Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti oro kondicionierių?

Didelis oro kondicionierių pasirinkimas
2020 03 23
vyras naudojasi sieniniu oro kondicionieriumi namuose

Nors daugeliui iš mūsų patinka mėgautis šiltais orais, patalpose labiau mėgstame gaivesnį orą. Jį užtikrinti gali oro kondicionieriai, kurie dažnai pasirenkami ne tik biurams, bet ir namams. Toks įrenginys efektyviai atvėsina (o kartais – ir sušildo) patalpą, tačiau labai svarbu pasirinkti tinkamą jo modelį. Dabar prekyboje yra daugybė skirtingų variantų, todėl tik apgalvoję kelis esminius kriterijus galėsite nutarti, kokį oro kondicionierių rinktis.

Oro kondicionieriaus tipas

Savo paieškas geriausia pradėti nuo šios įrangos tipo. Šiuo metu pirkėjų labiausiai mėgstami yra mobilūs ir sieniniai oro kondicionieriai, kurie pasižymi skirtingomis ypatybėmis.

Sieniniai oro kondicionieriai

Tai – kone pats populiariausias šios įrangos tipas. Kaip ir galima suprasti iš pavadinimo, jis tvirtinamas prie sienos. Viena dalis – patalpoje, o kita – išorėje, pavyzdžiui, balkone ar ant stogo. Jie pasižymi šiomis ypatybėmis:

  • Funkcionalumas. Priklausomai nuo modelio, tokį kondicionierių galima pritaikyti ne tik vėdinimui, bet ir drėkinimui, šildymui ar kitoms panašioms užduotims.
  • Puikus našumas. Lyginant su kitais tipais, tokie prietaisai už gerokai žemesnę kainą gali pasiūlyti efektyvumą, mažą elektros suvartojimą ir aukštą naudingo veikimo koeficientą. Jų pilnai pakanka gyvenamosioms patalpoms.
  • Lanksti valdymo sistema. Pasitelkus valdymo pultą, galima reguliuoti šių įrenginių temperatūrą, veikimo laiką ir kitus parametrus. Be to, jie pasižymi ypatingai mažu triukšmingumu, kuris nesukelia jokio diskomforto.


Mobilūs oro kondicionieriai

Tais atvejais, kai neįmanoma įsivesti sieninės kondicionavimo sistemos, pasirenkami šie, mobilūs kondicionieriai. Nors jiems nereikalingas joks montavimas, tokie įrenginiai taip pat turi oro išmetimo angą, kurią galima išvesti pro langą (nebent pasirenkami tik oro vėsinimo funkciją atliekantys modeliai). Jie – ne tokie efektyvūs ir labiau triukšmingi nei prieš tai minėtasis tipas, tačiau taip pat gali pasiūlyti solidžių privalumų:

  • Patogios perkėlimo galimybės. Kadangi šio tipo įrenginiams nereikalingas specialus montavimas, juos lengvai galima persivežti ar persinešti į kitą patalpą. Tereikia pasirūpinti, kad būtų galimybė iškišti išmetimo angas.
  • Papildomos funkcijos. Šie oro kondicionieriai taip pat gali ne tik vėsinti, bet ir atlikti kitas, pavyzdžiui, aušinimo ar sausinimo funkcijas.
  • Gera kaina. Lyginant su kitais tipais, tai – kone pats pigiausias būdas atvėsinti patalpas.