Naudingi patarimai

Tvarka garaže – 6 patarimai daiktų sandėliavimui

Didelis sandėliavimo lentynų pasirinkimas
2020 02 08
kaip palaikyti tvarka garaze

Nors įprastai garažas yra skirtas transporto priemonių laikymui, retas kuris nepasiduoda pagundai į šią patalpą sutalpinti ir kur kas daugiau daiktų. Čia telpa sodo reikmenys, automobilio priežiūros priemonės, įrankių kolekcija ir daugybė kitų smulkių daiktų, todėl kiekvienais metais tvarką išsaugoti darosi vis sunkiau. Jei ir Jūs susidūrėte su tokiais keblumais, išbandykite šiuos patarimus – pasitelkus juos, daiktų sandėliavimas garaže bus kur kas paprastesnis. 

Pasirūpinkite, kad kiekvienas įrankis turėtų savo vietą

Tam, kad garaže lengviau surastumėte visus reikalingus daiktus, pirmiausia turėtumėte juos susigrupuoti ir tik tuomet surasti jiems tinkamiausią vietą. Tokia sistema ypač pasiteisina kalbant apie įrankius – jei visus juos laikysite skirtingose vietose, tikrai užtruksite, kol atrasite elementariausią atsuktuvą. Jų sandėliavimui ypač tinka įrankių dėžės ir laikikliai, kurie neabejotinai prisidės prie tvarkos išlaikymo Jūsų garaže.


Išnaudokite sienų plotą

Net neįsivaizduojate, kokios talpios gali būti garažo sienos, jei prasmingai jas išnaudosite. Pavyzdžiui, pasitelksite dviračių ir padangų laikiklius ir paliksite šiuos gaminius kabėti iki kito sezono. Prie sienos taip pat galėsite pritvirtinti įrankių lentas ar bet kokius kitus Jums dažniausiai reikalingus daiktus. Didžiausias privalumas tas, jog tokie gaminiai bus lengvai pastebimi, taigi galėsite būti tikri, kad patys svarbiausi daiktai tikrai nepasimes.

Įsigykite kuo daugiau lentynų

Lentynų sistemos – dar viena vertinga idėja, galinti padėti prasmingai išnaudoti turimą sienų plotą. Iš profilių sustatytos lentynos garsėja tvarumu, taigi jas galėsite pritaikyti patiems įvairiausiems daiktams. Tačiau nesuklysite, jeigu prisiminsite patarimą apie daiktų grupavimą. Jei kiekvieną lentyną paskirsite atitinkamai daiktų grupei (pavyzdžiui, automobilio priežiūros prekėms, elektriniams įrankiams ir jų priedams ar kt.), net ir pačios lentynos išliks tvarkingos.

Laikykite daiktus keliais aukštais

Prieš tai minėtų baldų nebūtina tvirtinti prie sienos – garažui ypač tinka pastatomos sandėliavimo lentynos, leidžiančios maksimaliai išnaudoti šios patalpos aukštį. Visgi, jei tokia lentyna lubų nesieks, virš jos vertėtų pakabinti dar kelias paprastas lentynėles, kurios ypač tiks rečiau naudojamų daiktų laikymui. Aukščiau esantys baldai visiškai netrukdys praėjimui ir negriaus Jūsų kuriamos tvarkos. Vienintelis nepatogumas tas, kad daiktus iš ten teks pasiimti palypėjus ant kopėčių.