Naudingi patarimai

Geriausios skalbimo mašinos: kaip jas pasirinkti (ir kokią pirkti 2021 - 2022)

Didelis skalbimo mašinų pasirinkimas
2021 11 22
skalbimo masina moderniame vonios kambaryje

Skalbimo mašinas tenka keisti pakankamai retai – būtent dėl to, pradėjus paieškos procesus, tenka susipažinti su akivaizdžiais rinkos pokyčiais ir naujomis galimybėmis. Atsinaujinusi rinkos pasiūla priverčia gerai pagalvoti, kokią skalbimo mašiną rinktis, tačiau jei labiau įsigilinsite į pagrindines jų specifikacijas ir apžiūrėsite geriausius modelius, sprendimą priimsite kur kas paprasčiau.

dukra su mama dziaugiasi svariais skalbiniais

Geriausios skalbimo mašinos: kokią pirkti ir į ką atsižvelgti?

Tam, kad lengviau nuspręstumėte, kokia skalbimo mašina geriausia, pirmiausia turėtumėte panagrinėti esmines jų charakteristikas.

Skalbimo mašinos tipas

Išskiriami du pagrindiniai skalbyklių tipai:

Pusiau automatinės skalbimo mašinos

Kaip jau galima suprasti iš pavadinimo, šio tipo skalbimo mašinoms reikalingas ir mūsų „įsikišimas“, kadangi ne visi procesai vykdomi automatiškai. Dažniausiai šie įrenginiai turi dvi atskiras talpas – viena iš jų skirta skalbimui, o kita – skalavimui, taigi Jums patiems teks perdėti skalbinius iš vienos talpos į kitą.

Visgi, tokia skalbyklė turi ir privalumų: jos pajungimui nėra reikalingi sudėtingi santechnikos darbai, todėl lengvai galima ją perkelti iš vienos vietos į kitą ir, pavyzdžiui, pajungti studentų bendrabutyje ar sodo namelyje. Be to, pusiau automatinės skalbimo mašinos kainuoja mažiau ir dažnu atveju pareikalauja gerokai mažesnių vandens išteklių.

Automatinės skalbimo mašinos

Šio tipo įrenginius esame įpratę matyti tiek savo, tiek bičiulių namuose: visi skalbimo procesai vykdomi viename būgne, todėl pasirinkus atitinkamą programą daugiau nieko daryti nebereikia. Be to, nors ir brangesni, automatiniai įrenginiai taupo energiją ir gali pasiūlyti kur kas daugiau skirtingų programų. Tačiau jiems teks iš anksto numatyti pastovią vietą ir atlikti pajungimo darbus – gerai tai, jog šių procesų pakartoti nebereikės.

Pakrovimo būdas

Skalbimo mašinos skirstomos ir pagal tai, kokiu būdu į jas galime sudėti skalbinius:

 • Iš viršaus pakraunami įrenginiai ypač tinka tuomet, kai skalbyklę reikia „įtalpinti“ tarp kitų baldų bei įrenginių, o jei nelaimės atveju prireikia atidaryti dureles, vanduo neišbėga į kambarį.
 • Iš priekio pakraunami įrenginiai suteikia papildomą sandėliavimo vietą, kadangi skalbyklės viršų galima išnaudoti įvairių daiktų laikymui. Svarbu įsitikinti, kad atidarytos durelės nekliudys nei praėjimo, nei kitų daiktų.

Vis dar sklando mitai, jog skirtingi įkrovos tipai turi įtakos skalbimo mašinų veikimui ar netgi pačiam skalbimui, tačiau tobulėjančios technologijos ir ryžtingi gamintojai išsprendė šias problemas. Būtent dėl to, rinkdamiesi turėtumėte atsižvelgti į konkretaus modelio parametrus, o ne į šį tipą.

kaip issirinkti geriausia skalbimo masina

Skalbyklės dydis ir talpa

Tam, kad naujoji skalbimo mašina iš tiesų įsilietų į kambario aplinką, labai svarbu iš anksto išsiaiškinti, kiek vietos šiam įrenginiui galite skirti. Matmenų įvairovė yra pakankamai gausi, kad pavyktų rasti net ir mažesnei patalpai skirtą modelį – tereikia parinkti patogią skalbyklės vietą ir atlikti paprastus matavimus.

Tuomet reikėtų atsižvelgti į maksimalų skalbinių svorį, kuris priklauso nuo to, kelių žmonių drabužius dažniausiai tenka skalbti. Jei gyvenate vieni ar dviese, turėtų pakakti skalbimo mašinos iki 5 kilogramų, o jei šeimos narių skaičius yra trys ar keturi, verta pagalvoti apie 5-6 kilogramų talpą. Tačiau jeigu namiškių skaičius dar gausesnis, atitinkamai reikėtų rinktis daugiau kaip 6 kilogramus sausų skalbinių talpinantį įrenginį.

Naudingos funkcijos

Ne naujiena, jog skiriasi ir skalbimo mašinų funkcionalumas, kuris taip pat gali prisidėti prie Jūsų sprendimo. Štai keletas itin naudingų funkcijų:

 • Džiovinimo funkcija leidžia efektyviai išdžiovinti rūbus ir išvengti papildomos įrangos įsigijimo.
 • Lengvas lyginimas supaprastina lyginimo procesus, kadangi po šios programos naudojimo, medžiagos yra kur kas paprasčiau „įveikiamos“.
 • Dozatorius neleidžia padauginti skalbimo miltelių – skalbimo mašina plovimo metu jų pasiima tiek, kiek iš tikrųjų reikia.
 • Skalbimo atidėjimas padeda planuoti savo laiką numatant vėlesnį įrenginio įsijungimą ir taip išvengiant „pastovėjusių“ rūbų kvapo.
 • Maksimalią higieną užtikrinančios programos, veikiamos garų arba itin aukštos temperatūros, išvalo visas bakterijas ir alergenus – jos ypač rekomenduojamos jautresnę odą turintiems asmenims.
 • Ekonomiškos programos gali taupyti miltelius, vandenį bei elektros energiją – jei pasiseks, skalbyklė pasiūlys ne vieną tokią funkciją!

Kiti svarbūs parametrai

Svarstant, kokią skalbimo mašiną pasirinkti, vertėtų atkreipti dėmesį ir į šias charakteristikas:

 • Gręžimo greitis. Kuo daugiau kartų per minutę apsisuks būgnas, tuo mažiau šlapius rūbus iš jo ištrauksite – tai aktualu tuomet, jei papildomai neketinate naudoti džiovyklės. Tiesa, šiuo atveju svarbu atsižvelgti į maksimalų pajėgumą, tačiau reikėtų nepamiršti, kad šį parametrą, priklausomai nuo poreikių, kiekvieno skalbimo metu galėsite reguliuoti patys.
 • Energijos klasė. Nors anksčiau buvo naudojamas ženklinimas nuo „D“ iki „A+++“, dabar jį pakeitė A - G klasės. Kuo arčiau abėcėlės pradžios yra raidė, tuo mažiau energijos eikvos naujasis Jūsų įrenginys.
 • Skalbimo ir gręžimo klasės. Skirstomos nuo „A“(geriausios) iki „G“ (prasčiausios), šios charakteristikos leidžia numanyti, kaip gerai išskalbti ir išgręžti bus Jūsų skalbiniai.
 • Triukšmingumas. Mažiau decibelų „turinti“ skalbyklė veiks kur kas tyliau – jei lyginate kelis panašius modelius, vertėtų įvertinti ir šį rodiklį. Kai kurie įrenginiai turi ir tylaus veikimo skalbimo programas, ypač tinkamas vėliam vakarui ar nakčiai.
 • Prekinis ženklas. Nuo gamintojo priklauso šių įrenginių kokybė ir patikimumas – žinomiausiomis kompanijomis visuomet verta pasitikėti. Jei apsispręsti sunku, sužinokite, kokių firmų skalbimo mašinos yra geriausios

moderni skalbimo masina vonios kambaryje

Kokią skalbimo mašiną pirkti šiais metais?

Svarstydami, kokią skalbimo mašiną pasirinkti, turėtumėte susipažinti ir su šiuo metu geriausiai vertinamais jų modeliais – pristatome tokių įrenginių sąrašą:

Beko WUE6512BWW

Ši skalbimo mašina gali pasiūlyti daugybę privalumų visiems, kurie vertina efektyvumą ir gyvena aktyvų gyvenimą. „Steam Cure“ technologija garantuoja nepriekaištingą kokybę – rūbai po skalbimo atrodo tarsi nauji, yra švelnūs ir neturi raukšlių. Net ir palikus juos po skalbimo, skalbiniai yra apsaugomi nuo susiglamžymo. Šis modelis taip pat siūlo programas, pritaikytas vilnonių ar lauko drabužių priežiūrai, tačiau galite būti tikri – jų surasite kur kas daugiau.

AEG L7FEE68S

Galima sakyti, jog ši skalbimo mašina sukurta taip, jog maksimaliai apsaugotų Jūsų rūbus ir leistų jiems kuo ilgiau atrodyti tarsi naujiems – būtent dėl šių priežasčių ją matome tarp geriausių. Dėl skalbimo metu naudojamų garų, iš skalbinių pašalinami nemalonūs kvapai ir raukšlės, todėl juos reikia lyginti kur kas rečiau. Be to, daug dėmesio skiriama energijos ir vandens taupymui – drabužiai yra automatiškai pasveriami ir pagal tai parenkamas tinkamiausias ciklas.

Whirlpool FFB 7238 BV EE

Ši skalbimo mašina automatiškai priims sprendimus dėl programos atsižvelgdama ne tik į skalbinių kiekį, bet ir į jų nešvarumo lygį. Verta paminėti ir inverterinį variklį, kuris užtikrins tylų veikimą ir įrangos ilgaamžiškumą. O jei skubėsite, galėsite rinktis „Steam Refresh“ programą – tuomet rūbai vos per dvidešimt minučių bus atnaujinami pasitelkiant garų srautą ir išvengiant skalbimo.

Beko WUE 8633 XST

Šios kompanijos skalbimo mašinos garsėja kaip vienos patikimiausių, todėl nieko stebėtino, kad šį prekinį ženklą ne kartą matome TOP sąraše. Šiame modelyje naudojama „AquaFusion“ technologija padeda taupyti skalbimo priemones, o „Hygiene+“ efektyviai sterilizuoja audinius. Čia rasite ir unikalią programą „Sportas“, pritaikytą aktyviems žmonėms, tačiau ir be jos laukia daugybė skirtingiems poreikiams pritaikytų pasirinkimų.

Electrolux EW6S404W

Ši kompaktiška, 4 kg skalbinių talpinanti skalbyklė prisitaiko prie Jūsų gyvenimo būdo ir savo vietą gali atrasti net ir mažesniame kambaryje. Pasitelkę „Eco TimeManager“, galėsite koreguoti ciklo trukmę pagal tai, kiek laiko turite Jūs. Šis modelis turėtų patikti ir vertinantiems efektyvumą: išmanieji jutikliai gali sumažinti programos trukmę, vandens ir energijos sąnaudas. Skalbimas išliks efektyvus, tačiau audiniai bus pažeidžiami dar mažiau.

Beko WUE6511XWW

Ne kartą šiame TOP sąraše minėto prekinio ženklo skalbimo mašina visų pirma atkreipia dėmesį dėl savo prieinamos kainos. Jei aukščiausiu energijos efektyvumu norite mėgautis daug neinvestuodami, iš tiesų vertėtų pagalvoti apie tokį modelį. Ir ne tik dėl to: „Aqua Wawe“ sistema garantuos švelnų, tačiau tuo pačiu veiksmingą skalbimą, o tarp 15 skirtingų programų tikrai surasite tokią, kuri tiks Jūsų skalbiamiems audiniams. Greitas, ekonomiškas skalbimas, plovimo pradžios atidėjimas – tai tik keli privalumai, kuriuos galėsite išbandyti.

Samsung WD8NK52E0ZW/LE

Kone labiausiai dėmesį atkreipia žavus šios skalbimo mašinos dizainas, tačiau galite būti tikri – tai ne viskas, ką ji gali pasiūlyti. Net 8 kg talpinantis įrenginys siūlo ir džiovinimo funkciją, todėl Jūsų skalbiniais bus pasirūpinta visapusiškai. Kone labiausiai verta išskirti unikalią burbuliukų technologiją – dėl jos ploviklis yra paverčiamas burbuliukais, kurie dar geriau gali įsiskverbti į audinį. Taip efektyviau pašalinami nešvarumai, sumažinamas energijos suvartojimas ir apsaugoma drabužių spalva bei tekstūra.

Electrolux EW7W447W

Šis modelis gali pasiūlyti ne tik skalbimo, bet ir džiovinimo funkciją – jei svarstėte ir apie tokį įrenginį, dabar galėsite turėti juos abu. Tačiau čia rasite ir daugiau išmanių, šį procesą lengvinančių programų. Pavyzdžiui, „SensiCare“ technologijos dėka skalbiniai bus pasverti ir pagal tai bus parenkamas optimaliausias jų skalbimo laikas, o „DualCare“ pagal audinį pritaikys plovimo ciklą. Maksimali šios skalbimo mašinos įkrova siekia 7 kilogramus, tad ją galima pritaikyti net ir gausesnės šeimos poreikiams.

Beko HTV8746XF

Dar viena Beko skalbimo mašina gali pasiūlyti daugelį aukščiau minėtų programų ir technologijų, todėl ir ją verta paminėti tarp geriausiųjų. Papildomai verta išskirti „S“ formos sienelę, dėl kurios dar labiau sumažinama vibracija. Šis modelis gali išskalbti 8 kg, o išdžiovinti – 5 kg skalbinių. Programų gausa taip pat nenusivilsite – jos pritaikytos tiek skubantiems, tiek ir svajojantiems apie nepriekaištingą jautrių audinių priežiūrą.

LG F2WN2S6S6E

TOP sąraše paskutinė, tačiau neabejotinai verta būti tarp geriausiųjų, LG skalbimo mašina leidžia mėgautis dar aukštesniu higienos lygiu – dėl „Steam“ technologijos efektyviai pašalinami 99,9% alergenų. Taip pat mėgausitės išmania audinių priežiūra: nustačius skalbinių svorį ir audinių minkštumą, bus parenkamas optimaliausias būgno judėjimas. Išvaizda taipogi nusipelnė būti paminėta – elegantiškas dizainas papuoš bet kokią erdvę.

skalbimo kambario interjeras

Susipažinę su tokia gausia šių įrenginių įvairove, nesunkiai nutarsite, kokią skalbimo mašiną pirkti. Apgalvokite, kokios technologijos Jums yra aktualiausios ir atsižvelkite į aukščiau pateiktus patarimus – tuomet tikrai neteks nusivilti! Taip pat siūlome skaityti straipsnį, kuriame rasite platesnę informaciją apie skalbimo mašinos detales ir funkcijas.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.8/5
57 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?