Naudingi patarimai

Kaip rinktis lagaminą?

Didelis lagaminų, kelioninių krepšių pasirinkimas
2019 12 26
kelioniniai krepsiai ir lagaminai kiekvieno norams

Ruošiantis kelionei, anksčiau ar vėliau tenka apgalvoti ir bagažo klausimą. Šiuo atveju daug įtakos turi tinkamai pasirinktas atostogų lagaminas: būtent nuo jo priklausys, kaip patogiai galėsite judėti ir kiek daiktų bus galima pasiimti. Kiekvieno atvejis yra individualus, todėl praktiškai neįmanoma įvardinti, koks lagaminas geriausias, tačiau atsižvelgę į kelis svarbiausius aspektus, patys nesunkiai priimsite sprendimą.

Bendri kriterijai renkantis lagaminą

Svarstant, koks lagaminas bagažui bus tinkamiausias, pirmiausia reikėtų apgalvoti žemiau įvardintus niuansus.

Dydis

Lagamino talpa iš esmės priklauso nuo to, kuriam laikui ketinate keliauti ir be kokių daiktų negalėsite išsiversti kelionės metu. Įprastai išvykoms iki 4 dienų pakanka 50 – 60 cm aukščio lagaminų, o daugiau kaip savaitę besitęsiančioms kelionėms patartina naudoti aukštesnius kaip 69 cm šių gaminių modelius. Tačiau jeigu keliaudami mėgstate neapsikrauti daiktais ar, priešingai, norite pasiruošti visiems galimiems scenarijams, šie skaičiai gali kisti.

Medžiaga

Iš esmės egzistuoja du pagrindiniai gamybai naudojamų medžiagų tipai:

  • Minkštos medžiagos: tankus nailonas ir poliesteris (dar žinomas kaip Codura). Lagaminai, pagaminti iš šių medžiagų, yra lengvesni, talpesni ir elastingesni, todėl ypač tinka tuomet, kai į juos norima sutalpinti daugiau audinių. Be to, toks gaminys gali šiek tiek „pasispausti“ – šį privalumą įvertinsite bandydami jį įdėti į bagažinę ar kitą mažesnę vietą.


  • Kietos medžiagos: ABS, polikarbonatas, polipropilenas. ABS lagaminai, nors ir labai nelankstūs, yra ypač tvirti ir nepaveikūs smūgiams – jais galima pasitikėti siekiant apsaugoti savo daiktus. Tuo tarpu polikarbonato ir polipropileno gaminiai yra kiek elastingesni: tai reiškia, jog esant didesnei apkrovai, jie ne tik sėkmingai apsaugos Jūsų bagažą, bet ir patys po deformacijų galės sugrįžti į pirminę išvaizdą.