Naudingi patarimai

Patarimai, kaip išsirinkti alkotesterį

Didelis alkotesterių pasirinkimas
2020 05 06
vyras naudojasi alkotesteriu pries pradedant kelione automobiliu

Tiek vairuojant, tiek atliekant bet kokias kitas atsakingas užduotis, ypatingai svarbu tai daryti visiškai blaiviems. Tam, kad galėtume įsitikinti tiek savo, tiek, pavyzdžiui, darbuotojų blaivumu, pasitelkiami specialūs alkotesteriai. Jie gali greitai ir gana tiksliai nustatyti promilių kiekį, tačiau labai svarbu pasirinkti Jūsų atvejui tinkamą modelį. Šį kartą apžvelgėme svarbiausius aspektus, kurie padės tai padaryti.

Kaip veikia alkotesteriai?

Iš esmės alkotesteriai atlieka iškvėpto oro tyrimą, kurio metu nustatoma, kiek promilių alkoholio yra žmogaus kraujyje. Iškvepiant orą, jis yra paimamas iš žemiausios plaučių dalies – įrodyta, kad čia esanti alkoholio koncentracija yra proporcinga tai, kuri yra kraujyje. Šis prietaisas, paėmęs oro mėginį, geba pritaikyti nustatytą proporcijos santykį ir pagal nurodyti pakankamai tikslius rezultatus.

Alkotesterių tipai

Rinkdamiesi tinkamiausią modelį, pirmiausia turėtumėte pagalvoti, kokiems tikslams ir kaip dažnai jį naudosite. Pagal tai išskiriami keli pagrindiniai jų tipai:

  • Vienkartiniai alkotesteriai. Tai – patys paprasčiausi ir pigiausi gaminiai, skirti tik vienam kartui. Tokie prietaisai savo galimybėmis ženkliai nusileidžia žemiau aptariamiems modeliams. Jie dažniausiai naudojami tuomet, kai norima išsiaiškinti, ar alkoholio kraujyje iš viso yra, o jei reikalinga itin tiksli koncentracija, vertėtų rinktis kitą variantą.
  • Asmeniniai. Šio tipo prietaisai pasižymi palankia kaina ir gan dideliu, tačiau vis dar ginčytinu tikslumu. Tokius modelius galima dovanoti ar patiems juos pritaikyti namuose. Kai kurie modernesni prietaisai tinka ir darbuotojų patikroms.


  • Pusiau profesionalūs. Kaip ir galima suprasti iš pavadinimo, šie prietaisai yra efektyvesni nei asmeniniam naudojimui skirti modeliai, tačiau vis dar ne patys moderniausi. Visgi, jie gali pasiūlyti didesnį patikimumą, tikslumą ir ilgesnę tarnavimo trukmę. Daugelis tokių alkotesterių priklauso vidutinei kainų kategorijai ir gali pasiūlyti daugiau vertingų funkcijų.