Naudingi patarimai

Kambarių zonavimo būdai ir idėjos

2023 08 08
minimalistinio stiliaus svetaines kambarys su zaliu foteliu ir augalu salia baltos sienos

Didžioji dalis naujai pastatytų namų bei butų turi vieną didelį bendrą kambarį, o tai reiškia, kad toje pačioje erdvėje mes gaminame, valgome, ilsimės bei pramogaujame. Netgi senesnės statybos butuose, kuriuose įprastai būdavo trys atskiros erdvės – virtuvė, valgomasis ir svetainė renovuojant yra sujungiamos į vieną patalpą. Tačiau, nors erdvė ir viena, tam tikras zonų paskirstymas yra būtinas norint sukurti darnų vaizdą ir patogią aplinką visoms veikloms. Skaitykite ir sužinokite kaip „kambaryje sukurti kambarius“. 

svetaines erdve iszonuota i skirtingas poilsio ir darbo zonas

Baldų išdėstymas

Masyvi sofa svetainėje, spalviškai derančios valgomojo kėdės, panašaus stiliaus knygų lentyna bei kavos staliukas. Bene pagrindinis zonų skirstymas atliekamas su baldais. Per daug nuklysti nuo bendro stiliaus ir virtuvę įrengti urbanistiniu stiliumi, o svetainės zonai pasirinkti romantišką, gėlėtą sofą nevertėtų. Vis tik, kiekviena erdvė turėtų būti kažkiek išskirtinė. Pagrindinis patarimas įsirenginėjant – kurkite ir apmąstykite kiekvieną zoną atskirai, taip, kad viskas tarpusavyje derėtų, o tik tuomet junkite jas į vieną.

sofa viduryje svetaines isskiria kambari i dvi zonas

modernus svetaines kambarys su didele sofa poilsio zonai isskirti

prabangus svetaines kambarys su zidiniu ir minkstais baldais ant kilimo

Taip kai kurie ypač nederantys sprendimai savaime atsifiltruos, o kai kur atrasite naujų, dar geresnių. Jei kambarys didesnis, svetainei rinkitės minkštą kampą, tačiau jo nestatykite į kampą, o atskirkite juo dalį kambario.


Lentynos

Jos, kaip ir kiti didesni baldai puikiai padeda suskirstyti erdves. Jei norite atskirti virtuvės ir svetainės zoną – pastatykite kiaurinuotą lentyną. Taip, net ir užpildžius ją daiktais kambarys išliks šviesus, o daiktus galėsite lengvai pasiekti tiek būdami vienoje, tiek kitoje zonoje. Jei norite suteikti kai kurioms erdvėms šiek tiek privatumo, panašus kaip lentynos efektas būtų ir pasirinkus širmą.

moderni lentyna isskiria kambari i atskiras poilsio zonas

rozine sirma kambaryje salia kedes isskiria kambari i atskiras zonas

sviesios spalvos sirma svetaineje uz sofos

Šis būdas bus aktualus ir tėvams įrenginėjantiems moksleivio kambarį. Lentyna puikiai pasitarnaus atskiriant žaidimų erdvę nuo mokymuisi skirto kampelio. Jei lentynai vietos nėra, arba ši jau stovi prie rašomojo stalo, įsigykite širmą, kuri suteiks privatumo ir jaukumo poilsio zonai.


Kilimas

Tai puiki vizualinė priemonė atskirti svetainę nuo virtuvės. Prie sofos įkurdinkite didelį, lengvai prižiūrimą kilimą. Patartina, kad jis būtų tokio paties dydžio arba didesnis nei jūsų sofa, tai yra apimtų kuo didesnę erdvę ir tarsi apibrėžtų poilsio zoną. 

kilimas ir sofa svetaines kambaryje atskiroje zonoje

sofa ir foteliai salia zidinio ant kilimo kaip atskira zona poilsiui

spalvotas kilimas su voletine sofa salia isskiria svetaine i kelias poilsio zonas

Sienų dekoras

Dekoruokite vieną iš kambario sienų arba zonų tapetais. Pasirinkus prie interjero derančią spalvą ar raštą galite sukurti tikrai išskirtinį vaizdą.

modernus fototapetai atskiria kambari i kelias zonas

geometrinio rasto fototapetai padeda atskirti svetaines kambario poilsio zonas

tamsus geleti fototapetai uz fotelio sukuria jaukumo svetaines kambario zonoms

Be įprastų tapetų, galite rinktis ir kitus dekoravimo būdus, fototapetus arba akmeninę ar medinę sienelę, jei kambarys labiau šiuolaikiško stiliaus.


Jei norite daugiau sužinoti apie tai, kaip šioms skirtingoms erdvėms suplanuoti ir tobulą apšvietimą, skaitykite straipsnį – Apšvietimas interjere.

Apibendrinant, galima išskirti tris pagrindinius dalykus. Pirma, kurkite kiekvienos zonos interjerą atskirai, tai yra sukurkite tobulai atrodančią virtuvės, valgomojo, poilsio zoną, o tuomet pasitelkdami tam tikras aksesuarus ar baldus derinkite viską tarpusavyje. Antra, baldų išdėstymas turi didelės didelės įtakos zonų paskirstymui, niekada nesustokite išbandę vieną variantą, perstumdykite baldus ir išbandykite keletą variantų, kad atrastumėte geriausią. Ir trečia, nebijokite eksperimentuoti, rinkitės įdomesnių formų daiktus, ištapetuokite ar išdažykite vieną iš sienų kita spalva, dekoruokite kambarį akiai maloniomis smulkmenomis. 

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
2 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?