Naudingi patarimai

Dizainerių patarimai, kaip susikurti geresnį miegamąjį

Platus miegamojo baldų pasirinkimas
2023 08 07
miegamojo baldai

Nieko neišmanote apie šviestuvus prie lovos? Parduotuvėje niekaip neišsirenkate pagalvėlių? Šiame straipsnyje rasite patarimus, kaip susikurti komfortišką miegamąjį.

Visos mes žinome tą jausmą, kai žiūri į kambarį ir jauti, kad jame kažko trūksta. Ta mintis ypač gali erzinti tada, kai tas kambarys - Jūsų miegamasis. Jausmas, kad kambaryje, kuris turi būti Jūsų ramybės uostas, kažkas ne taip, labai varginantis. 

Jei esate nusiteikusi pagražinti savo miegamąjį, kviečiame pasinaudoti stiliaus ekspertų patarimais.

Kilimas

Beveik niekas nenupurto labiau nei pėdų prisilietimas prie šaltų ir kietų grindų. Tačiau kilimai yra labai brangūs ir tai dar labiau apsunkina ir taip nelengvą sprendimą. Kur jį patiesti? Ar yra taisyklė, kaip kilimą reikia tiesti po baldais? Kokio dydžio kilimą pirkti?

Kalifornijos interjero dizaineris Jerry Jacobs rekomenduoja giliai įkvėpti, o iškvepiant iš galvos išmesti visus mitus apie „taisykles“ ir visą dėmesį sutelkti į tai, kam skirta erdvė. 

Pažiūrėkite į šį kambarį. Ar matote, kaip Jacobsas patiesė kilimą ir kaip jis aplink lovą sukūrė tarsi ribą iki kurios gali vaikščioti klientai, ir kad kilimas neliečia galinės sienos už lovos?

Jacobsas teigia: „Vos tik atsikėlus Jūs atsisėdate, todėl kilimas nėra itin reikalingas toliau naktinės spintelės.“

Jis taip pat pabrėžia, kad nedidelio kilimo kaina taip pat gali turėti įtakos sprendimui - ne tik dėl kilimo vietos, bet ir dėl jo dydžio ar tipo. Būkite išradingi! Mažesnius kilimėlius guldykite šalia lovos, jos priekyje tieskite takelį arba jį guldykite taip, kad jis atrodytų didesnis.

Top 5 kilimai


Vieta prisėsti

Jei Jūsų vaikams Jums renkantis drabužius patinka būti stiliaus ekspertais ar jei ieškote vietos, kurioje galėtumėte atsipalaiduoti - krėslas arba kušetė šeimininkų miegamajame Jums tikrai pravers.

Iš tikrųjų tai čia gyvena dvi seserys, kurių tėvai atidavė savo miegamąjį, kad vaikams būtų daugiau vietos. Jacobsas panaudojo skirtingų spalvų fotelius, kušetes, kurios puikiai dera prie kambario spalvų gamos.

Aišku, ne visų namuose yra toks didelis šeimininkų miegamasis. Jei jūsų mažame miegamajame nėra vietos net krėslui, Jacobsas siūlo panaudoti kėdę ant ratukų, kurią lengva patraukti, kai reikia praeiti.

Vietos galite sutaupyti krėslą, suoliuką ar net dvivietę sofą pastačius lovos kojūgalyje. Jacobsas pabrėžia, kad tai yra dar viena galimybė pasireikšti kūrybinei fantazijai. Pavyzdžiui, lovos kojūgalyje galima pastatyti porą pufikų, kaip padaryta šiame kambaryje.

Prisiminkite vieną dalyką: lovos kojūgalyje pastatyti objektai turi būti šiek tiek siauresni nei pati lova; reikia, kad šiek tiek matytųsi jos kampai.

Top 5 Miegamojo foteliai

Veidrodžiai

Suprantame, kad labai smagu prieš išeinant pasižiūrėti į savo atvaizdą, tačiau miegamajame gali būti sunku išrinkti veidrodžio vietą ir dydį. „Daugumai nepatinka gulint lovoje matyti savo atvaizdą“ – teigia Ivonne Ronderos, „DKOR Interiors“ atstovė šiaurės Majamyje.

Tam, kad išspręstų šią problemą, Ivonne stilistų komanda siūlo tamsintus arba tonuotus veidrodžius, kad sėdint lovoje nereikėtų žvelgti į savo atvaizdą.

Ronderos pabrėžia, kad yra labai svarbu tinkamai parinkti veidrodžio vietą. Jos komandai veidrodžius patinka kabinti kairėje ir dešinėje pusėse šalia lovos galvūgalio. Taip žmonės gali žvilgtelti į save praeinant, tačiau nemato savęs gulint. 

Kad ir kur pakabintumėte veidrodį, Ronderos primena, kad yra svarbu atkreipti dėmesį į tai, kas jame atsispindi: „Jei veidrodis yra nukreiptas į tualetą, turėsite du tualetus“ Veidrodį nukreipkite į langą, meno kūrinį arba gražų baldą - į tuos objektus, kurių norėtųsi matyti daugiau.

Top 5 veidrodžiai


Dekoratyvinės pagalvėlės

Visi esame nakvoję svečiuose ir kelias paskutines minutes prieš miegą nurinkinėjome didelę pagalvėlių krūvą nuo lovos. „Dabar manau, kad mažiau yra daugiau,“ – teigia Ronderos -  „tačiau šiek tiek apimties tikrai reikia.“ 

Ieškant, kaip tinkamai išdėstyti pagalvėles konkrečioje erdvėje ji siūlo pažaisti su tekstūromis, spalvomis ir pagalvėlių dydžiu. Ronderos pataria: „Apsilankykite parduotuvėje, kuri leidžia grąžinti prekes, ir nusipirkite DAUG pagalvėlių. Aš pati įprastai perku dvigubai daugiau pagalvėlių nei man reikia, išbandau įvairias jų kombinacijas ir grąžinu tai, ko man neprireikė. Galutinai apsispręsti parduotuvėje yra be galo sunku.“

Top 5 dekoratyvinės pagalvėlės


Naktinės spintelės

 Britto Charette Interiors Majamyje dizaineris Jay Britto teigia, kad „naktinė spintelė yra būtinas dalykas. Bent vieną stalčių turinti spintelė gali padėti paslėpti tokius asmeninius daiktus kaip rankų kremas ar jau nutrinta „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“. Laikydami daiktus ant spintelės neišvengsite netvarkos.“

Kalbant apie stalčių kiekį, MarthaO’Hara Interiors atstovė Mineapolyje Jen Hortsman pirmenybę teikia vienam stalčiui ir vienai lentynai arba trims stalčiams, nes būtent šie skaičiai erdvėje išlaiko balansą. Britto teigia, kad jei Jūsų miegamajame nėra pakankamai vietos dviem naktinėm spintelėm, pakaks ir vienos, tačiau jam kaip atsvarą kitoje pusėje patinka pastatyti toršerą, kėdę arba serviravimo staliuką.

Horstmanui patinka praplėsti mažas erdves vietoje naktinių spintelių šalia lovos pakabinant šviesias lentynas. „Dar viena įdomi mintis yra pastatyti toršerą kartu su serviravimo staliuku“ - teigia stilistas. „Tai vieta pasidėti daiktams ir šviestuvas viename!“

Top 5 naktinės spintelės

Baldų prie lovos kolekcija

Spintelė prie lovos yra tikrai svarbi detalė, tačiau yra ir kitų dalykų, į kuriuos norisi atkreipti dėmesį. „Nepamirškite išlaikyti minimalizmo bei estetikos. Knygos su šalia stovinčia vaza gėlių, vintažinis laikrodis, meniškas padėkliukas gražiai stiklinei“ - sako Hortsmanas. „Gražios smulkmenos ant naktinės spintelės sukuria malonią nuotaiką. Stalčiai skirti viskam kitam.“

Ant naktinio stalelio, kuriame nėra stalčiaus, patinka patalpinti dekoratyvinę dėžutę. Į ją galima sudėti nedidelius daiktus, tokius kaip televizoriaus pultelius, papuošalus arba rankų kremą. Taip spintelės paviršius bus neapkrautas daiktais.

Top 5 baldų kolekcijos


Staliniai šviestuvai

Tie, kurie keliasi dar neprašvitus ar tie, kurie mėgsta skaityti iki išnaktų, tiesiog privalo pasirūpinti tinkamu apšvietimu šalia lovos. Hortsmanas teigia, kad ant naktinės spintelės stovinčio šviestuvo aukštis priklauso nuo čiužinio storio, spintelės aukščio ir kaip Jums patinka naudoti erdvę. Jei Jums patinka skaityti ar dirbti lovoje, Jums reikėtų aukštesnės lempos, kad ji plačiai skleistų šviesą.

Jums taip pat reiktų atkreipti dėmesį į lempos atspalvį. „Lempos skleidžiamą šviesą lemia lempos dydis ir forma; šviesa taip pat turi sušvelninti nugaros atramos spalvą ir formą“ – teigia Hortsmanas, kuris miegamuosiuose mėgsta naudoti 60 vatų elektros lemputes. Jo teigimu „Tokių lempučių šviesa yra pakankama skaitymui ir pakankamai švelni, kad neakintų“.

Top 5 staliniai šviestuvai


Intymi aplinka

Jūsų buduaras užima svarbią rolę jūsų intymiame gyvenime, todėl nepabijokite intymesnių dekoro elementų. Britto patinka eksperimentuoti su tikraisiais intymumo jausmais naudojant minkštus šilkinius audinius, pavyzdžiui kaip šioje nugaros atraminėje dalyje. Jis taip pat pabrėžia, kad yra svarbu turėti reguliuojamą apšvietimą: taip lemtingu momentu galėsite sukurti tinkamą nuotaiką.

Jis taip pat pabrėžia tai, kad svarbu turėti galimybę reguliuoti lempų (ant naktinės spintelės, toršerų ar lubinių šviestuvų) šviesos intensyvumą.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?