Naudingi patarimai

Kokią įmontuojamą orkaitę pirkti?

Didelis orkaičių pasirinkimas
2021 01 05
imontuojama elektrine orkaite sviesioje virtuveje

Daugelis virtuvių neapsieina be įmontuojamos orkaitės – šie įrenginiai suteikia galimybę mėgautis pačiais įvairiausiais patiekalais ir gerokai praplečia galimybes eksperimentams. Visgi, kai reikia pasirinkti vieną iš šių įrenginių, priimti sprendimą gali būti pakankamai sudėtinga. Jei atsižvelgsite į svarbiausius niuansus, naują įmontuojamą orkaitę išsirinksite kur kas greičiau.

Dujinė ar elektrinė orkaitė?

Nors dabar prekyboje dominuoja elektriniai modeliai, dujinės orkaitės turi vieną pranašumą – jos yra ekonomiškesnės. Tad jeigu gaminate pakankamai retai ir norite kuo daugiau sutaupyti, verta paieškoti būtent tokio varianto. Visgi, turėkite omenyje, kad elektrinės įmontuojamos orkaitės pasiūlys gerokai daugiau naudingų funkcijų ir leis labai tiksliai valdyti temperatūrą – tai reiškia, kad gaminimo metu patiekalų nereikės nuolatos prižiūrėti.

moteris kepa patiekala imontuojamoje orkaiteje

Dydis ir talpa

Orkaitės dydis dažniausiai priklauso nuo to, kiek vietos šiam gaminiui galite skirti – atkreipkite dėmesį į visus išmatavimus ir įsitikinkite, kad šį prietaisą lengvai integruosite atitinkamoje vietoje. Idealiu atveju aplink prietaisą reikėtų palikti maždaug 5mm tarpelius – taip bus užtikrinta ir geresnė oro cirkuliacija.

Tuo tarpu renkantis talpą, reikėtų atsižvelgti į tai, keliems asmenims maistas dažniausiai yra gaminamas:

  • 30-50l prireiks 1-2 žmonėms;
  • 40-70l reikėtų rinktis 3-4 asmenų šeimai;
  • Daugiau kaip 70l modelis tiks didesnei nei 4 asmenų šeimai.

stalas su orkaiteje keptais patiekalais visai seimai

Sąsajos su kaitlente

Nors dažniausiai esame įpratę kaitlentę matyti sumontuotą virš orkaitės, tai dar nereiškia, kad abu šie įrenginiai yra susiję tarpusavyje. Prekyboje galima rasti bendrą valdymo skydelį turinčių, kartu komplektuojamų modelių, tačiau taip pat galima įsigyti ir autonomines orkaites. Jų privalumas tas, kad tokius prietaisus galima montuoti nepriklausomai nuo kaitlentės padėties. Pavyzdžiui, jeigu norėsite nesilankstydami įdėti ar išimti maistą, tokį modelį galėsite sumontuoti aukščiau nuo žemės.

Valdymo tipas

Orkaitę galima valdyti šiais būdais:

  • Mechaninis. Tokio tipo įrenginiai dažniausiai valdomi rankenėlėmis. Šiuo atveju gerokai sunkiau nustatyti tikslią temperatūrą – visuomet galima kelių laipsnių paklaida.


  • Elektroninis. Tai gerokai tikslesnis valdymo būdas, kuriam pasitelkiami mygtukai.