Naudingi patarimai

Geriausios skalbimo mašinos: kaip jas pasirinkti (ir kokią pirkti 2020)

Didelis skalbimo mašinų pasirinkimas
2020 06 08
skalbimo masina moderniame vonios kambaryje

Skalbimo mašinas tenka keisti pakankamai retai – būtent dėl to, pradėjus paieškos procesus, tenka susipažinti su akivaizdžiais rinkos pokyčiais ir naujomis galimybėmis. Atsinaujinusi rinkos pasiūla priverčia gerai pagalvoti, kokią skalbimo mašiną rinktis, tačiau jei labiau įsigilinsite į pagrindines jų specifikacijas ir apžiūrėsite geriausius modelius, sprendimą priimsite kur kas paprasčiau.

Geriausios skalbimo mašinos: kokią pirkti ir į ką atsižvelgti?

Tam, kad lengviau nuspręstumėte, kokia skalbimo mašina geriausia, pirmiausia turėtumėte panagrinėti esmines jų charakteristikas.

Skalbimo mašinos tipas

Išskiriami du pagrindiniai skalbyklių tipai:

Pusiau automatinės skalbimo mašinos

Kaip jau galima suprasti iš pavadinimo, šio tipo skalbimo mašinoms reikalingas ir mūsų „įsikišimas“, kadangi ne visi procesai vykdomi automatiškai. Dažniausiai šie įrenginiai turi dvi atskiras talpas – viena iš jų skirta skalbimui, o kita – skalavimui, taigi Jums patiems teks perdėti skalbinius iš vienos talpos į kitą.

Visgi, tokia skalbyklė turi ir privalumų: jos pajungimui nėra reikalingi sudėtingi santechnikos darbai, todėl lengvai galima ją perkelti iš vienos vietos į kitą ir, pavyzdžiui, pajungti studentų bendrabutyje ar sodo namelyje. Be to, pusiau automatinės skalbimo mašinos kainuoja mažiau ir dažnu atveju pareikalauja gerokai mažesnių vandens išteklių.

Automatinės skalbimo mašinos

Šio tipo įrenginius esame įpratę matyti tiek savo, tiek bičiulių namuose: visi skalbimo procesai vykdomi viename būgne, todėl pasirinkus atitinkamą programą daugiau nieko daryti nebereikia. Be to, nors ir brangesni, automatiniai įrenginiai taupo energiją ir gali pasiūlyti kur kas daugiau skirtingų programų. Tačiau jiems teks iš anksto numatyti pastovią vietą ir atlikti pajungimo darbus – gerai tai, jog šių procesų pakartoti nebereikės.

Pakrovimo būdas

Skalbimo mašinos skirstomos ir pagal tai, kokiu būdu į jas galime sudėti skalbinius:

 • Iš viršaus pakraunami įrenginiai ypač tinka tuomet, kai skalbyklę reikia „įtalpinti“ tarp kitų baldų bei įrenginių, o jei nelaimės atveju prireikia atidaryti dureles, vanduo neišbėga į kambarį.
 • Iš priekio pakraunami įrenginiai suteikia papildomą sandėliavimo vietą, kadangi skalbyklės viršų galima išnaudoti įvairių daiktų laikymui. Svarbu įsitikinti, kad atidarytos durelės nekliudys nei praėjimo, nei kitų daiktų.

Vis dar sklando mitai, jog skirtingi įkrovos tipai turi įtakos skalbimo mašinų veikimui ar netgi pačiam skalbimui, tačiau tobulėjančios technologijos ir ryžtingi gamintojai išsprendė šias problemas. Būtent dėl to, rinkdamiesi turėtumėte atsižvelgti į konkretaus modelio parametrus, o ne į šį tipą.

Skalbyklės dydis ir talpa

Tam, kad naujoji skalbimo mašina iš tiesų įsilietų į kambario aplinką, labai svarbu iš anksto išsiaiškinti, kiek vietos šiam įrenginiui galite skirti. Matmenų įvairovė yra pakankamai gausi, kad pavyktų rasti net ir mažesnei patalpai skirtą modelį – tereikia parinkti patogią skalbyklės vietą ir atlikti paprastus matavimus.

Tuomet reikėtų atsižvelgti į maksimalų skalbinių svorį, kuris priklauso nuo to, kelių žmonių drabužius dažniausiai tenka skalbti. Jei gyvenate vieni ar dviese, turėtų pakakti skalbimo mašinos iki 5 kilogramų, o jei šeimos narių skaičius yra trys ar keturi, verta pagalvoti apie 5-6 kilogramų talpą. Tačiau jeigu namiškių skaičius dar gausesnis, atitinkamai reikėtų rinktis daugiau kaip 6 kilogramus sausų skalbinių talpinantį įrenginį.

Naudingos funkcijos

Ne naujiena, jog skiriasi ir skalbimo mašinų funkcionalumas, kuris taip pat gali prisidėti prie Jūsų sprendimo. Štai keletas itin naudingų funkcijų:

 • Džiovinimo funkcija leidžia efektyviai išdžiovinti rūbus ir išvengti papildomos įrangos įsigijimo.
 • Lengvas lyginimas supaprastina lyginimo procesus, kadangi po šios programos naudojimo, medžiagos yra kur kas paprasčiau „įveikiamos“.
 • Dozatorius neleidžia padauginti skalbimo miltelių – skalbimo mašina plovimo metu jų pasiima tiek, kiek iš tikrųjų reikia.
 • Skalbimo atidėjimas padeda planuoti savo laiką numatant vėlesnį įrenginio įsijungimą ir taip išvengiant „pastovėjusių“ rūbų kvapo.
 • Maksimalią higieną užtikrinančios programos, veikiamos garų arba itin aukštos temperatūros, išvalo visas bakterijas ir alergenus – jos ypač rekomenduojamos jautresnę odą turintiems asmenims.
 • Ekonomiškos programos gali taupyti miltelius, vandenį bei elektros energiją – jei pasiseks, skalbyklė pasiūlys ne vieną tokią funkciją!

Kiti svarbūs parametrai

Svarstant, kokią skalbimo mašiną pasirinkti, vertėtų atkreipti dėmesį ir į šias charakteristikas:

 • Gręžimo greitis. Kuo daugiau kartų per minutę apsisuks būgnas, tuo mažiau šlapius rūbus iš jo ištrauksite – tai aktualu tuomet, jei papildomai neketinate naudoti džiovyklės. Tiesa, šiuo atveju svarbu atsižvelgti į maksimalų pajėgumą, tačiau reikėtų nepamiršti, kad šį parametrą, priklausomai nuo poreikių, kiekvieno skalbimo metu galėsite reguliuoti patys.
 • Energijos klasė. Kuo daugiau „+“ bus nurodyta prie „A“ raidės, tuo mažiau energijos eikvos naujasis Jūsų įrenginys. Šiuo metu aukščiausia efektyvumo klasė žymima „A+++” simboliu, o žemiausia – raide „D“.
 • Skalbimo ir gręžimo klasės. Skirstomos nuo „A“(geriausios) iki „G“ (prasčiausios), šios charakteristikos leidžia numanyti, kaip gerai išskalbti ir išgręžti bus Jūsų skalbiniai.
 • Triukšmingumas. Mažiau decibelų „turinti“ skalbyklė veiks kur kas tyliau – jei lyginate kelis panašius modelius, vertėtų įvertinti ir šį rodiklį. Kai kurie įrenginiai turi ir tylaus veikimo skalbimo programas, ypač tinkamas vėliam vakarui ar nakčiai.
 • Prekinis ženklas. Nuo gamintojo priklauso šių įrenginių kokybė ir patikimumas – žinomiausiomis kompanijomis visuomet verta pasitikėti. Jei apsispręsti sunku, sužinokite, kokių firmų skalbimo mašinos yra geriausios

Kokią skalbimo mašiną pirkti 2020 metais?

Svarstydami, kokią skalbimo mašiną pasirinkti, turėtumėte susipažinti ir su šiuo metu geriausiai vertinamais jų modeliais – pristatome tokių įrenginių sąrašą:

AEG L8WBC61S

Tai – skalbimo mašina, kuri gali pasiūlyti ir skalbinių džiovinimo funkciją, taigi neišnaudodami papildomos erdvės galėsite mėgautis išskirtiniu funkcionalumu. Privalumų surasite ir daugiau: unikali „ÖKOMix“ technologija skalbimo ir minkštinimo priemones sumaišo atskirame cikle, kad būtų pasiektas dar didesnis efektyvumas. Čia rasite ir rūbus išlyginsiančias garų programas, ir itin ploniems audiniams pritaikytas parinktis, todėl galimybių tikrai nepritrūks. Itin palankiai vertinama ir „ÖKOPower“ programa, užtikrinanti vieną geriausių laiko ir energijos sąnaudų santykį rinkoje. Net neabejojame, kad labai greitai įsitikinsite, kodėl ši skalbimo mašina atsidūrė tarp populiariausiųjų.

Beko WTE 6512 B0

Ši skalbimo mašina nepareikalaus didelių investicijų, tačiau joje rasite viską, ko gali prireikti kasdieniam komfortui – būtent dėl to šis modelis puikuojasi TOP sąraše. A+++ energijos klasė, apsauga nuo vaikų ir itin greitas skalbimas: tai labai menka dalis, ką galėsite išbandyti. Ypač verta paminėti automatinį skalbinių svėrimą, pagal kurį šis prietaisas pats parenka optimaliausią gręžimo greitį ir paskirsto rūbus taip, kad būtų užtikrintas įrenginio stabilumas. Maloniai nustebins ir drabužių gaivą užtikrinanti „Daily Xpress“ programa bei ypatingai tylus šios skalbimo mašinos veikimas. Tam naudojama speciali, išlenkta šoninė sienelė, kuri maksimaliai sumažina skleidžiamą vibraciją. Turint tokį įrenginį, komforto tikrai nepritrūks!

Samsung WW70K5410UW/LE

Ši skalbimo mašina tarp geriausiųjų atsidūrė dėl savo išskirtinių, naudojimą lengvinančių funkcijų. „Eco Bubble“ technologijos dėka skalbimo priemonės yra paverčiamos burbuliukais, todėl dar efektyviau gali prasiskverbti į audinius. Taip užtikrinama maksimali jų švara ir pavyksta pašalinti net ir įsisenėjusias dėmes. Išskirtinis, skaitmeninį apgręžiklį turintis variklis garantuos efektyvų, tylų ir ilgaamžį veikimą, o unikali „Smart Check“ sistema problemas leis identifikuoti pasitelkus savo išmanųjį telefoną. Šiame įrenginyje rasite ir daugiau skirtingų programų, taigi nesunkiai jį pritaikysite asmeniniams savo poreikiams.

ELECTROLUX EW6S426BI, Electrolux EW6S406BX ir ELECTROLUX EW6F428WU

Visos šios Elektrolux skalbimo mašinos pasižymi labai panašiais privalumais. Pirmiausia dėmesį atkreipia kompaktiškas jų dizainas: nors ir pakraunami iš priekio, šie įrenginiai yra siauresni, todėl juos galima statyti net ir mažesnėse patalpose. „Fuzzy Logic“ technologijos dėka, šios skalbimo mašinos prisitaiko prie apkrovos ir pagal tai parenka optimaliausią plovimo trukmę – tai reiškia, jog drabužiai nebus perskalbti ir pavyks sutaupyti vandens bei energijos sąnaudų.

Technologija „Soft Plus“ užtikrina, kad visi audiniai bus vienodai išmirkyti ir gaus pakankamai plovimo bei minkštinimo priemonių, o garų funkcija padės atsikratyti bet kokių bakterijų. Šiose skalbyklėse taip pat rasite užraktą nuo vaikų, uždelsto įsijungimo galimybę bei neputojančio skalavimo sistemas.

Šios skalbimo mašinos skiriasi savo spalvomis (balta, pilka ir juoda), maksimaliomis apsukomis, skalbimo talpa ir tam tikromis programomis – jei ieškote specifinių galimybių, reikėtų atidžiau susipažinti su išsamiomis šių įrenginių charakteristikomis.

Bosch WLG24260BY

Ši skalbimo mašina pradžiugins įvairiausiomis taupymo programomis. Pavyzdžiui, pasirinkę „VarioPerfect“, patys galėsite nuspręsti, ar norite skalbti sunaudodami penktadaliu mažiau elektros energijos, „ActiveWater“ leis taupyti vandenį ir pinigus, o „Speed“ mygtukas leis sutrumpinti skalbimo laiką. Išmaniosios funkcijos vandens lygį priderins prie skalbyklės apkrovos ir pasirūpins, kad karštas vanduo pašalintų bet kokius miltelių ar kitų priemonių likučius, jog būtų užtikrinama šio įrenginio tarnavimo trukmė ir nepriekaištingos sekančių skalbimų patirtys. Įsigiję šį modelį, taip pat rasite ir sportinės aprangos plovimui pritaikytų programų, o viduryje skalbimo būgną galėsite papildyti nešvariais rūbais.

Beko WTE 5511 B0, BEKO WTE6512B0 ir Beko WMY 61283 MB3

Visos šios skalbimo mašinos vertinamos dėl „AquaFusion“ technologijos, kuri užtikrins optimalias skalbimo priemonių sąnaudas ir skalbimo efektyvumą. Programa „Kasdienis greitas“ leis efektyviau išskalbti net ir pilną būgną, prikrautą mažai suteptų medvilninių audinių, o jei norėsite skalbti vilnonius audinius, Beko taip pat pasirūpins jų apsauga. Papildomų privalumų suteiks ir „S“ formos sienelė, ženkliai sumažinanti diskomfortą keliančias vibracijas.

Atskirai vertėtų paminėti ir skalbimo mašinos Beko WMY 61283 MB3 išskirtinumus. „AquaWave“ sistema užtikrina dar švelnesnį skalbimą (kuris tuo pačiu išlieka ir labai veiksmingas), o „Xpress Super Short“ programa keletą kilogramų nešvarių skalbinių neaukštoje temperatūroje gali išskalbti vos per 14 minučių.

Šios skalbimo mašinos skiriasi efektyvumo klasėmis, dydžiu ir programų įvairove – atsižvelgę į šiuos niuansus, lengviau nuspręsite, kurią iš jų reikėtų rinktis.

Whirlpool FWSD 61253W 

Ši skalbimo mašina nustebins puikiu kainos ir kokybės santykiu – čia rasite visas būtiniausias funkcijas ir dar daugiau šiuolaikiškų galimybių. Ypač pravartu susipažinti su „Fresh Care“ funkcija: tai speciali technologija, kurios dėka, pasitelkiant garus, slopinamas blogas kvapas ir užtikrinama dar geresnė skalbimo kokybė. „Clean+“ leis pritaikyti skalbimo ciklą pagal audinių nešvarumo lygį, o galimybė atidėti skalavimą užtikrins dar didesnį komfortą. Jei privalumų dar mažai, verta paminėti ir greitą skalbimą, lengvą lyginimą ir galimybę per pusę sutrumpinti programų laiką. Tuomet tampa aišku, kodėl ši skalbimo mašina yra tokia populiari.

Susipažinę su tokia gausia šių įrenginių įvairove, nesunkiai nutarsite, kokią skalbimo mašiną pirkti. Apgalvokite, kokios technologijos Jums yra aktualiausios ir atsižvelkite į aukščiau pateiktus patarimus – tuomet tikrai neteks nusivilti!

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.9/5
36 Klientų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2021 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.