Naudingi patarimai

Irklavimo treniruoklio nauda

2021 01 07
moteris ir vyras naudojasi irklavimo treniruokliais sporto saleje

Vienas treniruoklis, tačiau dirba tiek viršutinė, tiek apatinė kūno dalis. Reguliariai treniruojantis sutvirtinsite raumenis, sudeginsite kalorijų, ugdysite ištvermę bei galėsite atlikti intensyvias kardio treniruotes, o taip numesti ir nepageidaujamus kilogramus. Plačiau apie irklavimo treniruoklio privalumus, skirtumus ir naudą skaitykite straipsnyje.

Irklavimo treniruoklis: kokie raumenys dirba?

Pirmiausia išsiaiškinkime kas yra irklavimo treniruoklis. Tai specialus prietaisas imituojantis sportinį valties irklavimą. Treniruoklis susideda ir sėdynės, kuri lengvai slysta ant bėgelių bei irklus imituojančių rankenų su grandine. Kadangi pagrinde treniruojantis dirbama su rankomis, klaidingai manoma, kad ir veikiami yra tik rankų raumenys. Tačiau, yra visai priešingai. Tokios treniruotės metu yra naudojami net 86 procentai raumenų. Daugiausiai dirba viršutinė nugaros dalis, rankos, pilvo raumenys ir šoniniai pilvo raumenys. Irklavimo treniruoklis taip pat stiprina ir kojų raumenis.

vyras naudojasi irklavimo treniruokliu

Kiek kalorijų sudegina irklavimo treniruoklis? Tai turbūt vienas dažniausiai užduodamų klausimų. Atsakymas tikrai nudžiugins norinčius jų sudeginti kuo daugiau, per kuo trumpesnį laiką. Priklausomai nuo jūsų kūno svorio ir irklavimo intensyvumo, per valandą galite sudeginti nuo 400 iki 500 kalorijų. 

Treniruoklio privalumai

Apie tai, kaip šis treniruoklis efektyviai degina kalorijas ir padeda atsikratyti papildomų kilogramų jau pakalbėjome, tačiau ir be šių privalumų, irklavimo treniruoklis gali pasiūlyti ne vieną kitą naudą. 

1. Aerobinės treniruotės efektas. Vos 15 minučių ant irklavimo treniruoklio prilygs rimtai aerobikos treniruotei. Didėja ištvermė, gerinamas širdies ir kraujagyslių darbas. 

2. Viso kūno treniravimas. Kaip ir jau aptarėme, dirba ne tik rankų, tačiau ir nugaros, pilvo ir kojų raumenys, todėl vos su vienu treniruokliu priversite dirbti beveik visus kūno raumenis.

3. Gerina laikyseną. Kadangi treniruotės metu dirba tiek nugara, tiek kojos ir yra subalansuojama raumenų jėga, nuo to gerėja ir jūsų laikysena, kuri įprastai atsiranda daug laiko praleidžiant palinkus prie kompiuterio. 

4. Kardio treniruotė. Tiems, kurie turi problemų su sąnariais ir negali bėgioti, eiti į tolimus žygius ar užsiimti joga, tai gali būti puiki išeitis, nes irklavimas neapkrauna sąnarių. 

mergina sportuoja su irklavimo treniruokliu

Kokie yra irklavimo treniruokliai?

Jei jau susidomėjote ir įsitikinote šio treniruoklio nauda ir norite tokį įsigyti sportavimui namuose, prieš pirkdami pasidomėkite kokia yra norimo treniruoklio pasipriešinimo sistema. 

Išskiriamos keturios irklavimo treniruoklių pasipriešinimo sistemos rūšys: 

  • Magnetinė. Pasipriešinimas gali būti reguliuojamas tiek mechaniniu, tiek elektroniniu būdu. Kadangi galima lengvai pasirinkti norimą pasipriešinimą, tai yra vieni populiariausių treniruoklių. 

  • Hidraulinė. Dėl savo kompaktiško dydžio tai dažniausiai namuose naudojamas modelis. Hidraulinę sistemą turi patys paprasčiausi irklavimo treniruokliai. 

  • Oro. Priklausomai nuo irklavimo intensyvumo, priklausys ir pasipriešinimas. Kuo greičiau irkluojate – tuo didesnis ir pasipriešinimas yra sukuriamas. 
  • Vandens. Realistiškiausia pasipriešinimo sistema. Tobulai atkuria natūralius irklavimo judesius. Vis tik, dėl savo dydžio ir didesnės kainos, tai nėra itin populiarus pasirinkimas sportavimui namuose.

Jei susidomėjote, tačiau dar tiksliai nežinote kurį irklavimo treniruoklį pasirinkti, visuomet galite apsilankyti sporto klube turinčiame norimo modelio treniruoklį ir jį išbandyti. O jei jau esate tvirtai apsisprendęs pirkti arba tai jau ir padarėte, nepamirškite pažiūrėti mokomųjų filmukų, kuriuose tiksliai rodoma kaip sportuoti su šiuo treniruokliu ir išnaudoti jo funkcijas kuo efektyviau.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
4 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?