Naudingi patarimai

Viskas apie antakių priežiūrą: nuo formavimo iki dažymo

Didelis antakių dažų, pieštukų pasirinkimas
2023 08 02
mergina tvarkosi ir sukuoja antakius namuose

Antakiai yra labai svarbi mūsų veido dalis, kuri tarsi įrėmina veidą ir dar geriau leidžia atsiskleisti kitiems bruožams. Būtent dėl šių priežasčių ypatingai svarbu skirti užtektinai dėmesio jų priežiūrai. Daugelį procedūrų ir pačios galime atlikti namuose – tereikia žinoti kelias svarbiausias gudrybes, kurias šį kartą ir aptarsime. Kaip susitvarkyti antakius?

zavi mergina sukuoja antakius

Antakių formavimas

Kitaip tariant – tai plaukelių šalinimas, išlaikant atitinkamą antakių formą. Atliekant jį, reikia pasirinkti prie Jūsų veido tinkančią antakių formą ir Jums labiausiai patinkantį formavimo būdą.

Antakių formos: kokia tinka Jums?

Prieš svarstant, kaip suformuoti antakius, reikėtų apsispręsti, kokią formą stengsitės išlaikyti. Geriausia, jei vadovausitės ne vyraujančiomis madomis, o atkreipsite dėmesį į savo veido formą:

antakiu forma pagal veido forma

 • Apvaliam veidui labiausiai tiks ilgesnė, šiek tiek laužtos formos linija. Iš pradžių jie kyla (tokia linija būna kiek aštresnė), o po to leidžiasi (ši linija dažniausiai lieka trumpesnė). Toks išlenkimas veidą pavers pailgesniu. Svarbiausia vengti pernelyg aštrių linijų ir jokiu būdu nesirinkti lanko formos antakių.
 • Kvadrato formos veidui reikėtų išlaikyti aukštesnę kreivę – taip bus sušvelnintos aštresnės veido linijos. Aukščiausias jos taškas turėtų būti kuo arčiau akies vidurio. Plotį reikėtų išlaikyti kuo natūralesnį ir labiau paryškinti pradžią.
 • Trikampiam veidui labiausiai tiks švelniai apvalūs, neaukštą kreivę turintys antakiai. Venkite tiesių formų, labai ilgų, storų linijų ir nesistenkite jų labai iškelti ties viduriu.
 • Ovaliam veidui iš esmės tinka kone kiekviena forma, tačiau ypač žaviai atrodo nedidelis lankas ar arkos forma. Pasistenkite išlaikyti proporcijas ir antakių pernelyg nenužeminkite – taip niekuomet nesuklysite.
 • Stačiakampiam veidui tiks tiesesnė, vidutinio pločio linija. Reikėtų vengti pernelyg plonų bei labai lenktų formų.
 • Rombo formos veidui reikėtų rinktis aštresnes kreives turinčias formas. Tiesa, pasistenkite jų pernelyg neiškelti ir venkite tiesių linijų – taip pasieksite įspūdingiausių rezultatų.

Antakių formavimo eiga

Formavimui dažniausiai pasitelkiamas pincetas. Nors lyginant šią procedūrą su antakių peiliukais, ji gali būti šiek tiek skausmingesnė, rezultatai išsilaiko kur kas ilgesnį laikotarpį. Dažnai kyla klausimas, kaip pešioti antakius – į jį atsakyti padės šie patarimai:

 • Antakius sudrėkinkite ir sušukuokite augimo kryptimi. Jei labai bijote skausmo, papildomai galite juos patepti gabalėliu ledo. Plaukeliai rausis lengviau, jei būsite ką tik išėjusios iš dušo.

antakiu plaukeliai susukuojami augimo kryptimi

 • Minkštu pieštuku nusipieškite norimą formą. Pasirūpinkite ir tinkamu apšvietimu – idealiausia šią procedūrą atlikti dieną, atsisėdus priešais langą.

mergina piesia norima antakiu forma su piestuku


 • Pasitelkite du veidrodžius. Nedideliame kosmetiniame veidrodėlyje matysite, ar dar liko neišrautų plaukelių, o didelis veidrodis leis geriau matyti visą bendrą vaizdą.

mergina sukuoja antakius ir ziuri i veidrodeli

 • Pradėkite pešti nuo apatinės antakio dalies, plaukų augimo kryptimi. Pincetą laikykite 45 laipsnių kampu – taip lengviau suimsite ir išrausite plaukus. Po to pereikite prie viršutinės linijos – šioje zonoje darbuokitės itin atsargiai, kad nepažeistumėte natūralios formos. Tam, kad ir skausmas, ir žala būtų kuo mažesni, suėmę odą dviem pirštais turėtumėte ją šiek tiek kilstelėti ir tik tuomet pešti.
 • Nesistenkite abiejų antakių išpešioti idealiai vienodai. Abu jie nėra identiški, todėl vienodos formos išgauti taip pat nepavyks – svarbiausia, kad jie būtų kaip įmanoma panašesni, tačiau nepamirškite atsižvelgti į kiekvieno specifines ypatybes.

mergina pesioja antakiu plaukelius

 • Neišpešiokite ilgesnių plaukelių. Jie suteikia ir apimtį, ir formą, todėl išrovus juos, gali atsirasti ne itin žavi tuščia ertmė. Jei visgi nutiko taip, kad antakius labai nuploninote ir kai kuriose vietose jie neatauga, nusivilti nereikėtų. Šią situaciją gali ištaisyti specialūs antakių serumai. Paruošėme Jums patarimus, kaip išsirinkti geriausią blakstienų ir antakių serumą.


 • Pasirinkite tinkamą pincetą. Tam, kad visa procedūra praeitų kuo sklandžiau, turėtumėte pasirinkti Jūsų plaukeliams labiausiai tinkantį įrankį. Dažniausiai naudojamas pincetas su išlenktais galais. Tačiau jei plaukeliai yra trumpi ir ploni, tiks pincetas su smailesniais galiukais, o storesniems plaukams atitinkamai reikėtų rinktis platesnius galiukus turinčius įrankius.


Antakių dažymas namuose

Klausimas, kaip gražiai pasidažyti antakius, neduoda ramybės daugeliui moterų. Šiais laikais į pagalbą labai dažnai pasitelkiami ilgalaikiai antakių dažai, o jiems pradėjus blukti, ryškumą užtikrina dekoratyvinės kosmetikos priemonės. Abu šie procesai turi savų niuansų, kuriuos taip pat turėtumėte žinoti.

Kaip dažyti antakius su ilgalaikiais dažais?

Svarstant, kaip nusidažyti antakius, pirmiausia reikėtų pradėti nuo tinkamų dažų pasirinkimo. Pirmenybę reikėtų teikti kokybiškiems, profesionaliems gaminiams – tuomet būsite tikros, kad plaukelių struktūra liks nepažeista. Kalbant apie spalvas, derėtų atsižvelgti į savo odos tipą ir asmeninius lūkesčius:

 • Grafito atspalvis tiks šviesių, platininių plaukų ir blyškesnės odos savininkėms;
 • Natūraliai rudi atspalviai patiks toms, kurios nenori antakių pernelyg pabrėžti;
 • Tamsiai ruda spalva yra kone pati populiariausia – priklausomai nuo dažų laikymo ilgumo, ją pritaikysite skirtingais atvejais, tačiau antakiai beveik visuomet bus pakankamai sodrūs;
 • Tamsiai rudos ir juodos spalvos derinys patiks toms, kurios mėgsta labai ryškius, išraiškingesnius antakius.

Apsisprendusios dėl spalvos, sekite šiuos žingsnius:

1. Pasiruoškite darbui. Švariai nuplaukite veidą, pašalinkite makiažo likučius ir dezinfekuokite odą. Antakius sušukuokite ir prieš plauką, ir atgal – taip suaktyvinsite kraujotaką ir padėsite plaukeliams sugrįžti į savo vietą.

2. Susižymėkite antakių formos ribas. Pamatuokite storį, ilgį ir aukščiausius taškus. Aplink esančią odą galite patepti vazelinu – tuomet ji nenusidažys.

zymimos antakiu formos ribos dazymui

3. Pasiruoškite dažus. Šiuo atveju ypatingai svarbu vadovautis gamintojo instrukcijomis ir daryti viską taip, kaip nurodyta.

antakiu dazu rinkinys


4. Pradėkite dažymą. Užtepkite dažus ant viso jų ploto ir palaikykite pageidaujamą laikotarpį, neviršydamos laiko, kurį nurodė gamintojas. Dažydamos neskubėkite, darykite trumpus, tikslius judesius ir judėkite horizontaliai.

vyksta antakiu dazu tepimas ant antakiu


5. Palaukusios numatytą laiką, dažus nuvalykite. Tam geriausia pasitelkti sudrėkintus vatos diskelius. Valykite švelniai ir stenkitės jų netrinti.

dazai nuvalomi nuo antakiu


Kaip pasidažyti antakius su dekoratyvine kosmetika?

Tuomet, kai antakius norisi šiek tiek paryškinti, gali pasitarnauti antakių pieštukas, šešėliai ar kitos panašios kasdienio makiažo priemonės. Vadovaukitės šia instrukcija:

 • Plaukelius sušukuokite ir nubrėžkite linijas viršuje ir apačioje. Naudokite gerai padrožtą pieštuką – taip išgausite plonas ir griežtas linijas.