Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti indukcinę kaitlentę?

2021 01 04
nauja indukcine kaitlente su keptuve virtuves kambaryje

Indukcinė kaitlentė pastaruoju metu tampa vis populiaresnė – atidžiau susipažinus su šio tipo įrenginiais, nekyla abejonių, kas nulėmė pirkėjų palankumą. Šios kaitlentės kaitina tik patį indą, todėl paviršius neįšyla – dėl to procesas yra greitesnis, ekonomiškesnis ir saugesnis. Be to, jas itin paprasta valyti, kadangi išbėgę skysčiai negali prisvilti – tai vienas didžiausių skirtumų tuomet, kai kalbame, kuo indukcinė kaitlentė skiriasi nuo elektrinės.

Visgi, nors šių įrenginių pranašumai yra akivaizdūs, nusprendus pasirinkti vieną iš jų, tenka gerai pagalvoti, kokią indukcinę kaitlentę rinktis. Išskyrėme pagrindinius akcentus, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti.

Kaitlentės dydis

indukcines kaitlentes dydis virtuveje

Indukcinės kaitlentės kaitviečių skaičius gali svyruoti nuo 1 iki 8 – nuo šio niuanso priklauso ir šio įrenginio dydis. Koks variantas bus optimaliausias, priklauso nuo Jūsų gaminimo įpročių ir laisvos vietos virtuvėje. Tiesa, reikėtų paminėti, kad kai kurios indukcinės kaitlentės gali apjungti dvi kaitinimo zonas, taip sukurdamos dar didesniems indams pritaikytą kaitinimo paviršių. Taip pat pravartu pagalvoti apie „Flexi“ zonas turinčius įrenginius: tuomet indus galėsite padėti praktiškai bet kur – juos atpažins specialūs davikliai.

Montavimo būdas

Indukcinės kaitlentės gali būti įmontuojamos arba laisvai pastatomos – abu šie tipai turi savų privalumų:

  • Laisvai pastatomos indukcinės kaitlentės dažniausiai yra gerokai kompaktiškesnės – tarp jų dominuoja 1-2 kaitvietes turintys įrenginiai. Juos ypač mielai renkasi savarankišką gyvenimą neseniai pradėję studentai. Tačiau šią idėją verta apsvarstyti visiems, kurie dažnai keičia gyvenamąsias vietas, gamina rečiau ar tiesiog negali pasigirti itin erdvia virtuve.


  • Įmontuojamos indukcinės kaitlentės yra standartinis variantas – nors patys montavimo darbai užtrunka ilgiau, vėliau tokia įranga puikiai įsilieja į virtuvės aplinką. Be to, tokių kaitlenčių pasirinkimo įvairovė yra gerokai platesnė.