Naudingi patarimai

Terasos apsauga nuo saulės ir lietaus: ką rinktis?

2020 06 26
geltonas sketis apsaugo nuo saules spinduliu kol fone giedras ir melynas dangus

Šiltuoju sezonu kur kas daugiau laiko norisi praleisti lauke, todėl nieko stebėtino, kad daugelis iš mūsų gerokai dažniau patogiai įsikuria terasose. Visgi, nors tokia lauko erdvė ir žada atpalaiduojantį poilsį, labai svarbu pasirūpinti, kad jis būtų maksimaliai kokybiškas. Tam reikia ne tik baldų, bet ir apsaugos nuo saulės bei lietaus. Šiam tikslui pasirenkami skėčiai, markizės, stogeliai ir užuovėjos – šį kartą aptarsime jų privalumus ir pagrindinius pasirinkimo aspektus.

Skėčiai

Galima sakyti, kad tai – mažiausiai įpareigojantys lauko baldai. Skėčiui nereikalingi jokie montavimo darbai (užtenka jį išskėsti), o po to labai patogiai galima jį perkelti į kitą vietą. Tai ypač praverčia tais atvejais, jei turite didesnį kiemą ir dažnai keičiate savo pasisėdėjimo vietas. Renkantis šį gaminį, svarbiausia apgalvoti kelis esminius niuansus:

  • Dydis. Kuo didesnis bus skėtis, tuo didesnis Jūsų terasos plotas bus apsaugotas nuo saulės ir lietaus. Jei tik turite galimybę, nesuklysite pasirinkę didesnį gaminį. 
  • Stovas. Tai – ypatingai svarbi konstrukcinė detalė, nuo kurios priklauso skėčio stabilumas. Kai kuriais atvejais stovai jau yra bendroje komplektacijoje, tačiau kartais juos gali tekti įsigyti atskirai. Jei rinkotės tvirtą ir kokybišką skėtį, ieškokite tokios pačios atramos – kai kurie stovai gaminami iš akmens, tad maksimalus stabilumas bus garantuotas.
  • Tvarumas. Nuo gamybos medžiagų ir konstrukcijų priklauso ir šių gaminių ilgaamžiškumas. Šiuo metu rinkoje yra tiek visiškai paprasti ir pigūs modeliai, tiek kur ir kur kas tvirtesni, iš aliuminio pagaminti skėčiai. Esminis klausimas tas, kiek į šį pirkinį ketinate investuoti.


Markizės

Šie gaminiai yra montuojami prie paties namo, taigi juos galėsite pritaikyti tik vienoje vietoje. Visgi, markizės gali suteikti kokybišką apsaugą nuo saulės ir lietaus, o esant poreikiui, jas patogiai galima suskleisti. Šia ypatybe dažniausiai naudojamasi tada, kai terasoje norisi pasideginti ir pasilepinti saulės voniomis.

Kaip ir renkantis skėčius, taip ir šiuo atveju reikėtų atkreipti dėmesį į markizės dydį – kuo didesnį terasos plotą pavyks uždengti, tuo patogesnis bus Jūsų poilsis. Taip pat atsižvelkite ir į gamybos medžiagas: brangesni, iš akrilo ir aliuminio pagaminti modeliai dažniausiai yra kur kas tvirtesni ir netgi gali pasiūlyti šiokį tokį atsparumą didesniam vėjui.