Naudingi patarimai

Kokia temperatūra turėtų būti šaldytuve vasaros metu?

Didelis šaldytuvų pasirinkimas
2019 06 18
geltonas šaldytuvas prie mėlynos sienos

Vasariški orai paveikia ne tik gamtą ar mus, bet ir mūsų namuose esančius įrenginius – jei norisi išsaugoti jų efektyvumą, tenka imtis tam tikrų pokyčių. Vienas iš tokių „įnoringesnių“ įrenginių yra šaldytuvas – jei norite, kad ir karščiausiomis dienomis jis patikimai šaldytų Jūsų maisto atsargas, turėsite šiek tiek pakoreguoti jo temperatūrą. Šį kartą aptarsime, kokia yra ideali šaldytuvo temperatūra šiltuoju sezonu ir kodėl yra reikalingos jos korekcijos.


Optimali šaldytuvo temperatūra

  • Vidutinė šaldytuvo temperatūra yra 4 laipsniai, tačiau atsižvelgiant į šio įrenginio modelį, galimi svyravimai tarp 1-4 laipsnių. Labai svarbu, kad tokia ideali šaldytuvo temperatūra nebūtų žemesnė nei nurodyta: priešingu atveju maistą bus sunkiau apdoroti.
  • Šaldytuvo šaldiklio temperatūra dažniausiai siekia 18-19°C šalčio.

Kokie pokyčiai reikalingi prasidėjus vasarai?

Aukščiau minėtos temperatūros turėtų būti palaikomos visais metų laikais, tačiau kai oras labai atšyla, verta pagalvoti apie temperatūros padidinimą. Tačiau tai nereiškia, kad vos tik prasidėjus pirmai vasaros dienai turite imtis pokyčių – atsižvelkite į sezoną, artimiausias orų prognozes ir pagal tai priimkite sprendimą. Nėra tiksliai nusakyta, kokia vidutinė šaldytuvo temperatūra vasarą yra optimaliausia, tačiau dažniausiai rekomenduojama ją padidinti keliais laipsniais. Pavyzdžiui, jeigu iki šiol laikėte 3 laipsnius, drąsiai galite nustatyti 4 ar 5.