Naudingi patarimai

Kaip derinti skirtingus tapetų raštus viename interjere

Didelis tapetų pasirinkimas
2021 09 24
modernus namu interjeras derintas skirtingais tapetais

Anksčiau buvo laikotarpis, tai visi butai ir namai atrodė kone vienodai – gėlėti tapetai, rudi baldų komplektai ir pakabinami šviestuvai. Kurį laiką buvo gajus požiūris, kad visi tapetai yra negražūs, senamadiški ir sienas geriau dažyti. Visgi kai tapetai tik atsirado, jie buvo prabangos prekė, kuriais dekoruoti savo namus išgalėjo tik turtingi žmonės. Šiai dienai tapetų pasirinkimas yra begalinis. Vienspalviai, raštuoti, šviesūs, tamsūs, vaikiški, abstraktūs, o namų dekoravimas tapetais reiškia ne prastą skonį, o gebėjimą sukurti savitą, išraiškingą ir išjaustą namų stilių ir nuotaiką.

Namų sienos į akis krenta pirmiausiai, vėliau – baldai, kurie užpildo erdvę, galiausiai interjero detalės, kurios užbaigia ir papildo interjerą. Taigi norint namus dekoruoti tapetais svarbu kurti bendrą stilių, derinti ne tik pačius tapetus tarpusavyje, bet ir atsižvelgti į baldų spalvas, stilių, netgi į grindjuosčių ir durų spalvas.

svetaines interjeras derintas skirtingu rastu tapetais

Tapetų rūšys

Prieš pradedant rinktis tapetų raštą, reikia nuspręsti, kokios rūšies tapetų norite ir kokie tinkamiausi norimai dekoruoti erdvei. O jų yra taip pat daug variantų: dažomi, flizeliniai, neaustinio pluošto, popieriniai, skystieji, stiklo pluošto ir viniliniai tapetai.


Nuo tapetų rūšies priklauso klijavimo būdas, reikalingas sienos paruošimas darbui, atsparumas dėvėjimuisi ir kiti dalykai, todėl pirmiausiai turite išsirinkti tinkamus tapetus.

Akcentinė siena

Kone populiariausias sprendimas, kuris pastaruoju metu pritaikomas visuose interjero stiliuose – akcentinė siena dekoruota tapetais. Klijuoti tapetais akcentinę sieną galima kone kiekvienoje namų erdvėje. Ko gero, populiariausi yra koridorius, svetainė ir miegamasis kambarys. Tačiau šiandien gamintojai siūlo tapetus netgi vonios kambariui ar virtuvei, kurie sukurs abejingų nepaliekantį interjerą.

Dažnai pasirenkama visas sienas dažyti, o vieną dekoruoti išskirtiniais tapetais, kurie suteikia kambariui jaukumo ir išskirtinumo įspūdį. Variantai galimi labai įvairūs – kartais pasirenkamos šviesios sienos ir ryški, raštais dekoruota akcentinė siena. Kitas variantas – sienos dažytos pakankamai tamsia spalva, o tapetai šviesūs. Taip pat visų sienų spalva gali būti vienoda, tačiau akcentinė siena būna išklijuota tapetais su kokiais nors motyvais – gėlėmis, geometrinėmis figūromis ar abstrakcijomis.

namu interjeras su akcentine sienasvetaines dekoravimas akcentiniu fototapetu

Dar vienas variantas – kai tapetais klijuojama net ne visa siena, o tik jos dalis. Pavyzdžiui, toks plotas, kokia yra lova. Taip lova būna lyg įrėminama, išryškinama. Pati lova ir siena už jos tampa viso kambario akcentu.


Tapetų derinimas interjere

Ko gero, geriausiai visi žino provanso stiliaus tapetus, kurie išsiskiria savo gėlių motyvais. Minimalistiniam stiliui būdingi vienspalviai tapetai, o klasikiniam – raštuoti tapetai, kurių specifinis raštas vadinasi damasko.

Tačiau šiandieninės interjero mados ir tendencijos sako, kad gražu ir stilinga tai, kur žmogus jaučiasi gerai, skirtingų stilių derinimas tarpusavyje yra leidžiamas ir netgi skatinamas. Todėl jeigu jūsų namuose vyrauja minimalistinis Skandinaviškas stilius, tačiau įsivaizduojate, kaip puikiai atrodytų stambiais gėlių raštais margintas tapetas – pirmyn.

minimalistinis kambarys su geletais tapetais


Visgi ekspertai išskiria keletą taisyklių, kaip derinti tapetus ir spalvas tarpusavyje.

Nesvarbu, ar bus dažoma, ar klijuojama tapetais, pirmiausiai reikia įvertinti, kurioje kryptyje yra patalpa, kiek joje natūralios dienos šviesos, kaip ant sienų krenta šešėliai. Dienos šviesa lemia, kaip atrodys sienos ir jų spalva. Dvi identiškos spalvos ant skirtingų krypčių sienų atrodys visiškai skirtingai. Pavyzdžiui, rytinėje pusėje esantis kambarys bus šviesus, ant sienų kris natūrali dienos šviesa. Tuo tarpu šiaurinėje pusėje esantis kambarys visą dieną bus tamsesnis, todėl ir sienos atrodys tamsesnės.

Miegamajame kambaryje galima rinktis tamsesnius atspalvius. Apskritai miegamuosiuose kambariuose turėtų vyrauti pritemdyta šviesa, ramesnė aplinka, kuri jus ramintų, o ne stimuliuotų.

miegamojo interjeras tamsiais tapetais