos nuo 128 iki 256 GB. Tokių išorinių diskų kaina prasideda nuo 58 EUR.