Naudingi patarimai

Svetainė ir miegamasis kartu: TOP 10 sprendimų

Didelis svetainės baldų pasirinkimas
2020 10 13
miegamasis ir svetaine atskirti pastatoma lentyna

Nesvarbu, ar turite studijos tipo apartamentus, loftą ar dviejų kambarių butą, kartais kambario erdvė nėra išplanuota taip kaip norėtųsi ir atrodo sutalpinti viską taip kaip svajota – misija neįmanoma. Jei vienoje patalpoje tenka įrengti ir miegamąjį, ir svetainę, kyla nemažai klausimų kaip atskirti erdves, suteikti kiekvienai iš jų privatumo, tačiau tuo pačiu neapkrauti kambario nereikalingais daiktais. Pateikiame 10 populiariausių interjero sprendimų kaip tai padaryti.

Pasiūlymai, kaip padalinti kambarį į miego ir svetainės zonas

1. Lovos paaukštinimas. Padarius paaukštinimą ne tik atskirsite miegamojo ir svetainės zonas, tačiau atsiras ir papildomos vietos daiktams. Po lova galėsite susidėti nenaudojamą patalynę, rankšluosčius ar netgi nesezoniniu rūbus, kurie nebetelpa spintoje. 

lovos paaukstinimas svetaines kambaryje

2. Pakabinama platforma. Jei kambaryje pakankamai aukštos lubos ir planuojate remontą, galite miegamąjį įsirengti taip vadinamame pusiniame aukšte. Speciali platforma lovai, nedidelės kopetėlės ar laiptukai, atitvaras dėl saugumo ir turite jaukią poilsio vietą atskirai nuo svetainės. Užpildžius lentynas knygomis bei kitomis smulkmenomis iš dalies atskirsite miegamojo bei svetainės zonas.

3. Atviro tipo lentyna. Tai vienas populiariausių sprendimų.

svetaines ir miegamojo zonos atskirtos lentyna

vaiko kambarys atskirtas nuo svetaines lentyna


4. Slankiojančios durys. Patrauklus būdas padalinti gyvenamąją erdvę bei kai kurioms kambario vietoms suteikti šiek tiek privatumo. Tokio tipo durys ypač gražiai atrodys jei kambarys turi nišą kurioje stovi lova. 

miegamasis atskirtas lentynomis nuo svetaines

5. Širma. Miegamojo erdvei suteikti daugiau privatumo padės ir prie interjero deranti širma. Rinkdamiesi būtinai atkreipkite dėmesį į jos ilgį, nes kai kurios iš jų yra labiau dekoratyvios nei funkcionalios.

rozine sirma kambaryje salia kedes isskiria kambari i atskiras zonas

sviesios spalvos sirma svetaineje uz sofos


6. Užuolaidos. Tai nebrangus ir greitas būdas kada prireikus atskirti miegamojo erdvę nuo svetainės. Lovą statykite prie vienos iš sienų ir palikdami bent jau 40 cm tarpą išlipimui, prie lubų pritvirtinkite užuolaidų bėgelius. Galite rinktis lengvas, permatomas dienines užuolaidas arba naktines užuolaidas, už kurių lovos visai nesimatys.

7. Nedidelė sienelė. Ne tik atskirs erdves, tačiau bus ir puiki vieta pakabinti televizoriui, paveikslui ar įsirengti patogias lentynas smulkesniems daiktams.

miegamojo ir svetaines zonos atskirtos nedidele sienele

miegamasis atskirtas nuo svetaines sienele

8. Didžiulis kilimas. Svetainės zonoje patieskite didelį (bent jau sofos ilgio) kilimą. Pastačius sofą, nedidelį fotelį bei kavos staliuką, lengvai atskirsite svetainės ir miegamojo erdves.

spalvotas kilimas su voletine sofa salia isskiria svetaine i kelias poilsio zonas

9. Kiti didesni baldai. Iš esmės bet koks didesnis baldas gali puikiai padalinti kambarį zonas. Bene svarbiausia dalykas nusprendus naudoti būtent šį būdą, tai nesirinkti per daug didelių baldų. Kitaip kambarys atrodys ne suskirstytas, o apkrautas ir dar mažesnis nei yra iš tikrųjų. Atskyrimui tinka ir lovugalis, sofa, televizoriaus spintelė, aukštas krėslas su nedidele spintele ar toršeru šalia

miegamojo zona atskirta nuo svetaines su didele sofa