Naudingi patarimai

Kokia yra rekomenduojama temperatūra šaldytuve?

2020 10 12
pora stovi virtuveje prie saldytuvo ir valgo vaisius

Niekam ne naujiena, jog šaldytuvai yra atsakingi už tai, jog juose esantys maisto produktai išliktų švieži kuo ilgesnį laikotarpį. Visgi, norint, kad šis procesas iš tiesų būtų visapusiškai sklandus ir šaldytuvas niekuomet neapviltų, labai svarbu palaikyti optimalią jo temperatūrą. Šį kartą pakalbėsime apie tai, kokia yra rekomenduojama temperatūra šaldytuve ir kodėl svarbu laikytis būtent tokių rekomendacijų.

efektyviausios saldytuvo temperaturos maisto produktu laikymui

Kodėl svarbu palaikyti optimalią temperatūrą šaldytuve?

Pirmiausia reikėtų paminėti, kad pagrindinė šio įrenginio funkcija yra pristabdyti ant maisto esančių bakterijų dauginimąsi – jos negali plisti tuomet, kai aplinkos temperatūra yra mažesnė. Būtent dėl to neretai atrodo, jog nustačius žemesnę temperatūrą, produktai automatiškai išsilaikys ilgiau. Visgi, jei šiuo klausimu persistengsite, maistas atšals per daug. Tai reiškia, jog produktai praras vertingąsias savo savybes, o ir apdoroti juos seksis gerokai sunkiau. Siekiant to išvengti, svarbu vadovautis žemiau pateiktomis rekomendacijomis.

mergina atidariusi saldytuva renkasi maisto produktus

Ideali šaldytuvo temperatūra

Geriausiu atveju Jūsų šaldytuvas turėtų palaikyti tokią temperatūrą:

  • Šaldytuvo temperatūra turėtų siekti apie 4 laipsnius. Tačiau priklausomai nuo konkretaus įrenginio, ji gali svyruoti tarp 1-4 laipsnių, tad svarbiausia neperžengti šio intervalo. Atkreipkite dėmesį, jog šaldytuvo temperatūra vasarą gali būti keliais laipsniais padidinama.
  • Šaldiklio temperatūra visais metų laikais turėtų siekti maždaug 18-19°C šalčio.

optimalios saldiklio ir saldytuvo temperaturos maisto laikymui

Kaip temperatūra kinta skirtingose šaldytuvo vietose?

Priklausomai nuo to, kaip viena ar kita lentyna yra nutolusi nuo šaldymo elementų, skiriasi jose vyraujanti temperatūra. Norint kuo ilgiau išsaugoti maistą šviežią, į tai reikėtų atsižvelgti renkant atitinkamiems produktams tinkančias vietas:

  • Stalčiuose laikykite vaisius, daržoves, salotas ir įvairiausias žoleles.
  • Durelėse sudėkite natūralių konservantų turinčius produktus, tokius kaip pagardai, padažai, uogienės ar sultys. Dėl jų varstymo, čia galimi didžiausi temperatūros svyravimai, tad svarbu, kad produktai būtų greitai negendantys.
  • Viršutinėse lentynose turėtų atsidurti tie produktai, kurių jau nebereikės gaminti, pavyzdžiui, maisto likučiai ar delikatesinė mėsa. Visi jie turėtų būti sandariuose indeliuose, kad būtų galima išvengti užteršimo. Tačiau įsidėmėkite, kad juos šaldytuve galima laikyti ne ilgiau kaip kelias dienas. Itin svarbu, kad pagamintas maistas būtų kuo toliau nuo žalių produktų (tai ypač aktualu kalbant apie mėsą) – tuomet bakterijos negalės pasiekti jau paruoštų patiekalų.

saldytuvas pilnas maisto produktu virtuveje

  • Vidurinėse lentynose galima laikyti pieną, sūrį, jogurtą, sviestą ir kitus panašius kasdien naudojamus produktus.
  • Apatinėse lentynose turėtų atsidurti švieži produktai, tokie kaip žalia mėsa ar žuvis. Įsitikinkite, kad jie būtų kaip įmanoma toliau nuo kitų maisto produktų ir negalėtų jų užteršti.


Įsidėmėję visus šiuos patarimus ir parinkę optimalią šaldytuvo temperatūrą, galėsite būti tikri, jog padarėte viską, kad kuo ilgiau išsaugotumėte produktų šviežumą. Visa tai nepareikalaus didelių pastangų, tačiau rezultatai bus akivaizdūs.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
7 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?