Naudingi patarimai

Transporto priemonės vaikams: kokias pasirinkti?

Didelis dviračių, riedučių, riedlenčių pasirinkimas
2020 02 16
mama ir dukra mokosi vazineti dviraciu gamtoje

Norisi, kad šiltesniais sezonais atžalos kuo daugiau laiko praleistų gryname ore – tuomet paprasčiausia nupirkti joms smagią transporto priemonę. Jos leis mažyliams daugiau pajudėti, todėl laisvalaikis bus itin turiningas. Visgi, parinkti tinkamiausią transportą vaikui gali būti šiek tiek sudėtinga. Jei ir Jūs susiduriate su tokiais keblumais, susipažinkite su populiariausiomis vaikiškomis transporto priemonėmis, kurias vertėtų rinktis pagal atžalos amžių.

Triratukai

Jūsų stumiami triratukai drąsiai gali tapti pirmąja atžalų transporto priemone – kai kurie jų modeliai tinka vos pusės metų sulaukusiems mažyliams. Toks transportas vaikams leidžia geriau suvokti, kaip reikia minti pedalus, vairuoti ar išvengti kliūčių, tačiau visa atsakomybė dėl saugumo atitenka Jums. Pastebėjus, kad atžala gerokai patobulino savo motorikos įgūdžius, stumiamosios dalies galima atsisakyti – nors vaikui priežiūros vis dar reikės, jis taps gerokai savarankiškesnis.

Balansiniai dviratukai

Mažyliams sulaukus 1-2 metukų amžiaus, pats metas pagalvoti apie balansinio dviratuko įsigijimą. Tokia transporto priemonė, priešingai nei triratukai, pedalų iš viso neturi, tačiau vaikutis, važinėdamas su ja, po truputį mokosi išlaikyti pusiausvyrą ir lavina įvairius raumenis. Balansiniai dviračiai pasižymi nedideliu svoriu, todėl suvaldyti tokį transportą vaikams tikrai nebus sunku, tačiau jis gali tapti puikia repeticija persėdant ant tikro dviračio.


Vaikiški dviračiai

Atžaloms, sulaukusioms 2-4 metų, jau galima pirkti „tikrąjį“ dviratį. Žinoma, iš pradžių reikėtų rinktis modelius su pagalbiniais ratukais – tuomet mažylis bus apsaugotas nuo didesnių nesėkmių. Kada šias detales galėsite nuimti, priklausys nuo Jūsų vaiko progreso, kuris gali būti labai individualus: mokykite juos, tačiau pernelyg nespauskite. Jeigu atžalai jau teko susipažinti su tuo, kaip veikia balansinis dviratukas ir triratukas, su šia užduotimi jai taip pat nebus sunku susidoroti.