Naudingi patarimai

Žvejybos‌ ‌reikmenys:‌ ‌kaip‌ ‌išsirinkti‌ reikiamus?‌

Didelis žvejybos reikmenų pasirinkimas
2021 04 09
vyras sauleta vakara zvejoja

Kiekvienas žvejys galėtų patvirtinti, jog sėkmingai žūklei reikia ne tik žuvingos vietos ar gerų įgūdžių – lygiai taip pat svarbūs ir naudojami žvejybos reikmenys. Jų įvairovė nusprendusiems užsiimti šia veikla neretai sukelia nemažai klausimų, tačiau jei pirkdami šiuos gaminius atsižvelgsite į pagrindinius niuansus, labai lengvai atrasite pačius tinkamiausius.

Pagrindiniai žvejybos reikmenys

Nors prekyboje galima rasti itin plačią žvejybos reikmenų įvairovę, iš pradžių reikėtų pradėti nuo svarbiausių prekių, be kurių žūklėje tikrai nepavyks išsiversti. Kiekvienas toks gaminys turi savų pasirinkimo niuansų, su kuriais Jums derėtų susipažinti.

ivairus zvejybos reikmenys

Meškerė

Savaime suprantama, jog tai yra pats pagrindinis žūklės įrankis, todėl jį reikėtų rinktis itin atsakingai. Svarbiausia atsižvelgti į šiuos niuansus:

  • Meškerės ilgis ir svoris. Ilgesnės meškerės suteikia galimybę padaryti tolimesnį užmetimą, tačiau su tokiais gaminiais manevruoti sekasi kur kas sunkiau. Jei esate pradedantysis, verčiau pirmenybę teikti lengvesniems ir trumpesniems ar bent jau vidutiniams modeliams – su jais susitvarkyti seksis kur kas paprasčiau.
  • Žūklės tipas. Meškerių specifikacijos gali skirtis priklausomai nuo to, kokia žvejyba ketinate užsiimti. Dabar prekyboje galima rasti spiningavimui, karpių, dugninei, plūdinei ar žieminei žūklei skirtų gaminių. Tikslesnė informacija apie jų pritaikymo galimybes yra nurodoma prekių aprašymuose, taigi Jums tereikia apsispręsti, kokia žvejyba Jums prie širdies. Taip pat verta apžiūrėti teleskopines meškeres: šiuo metu tai yra vienas populiariausių ir universaliausių jų tipų.
  • Medžiaga. Reiklesni žvejai dažniausiai renkasi meškeres iš anglies pluošto arba grafito, kadangi jos yra standžios, lengvos ir labai tvirtos. Dar vienas populiarus pasirinkimas yra stiklo pluoštas – tokie gaminiai sunkesni, tačiau pakankamai lankstūs ir tvarūs. Itin palankia kaina nustebins ir meškerės iš sustiprinto plastiko: jei šį užsiėmimą dar tik „matuojatės“, galite pradėti nuo tokio varianto.
  • Laikiklis. Ši svarbi detalė gerokai palengvins žvejojimo procesą – pritvirtinę meškerę reikiamoje padėtyje, patys galėsite sutaupyti papildomų jėgų. Be to, pats gaminys neturės sąlyčio su vandeniu ir dėl to tarnaus dar ilgesnį laikotarpį.


Ritė

Renkantis rites, svarbiausia atsižvelgti į jų dydį, kuris derinamas prie meškerės. Jei naudojate lengvą ir lanksčią meškerę, prie jos geriausiai tiks maža ritė, o jeigu sunkesnę, su ilgu ir stipriu valu, atitinkamai prireiks didesnės. Tiesa, žvejoti galima ir be ritės – toks metodas ypač tinkamas ankstyvam pavasariui, kuomet žuvys labai dažnai būriuojasi arčiau kranto, tad su tokia meškere masalą galima užmesti itin tiksliai ir preciziškai.

naujausias rites modelis pritaikytas meskerei pagal jos dydi


Valas

Renkantis valą, reikėtų įvertinti tris pagrindinius kriterijus:

  • Tipas. Valai gali būti monofilamentiniai, fluorokarboniniai arba pinti. Monofilamentiniai pasižymi tamprumu, yra itin slidūs ir plūdrūs, tačiau ne itin tinkami džigavimui. Su jais galima gaudyti net ir stambesnes žuvis. Dėl nedidėlės kainos jie dažnai rekomenduojami pradedantiesiems. Tuo tarpu fluorokarboniniai dažnai pasirenkami kaip pavadėliai spiningaujant ir gaudant, pavyzdžiui, ešerius ar šapalus mariose. Jie taip pat gali būti naudojami ir kaip pagrindinis valas tuomet, kai naudojama multiplikatorinė ritė. Tokio tipo modeliai stebina ilga tarnavimo trukme ir atsparumu saulei bei vandeniui. Spiningavimui dažnai pasirenkami ir pinti valai: jie išsiskiria dideliu patvarumu ir neįsitempia, tad masalas išsaugomas net ir esant įvairioms kliūtims.
  • Pajėgumas. Kiekvienas valas gali atlaikyti tam tikro svorio žuvis. Šis parametras visuomet yra nurodomas prie prekių aprašymų, taigi Jums tereikia žinoti, kokius laimikius ketinate pagauti.
  • Spalva. Idealiu atveju žuvys valo turėtų nematyti, tad pirmenybę reikėtų teikti neryškiems ar netgi skaidriems jų tipams.

ivairiu spalvu ir storiu valai