Naudingi patarimai

Kaip tinkamai tvarkyti žiemines padangas po sezono?

Didelis žieminių padangų pasirinkimas
2019 04 11
žieminės padangos ant sniego

Žieminių padangų sezonas baigiasi kartu su pirmuoju pavasario mėnesiu (balandžio 1-ąją dieną). Pasikeitus sezonui, be vasarinių padangų apsieiti nepavyks, tačiau tai ne vienintelis rūpestis – artėjant šiam terminui, vis dažniau pagalvojame apie tai, ką reikės daryti su dabartiniu „apavu“. Jei ir Jums kyla tokie klausimai, siūlome vadovautis šiais patarimais.


Įvertinkite padangų būklę

Pirmiausia turėtumėte nuspręsti, ar žieminės padangos bus tinkamos ir sekančiam sezonui, ar visgi verčiau su jomis atsisveikinti. Spėlioti šiuo atveju nereikės – atidžiai apžiūrėkite dabar naudojamas padangas ir atkreipkite dėmesį į kelis esminius aspektus:

  •        Žieminių padangų protektoriaus gylis. Tai vienas tiksliausiai apibrėžtų reikalavimų, padėsiantis nuspręsti, ar padangos (žieminės ar vasarinės) vis dar yra tinkamos naudojimui. Jei žiemai skirtų padangų protektoriaus gylis nesiekia nei 3mm, su jomis tikrai teks atsisveikinti.
  •        Išorės deformacijos. Net ir tuomet, jei prieš tai minėtas parametras atitinka normas, dar nereiškia, jog žieminės padangos drąsiai „atlaikys“ ir dar vieną sezoną. Įsitikinkite, ar ant šių gaminių nėra gilių įtrūkimų ar įbrėžimų – taip jausitės kur kas užtikrinčiau.
  •        Padangų gumos būklė. Jei ant gumų, esančių prie protektoriaus ar padangų šonuose pastebėsite menkus, tačiau po truputį didėjančius įtrūkimus, vargu, ar šios padangos patikimai tarnaus ir sekančią žiemą.

Jei bent vienas iš šių aspektų Jums sukėlė įtarimų, žieminių padangų verčiau nepasilikti, o jeigu manote, kad jų būklė ideali – skaitykite toliau ir atraskite tinkamiausią vietą jų sandėliavimui.

Parinkite joms tinkamą vietą namuose

Jei manote, kad padangoms puikiai tiks erdvus Jūsų balkonas, smarkiai klystate. Šiuos gaminius reikėtų laikyti kaip įmanoma toliau nuo tiesioginių saulės spindulių bei kritulių – priešingu atveju po vasaros sezono jų galite nebeatpažinti. Idealiausia, jei surastumėte joms sausą, vėdinamą patalpą, kurioje nebūtų nei per karšta, nei per šalta – tokiomis sąlygomis žieminės padangos drąsiai galės laukti sekančio sezono. Tam puikiai tiks Jūsų namų sandėliukas, rūsys ar bet kuri kita aukščiau minėtas sąlygas atitinkanti patalpa.

Atkreipkite dėmesį į padangų laikymo padėtį

Šiuo atveju svarbu atsižvelgti į tai, ar žieminės padangos naujo sezono lauks su ratlankiais, ar be jų:

  •        Padangas be ratlankių rekomenduotina pastatyti „stačiai“ – jei sudėsite jas vieną ant kitos, labai greitai deformuosis jų šonai. Geriausia, jei turėtumėte galimybę tarp kiekvienos padangos palikti didesnius tarpus, o laikui bėgant jas vis pasuktumėte – taip išvengsite bet kokių defektų.
  •        Padangas su ratlankiais nesibaimindami galite dėti vieną ant kitos ar pakabinti palubėje, pasitelkus centrinę rato skylę. Teigiama, jog toks pasirinkimas yra geresnis, tačiau tuomet privalu turėti ir atsarginius ratlankius.

Atsižvelgę į visus šiuos aspektus, galėsite būti tikri, jog žieminės padangos sėkmingai sulauks sekančio sezono. Tačiau jei pastebėsite deformacijas, verčiau nerizikuokite savo saugumu – gausų padangų asortimentą visuomet rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.4/5
10 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?