Naudingi patarimai

Transporto priemonės vaikams: kokias pasirinkti?

Didelis dviračių, riedučių, riedlenčių pasirinkimas
2020 02 16
mama ir dukra mokosi vazineti dviraciu gamtoje

Norisi, kad šiltesniais sezonais atžalos kuo daugiau laiko praleistų gryname ore – tuomet paprasčiausia nupirkti joms smagią transporto priemonę. Jos leis mažyliams daugiau pajudėti, todėl laisvalaikis bus itin turiningas. Visgi, parinkti tinkamiausią transportą vaikui gali būti šiek tiek sudėtinga. Jei ir Jūs susiduriate su tokiais keblumais, susipažinkite su populiariausiomis vaikiškomis transporto priemonėmis, kurias vertėtų rinktis pagal atžalos amžių.

Triratukai

Jūsų stumiami triratukai drąsiai gali tapti pirmąja atžalų transporto priemone – kai kurie jų modeliai tinka vos pusės metų sulaukusiems mažyliams. Toks transportas vaikams leidžia geriau suvokti, kaip reikia minti pedalus, vairuoti ar išvengti kliūčių, tačiau visa atsakomybė dėl saugumo atitenka Jums. Pastebėjus, kad atžala gerokai patobulino savo motorikos įgūdžius, stumiamosios dalies galima atsisakyti – nors vaikui priežiūros vis dar reikės, jis taps gerokai savarankiškesnis.

Balansiniai dviratukai

Mažyliams sulaukus 1-2 metukų amžiaus, pats metas pagalvoti apie balansinio dviratuko įsigijimą. Tokia transporto priemonė, priešingai nei triratukai, pedalų iš viso neturi, tačiau vaikutis, važinėdamas su ja, po truputį mokosi išlaikyti pusiausvyrą ir lavina įvairius raumenis. Balansiniai dviračiai pasižymi nedideliu svoriu, todėl suvaldyti tokį transportą vaikams tikrai nebus sunku, tačiau jis gali tapti puikia repeticija persėdant ant tikro dviračio.


Vaikiški dviračiai

Atžaloms, sulaukusioms 2-4 metų, jau galima pirkti „tikrąjį“ dviratį. Žinoma, iš pradžių reikėtų rinktis modelius su pagalbiniais ratukais – tuomet mažylis bus apsaugotas nuo didesnių nesėkmių. Kada šias detales galėsite nuimti, priklausys nuo Jūsų vaiko progreso, kuris gali būti labai individualus: mokykite juos, tačiau pernelyg nespauskite. Jeigu atžalai jau teko susipažinti su tuo, kaip veikia balansinis dviratukas ir triratukas, su šia užduotimi jai taip pat nebus sunku susidoroti.

Paspirtukai

2-3 metų atžalos taip pat gali susižavėti ir paspirtukais – šios transporto priemonės taip pat leidžia lavinti pusiausvyrą, taigi jas puikiai galima derinti su dviratukais. Tiesa, jeigu vaikas vis dar važinėja su pagalbiniais ratukais, pirmiausia reikėtų rinktis triračius, geresnį stabilumą užtikrinančius paspirtukus. Tikėtina, kad mažylis su tokia transporto priemone galės važinėti iki 5-6 metų, tačiau tai vėlgi priklauso nuo individualaus progreso.


Šiais laikais vaikų norų sąraše labai dažnai atsiduria ir šiuo metu labai daug dėmesio susilaukiantys elektriniai paspirtukai. Tokią transporto priemonę patartina pirkti tuomet, kai atžala puikiai laiko pusiausvyrą ir gerai manevruoja bei vairuoja – dažniausiai tokie įgūdžiai susiformuoja maždaug 8 metų vaikams. Tiesa, nereikėtų baimintis, kad elektrinis paspirtukas vaikams bus nesaugus: tokie modeliai yra gerokai lėtesni ir kompaktiškesni, taigi ir jų valdymas atžaloms nesukelia jokių nesklandumų.

Riedučiai

Šis transportas atžaloms užtikrina dar įdomesnį laisvalaikį, tačiau ir pastangų šiuo atveju reikia įdėti kur kas daugiau. Teoriškai, vaikas riedučius gali išbandyti nuo 2-4 metų. Žinoma, tokiame amžiuje reikėtų rinktis dviem eilėmis išdėstytus riedučius, užtikrinančius didesnį stabilumą – daugelis tokių modelių gali transformuotis į klasikinius riedučius. Tačiau siekiant saugumo, patartina vaikų su riedučiais be priežiūros nepalikti maždaug iki 8 metų.

Riedlentės

Daugeliui tėvų riedlentės asocijuojasi su kvapą gniaužiančiais triukais, todėl nei vienas neskuba pirkti pirmosios tokios transporto priemonės savo atžaloms. Tačiau jei vaikui toks užsiėmimas patiks, jis tikrai daug laiko praleis gryname ore! Jos dažniausiai rekomenduojamos 5-10 metų vaikams – geriausia, jeigu pirmosios treniruotės vyks su Jūsų priežiūra. Taip pat reikėtų atsižvelgti į šio gaminio plotį: kuo jis didesnis, tuo vėlesniame amžiuje jį reikėtų naudoti.


Riedžiai

Norint suvaldyti riedį, reikia puikiai valdyti savo kūną, todėl pačioms mažiausioms atžaloms tokia transporto priemonė dar tikrai netiks. Idealiausias amžius pradėti keliones riedžiu – 8 metai, tačiau jeigu atžala sparčiai mokosi, apie tokį transportą galima pagalvoti ir nuo šešerių. Šie gaminiai džiugina ryškiomis spalvomis ir papildomomis galimybėmis – su tokiu transportu keliauti niekuomet nebus nuobodu.

Atsižvelgę į savo vaiko amžių, surasite bent kelias jam tinkančias transporto priemonių alternatyvas. Visgi, rinkdami geriausią variantą, vien tik į šias rekomendacijas nesusikoncentruokite – tik realiai įvertinę atžalos sugebėjimus ir norus, galėsite būti tikri, kad parinktas transportas jiems bus ir saugus, ir įdomus.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
2 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?