Naudingi patarimai

Kaip dekoruoti paauglio kambarį tapetais

Didelis tapetų pasirinkimas
2021 10 01
modernus ir jaukus paauglio kambario interjeras

Remontas namuose yra ilgas ir sudėtingas procesas. Be visų jo keliamų nepatogumų dar prisideda šeimos ginčai ir nesutarimai, kai reikia rinktis sienų spalvas ar baldus. O kai kalba pasisuka apie jaunuolio kambario dekoravimą, galima tikėtis ir labai griežtų pozicijų.

Paauglio kambario įrengimas ir dekoravimas yra rimtas iššūkis visiems. Paaugliai dažnai tvirtai žino, ko nori, o perkalbėti juos gali būti sunku. Dažniausiai tie norai nesutampa su tėvų požiūriu, todėl jeigu norite dekoruoti pagal save, o jaunuolis – pagal save, turėtumėte nusileisti ir paisyti savo vaiko norų. Paauglystė yra labai jautrus etapas, todėl jeigu darysite priešingai, tikėtina, kad kils konfliktas, kurio mažiausiai norėtųsi, ypač kai priežastis – sienų dekoravimas.

paaugles kambario interjeras su akcentiniais tapetaispaauglio kambario interjeras su akcentiniais tapetais

Jaunuoliai dažnai turi mėgstamą stilių, dievaičius, kurie gali būti dainininkai arba personažai. Jeigu jūsų sūnus ar dukra kažką dievina, puiku, tai bus jums pagalba ir užuominos dekoruojant kambarį. Tačiau dalis tėvų tikrai susiduria su apatišku požiūriu, kuomet paauglys pasako, kad jam nereikia, jis nenori ir visas šitas kambario remontas apskritai yra nesąmonė. Tokiu atveju reikės pasitelkti keletą gudrybių ir surasti visoms pusėms tinkamiausią sprendimą.

Nuo ko pradėti paauglio kamabrio atnaujinimą?

Pirmiausiai išsiaiškinkite, kokia spalva turėtų vyrauti. Ar visas kambarys turi atrodyti vienodai, ar tik viena siena. Tuomet aptarkite ir išrinkite viską, kas bus kambaryje – lovą, stalą, spintą, dekoro detales. Įtraukite savo vaiką į planavimą, leiskite jam spręsti ir rinktis. Kad būtų paprasčiau, galite savo paaugliui vaikui papasakoti, kokie galimi variantai, kokią jūs turite viziją, ypač, jeigu jaunuolis nėra tvirtai apsisprendęs dėl būsimo kambario vaizdo.

Savitą stilių lengviausia sukurti naudojant tapetus – ar norėsite sukurti džiunglių motyvus, ar kosmoso erdvę, tapetai vienareikšmiškai greičiausias ir paprasčiausias sprendimas. Keletas patarimų, kaip dekoruoti jaunuolio kambarį tapetais ir kokie variantai galimi.

paauglio kambarys su kosmoso ir juros tapetais


Vienspalviai tapetai

Ne paslaptis, kad paauglių norai ir mėgstami dalykai keičiasi labai greitai, todėl nenustebkite, jeigu keisti sienų dekorą reikės pakankamai dažnai.


Jeigu jūsų atžala nusprendė, kad nori vienos konkrečios spalvos, tuomet taip turės ir būti, net jeigu ta spalva – juoda, chaki ar ryškiai rožinė. Tikėtina, kad paauglys pabuvęs ilgesnį laiką tokiame kambaryje persigalvos ir norės pokyčių. Tokiu atveju galėsite palikti vieną akcentinę sieną esamos spalvos, o kitas pasirinkti švelnesnes, ramesnes.


paauglio kambarys su akcentine siena

Kad viena spalva neatrodytų įkyriai arba priešingai, nebūtų labai nuobodu, galima derinti skirtingus tos pačios spalvos tapetus. Pavyzdžiui, jeigu jūsų dukra ar sūnus nori mėlynos spalvos visame kambaryje, galite dalį sienų klijuoti mėlynos spalvos tapetais, o kitą dalį tarkime mėlynos su žvaigždėmis, geometrinėmis figūromis, raštais ar linijomis. Taip išlaikysite spalvą ir temą, tačiau kambarys nebus visas vienodas, turės akcentus.

Foto tapetai

Dar vienas galimas variantas – foto tapetai. Jų variantų yra daugybė – miestai, automobiliai, gamta, abstrakcijos. Pasirinkite neutralią trijų sienų tapetų spalvą, o vieną dekoruokite foto tapetais.

kambario interjeras su gamtos fototapetupaauglio kambarys su gamtiniais fototapetais


Toks kambarys atrodys išskirtinai, savitai, o jūsų paauglio pasirinktas vaizdas džiugins ilgai.

Teminis kambarys

Jeigu jūsų sūnus ar dukra turi dievinamą objektą, perkelkite jį į kambario dekorą. Tai gali būti bet kas – kosmosas, automobiliai, muzika, technologijos, gyvūnai ir begalė kitų temų. Pasirinkite temą atitinkančius tapetus ir jų spalvą, išrinkite reikiamą raštą.

paauglio kambarys su muzikiniais tapetais


Tapetai jaunuolio kambariui turi atitikti jo gyvenimo būdą ir stilių, pomėgius. Tai erdvė, kurioje paauglys praleis daugiausiai laiko, todėl savo kambaryje jis turi jaustis jaukiai ir saugiai. Taigi tikrai verta investuoti ir sukurti svajonių kambarį.

Kambario akcentai ir detalės

Žinoma, kas per daug, tas gali labiau pakenkti, nei padėti. Tas galioja ir dekoruojant paauglio kambarį. Jeigu paauglė mergina dievina rožinę arba leopardo raštus, nebus protinga ir praktiška visą kambarį taip dekoruoti. Tuomet geriau rinktis akcentus. Pavyzdžiui, sienas klijuoti neutraliais tapetais, o interjero detales parinkti norimos spalvos. Taip pat galimas variantas, kad akcentui pasirenkama ne visa siena, o tik jos dalis, pavyzdžiui ten, kur stovės lova.

paaugles kambarys su sviesiais tapetais ir roziniais akcentais


Apgalvotas interjeras neblaškys paauglio dėmesio, leis visiems daiktams būti savo vietoje ir kambaryje jaustis komfortiškai.

Diskutuokite, ieškokite tinkamų variantų, atraskite tinkamą sprendimą, tačiau svarbiausia, pasitikėkite paaugliu ir leiskite spręsti jam pačiam.

Kaip išsirinkti tapetus?

Kai jau nuspręsite, kaip atrodys kambarys, kokių tapetų reikės, turėsite išsirinkti tinkamus. Tapetai skiriasi ne tik savo išvaizda, bet ir storiu, medžiaga, iš kurios pagaminti, paviršiaus faktūra. Taip pat gali būti plaunami arba ne. Tai techninės savybės, kurias jau turėsite išsiaiškinti jūs. O kad būtų paprasčiau ir nepasimestumėte tarp daugybės pasirinkimų, susipažinkite su pagrindinėmis tapetų rūšimis ir savybėmis. Sužinokite, kaip išsirinkti tapetus ir kokie geriausiai tiks į jūsų remontuojamą kambarį.

paauglio kambario interjeras su tamsiais tapetais

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.2/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?